VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Další rodina viněná z kuplířství u hranic

České Budějovice, České Velenice – Další rodina je před soudem s obžalobou z obchodování s lidmi.

10.1.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační snímek.Foto: Foto: Jan Rada

Ján (50), Monika (43) a jejich syn Lukáš N. (24) jsou viněni z toho, že v Trebišově využili špatné sociální situace dívek. Pod záminkou nabídky práce servírek a myček nádobí, ale podle obžaloby od počátku s úmyslem, že budou prostituovat, Ján N. takto sjednal a do jižních Čech převezl v roce 2009 také dvě sestřenice ve věku 23 a 22 let, které se podařilo ustanovit.

Od dalšího dne je obvinění přinutili k pouliční prostituci. Vozili je do Českých Velenic, kde byly nepřetržitě hlídány obviněnými. Pokud odmítaly, „přesvědčovali“ je i násilím a pohrůžkami. Vydělané peníze jim odebrali nebo je zinkasovali sami od zákazníků a použili pro sebe.
31. března 2009 Ján N. děvčata předal Monice K. (35) s vědomím, že budou dělat prostituci v Rakousku. K. je nalákala s tím, že je odveze do Bratislavy a dá jim peníze na vlak, ale ve skutečnosti je v Rakousku přinutila dál prostituovat. 10. dubna se jim podařilo utéct. K. je stíhána v Rakousku.

Podle žalobkyně se obžalovaní tak dopustili obchodování s lidmi ve spojení s organizovanou skupinou působící ve více státech.
Lukáš N. měl dále v roce 2009 bitím a kopanci nutit k prostituci v Českých Velenicích 20letou dívku. Z výdělku nejméně 400 eur týdně mu musela odevzdat nejméně 250 eur. Celkem mu předala nejméně 60 000 korun, které obžalovaný použil pro sebe. To obžaloba kvalifikuje jako kuplířství.

Ján N. uvedl, že se ho v Trebišově známý zeptal, zda by ho nemohl vzít do Čech. Byla s ním dívka, s níž chodil, a její kamarádka, údajně lesbičky. „Proč do Čech chtěly, nevím,“ řekl obviněný. Práci jim nesliboval. Za dopravu nic nechtěl, stejně jel domů.

Ubytovaly se u nich a ráno šly prý pěšky do Českých Velenic; řekly, že se jdou projít. Pak se dozvěděli, že tam dělají prostitutky. V žádném případě je nikdo z rodiny k ničemu nenutil. „Viděli jsme, že mají zájem o Rakušáky, sedaly k nim do auta,“ vypovídal. Když je manželka vyhodila, ubytovaly se ve Velenicích a pak je k sobě přetáhla do Rakouska dcera jeho sestry. Prý se nesnášejí, holky k výpovědím proti nim navedla ze msty.

Kolik děvčata ve Velenicích vydělávala, údajně neví. Podle slovenské policie prostituovala i předtím na Slovensku, ale on to prý nevěděl.
Také Monika N. prohlásila, že se ničeho nedopustila. Holky nepřijely ze Slovenska s manželem, ale se dvěma chlapy, kteří je podle ní chtěli v Čechách dostat do postele, protože to na Slovensku před manželkami nemohli. Také ta děvčata měla mezi sebou nějaký sexuální vztah. Když se dozvěděla, co jsou zač, vyhodila je; chlapům dala peníze na cestu. Od té doby je prý neviděla. Slyšela, že si je pak převzala ta Monika. Není pravda, že by je hlídali a brali od nich peníze – ani na to bydlení jim ničím nepřispěly.

Také Lukáš N. žalované jednání popřel. O prvních dvou holkách slyšel, až když mu matka řekla, že je vyhodila. Jednu z nich pak potkal ve Velenicích na pumpě, chtěla cigaretu, a pak ji viděl sedět na patníku u cesty. K dívce, kterou měl nutit k prostituci, řekl, že se seznámili na diskotéce. Docházela i do jejich rodiny, ale nikdy s ní údajně nebyl sám. Že dělá prostituci, to se prý dozvěděl až asi po měsíci. Nikdy ji k ničemu nenutil, neuhodil ji a nikdy od ní žádné peníze neměl. „Naopak já platil benzin, když jsem ji vozil za jejími dětmi do dětského domova,“ hájil se. Dívka prý proti němu vypovídá ze msty.

Poškozené k soudu nedorazily a předseda senátu četl jejich výpovědi z přípravného řízení. Sestřenice uvedly, že jim „Jančo“ (Ján N.) nabídl práci v Čechách. Matce jedné z nich předal sto eur, aby se jí starala o syna – prý jí to později strhne. Druhý den je postavil na silnici. Když nechtěly, dal jim po facce a vyhrožoval. Sebral jim všechno, co za ně zákazníci zaplatili. Jednou přijela nějaká Monika a říkala, že je doveze do Bratislavy a dá jim peníze na vlak. Odvezla je ale do Rakouska a nutila je k prostituci. Ve Velenicích je rodina hlídala. Předtím prostituci nedělaly.

Dívka Lukáše N. uvedla, že s Lukášem měli poměr, i když zároveň prostituovala pro jeho kamaráda. O peníze se začala dělit s Lukášem, který sliboval, že jí pomůže dostat děti z děcáku. Když prý zjistila, že ji klame, nic mu už dávat nechtěla, ale opakovaně ji zbil a nutil ji prostituovat pro něho. Odevzdala mu prý celkem asi 60 000 korun. Znala i jeho rodinu, Monika N. prý po ní chtěla, aby „zaškolila“ dvě mladé holky, které přivezli ze Slovenska. Obžalovaní to označili za lži.
Hlavní líčení pokračuje.

Autor: Vladimír Majer

10.1.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Již nejsou mezi námi

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Startuje fotbalová I. B třída. Jaké ambice mají týmy z Jindřichohradecka?

Jindřichohradecko – Celkem osm týmů z Jindřichohradecka bude působit v krajské fotbalové I. B třídě mužů, která o víkendu odstartuje do nového ročníku.

Dobrá zpráva pro řidiče: Sobotní ráno už se Švehlovým mostem

Tábor - Táborský deník dostal pozitivní zprávu. V noci z pátku na sobotu začne provoz přes Švehlův most.

Kdo se v uplynulém týdnu narodil v jindřichohradecké porodnici?

Jindřichohradecko - V uplynulém týdnu se v jindřichohradecké porodnici narodili:

Lidé kolem Vltavy na Českokrumlovsku zachraňují i psy

Rožmberk nad Vltavou – Nejenom věci, ale také své psy ztrácejí vodáci plující po Vltavě. Své o tom ví Martin Pavljuk, který se ujal nejednoho bezradného psa běhajícího kolem Vltavy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení