VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Deset vrahů uniká trestu, mezi nimi i Soni Illeové

Jižní Čechy – Mezi nevyřešené případy jihočeských policistů patří smrt Miroslava Rajtmajera. Písecký podnikatel byl pohřešován od 20. dubna 2007. 1. června jeho tělo našli v Orlické přehradě.

14.8.2010 26
SDÍLEJ:

Pohled na místo nálezu těla Soni Illeové u Vodičkovy tůně u obce Val.Foto: Karel Ille

Z vraždy byla podezřelá jeho druhá manželka Eva Rajtmajerová, ke které směřovaly dostupné důkazy. Blízcí rodiny tvrdí, že manželé spolu žili 19 let, poslední čtyři roky odloučeně. Kvůli neshodám, které manželství dlouhodobě provázely, se rozhodli pro rozvod.

Záhadná svědkyně

V osudný den 20. dubna se měli sejít a dohodnout na majetkovém vyrovnání. Miroslav Rajtmajer navštívil ženu v jejich společném bytě v písecké Budovatelské ulici a od té doby ho už nikdo živého neviděl.
Později se ozvala anonymní svědkyně, která telefonovala na linku 158 a napsala i dopis. Bohužel se s ní policii nepodařilo navázat kontakt a získat přesnější svědectví, které by možná napomohlo k vyřešení případu.

S Evou Rajtmajerovou se před dvěma lety konal soud, ale byla osvobozena pro tzv. neuzavřený okruh důkazů. „Samozřejmě poté, co byl vyhlášen zprošťující rozsudek a nabyl právní moci, věc pro státní zastupitelství ani policii neskončila,“ říká krajský státní zástupce Petr Dušek. „Je nutné zjistit skutečného pachatele trestného činu. Na případě Policie ČR dále pracuje. Státní zastupitelství případ v rámci dozoru průběžně sleduje, ale zatím se nic nového nepodařilo zjistit,“ dodává Petr Dušek.

Jeho slova potvrzuje i Milan Bajcura. „Policisté se případem Miroslava Rajtmajera zabývají,“ tvrdí mluvčí a dodává, že ale více informací, aby nenarušil vyšetřování kriminalistů, sdělit nemůže.

Policisté uvítají jakoukoliv informaci, třeba sebemenší, která by do případu mohla vnést jasno. Promlčecí lhůta pro vraždu je dvacet let. Nejsou výjimkou případy, kdy byla vražda díky náhodě či dodatečnou výpovědí svědků pod tíhou svědomí dořešena až po deseti i více letech.

Mezi lidmi, kteří netrpělivě čekají na rozuzlení smutného příběhu, je motorkář Jan Beránek.

„Míra byl můj dobrý kamarád a motocyklový fanda. Často jsme společně jezdili do Alp a Chorvatska,“ vzpomíná Jan Beránek. „Případ jeho smrti ale nebudu komentovat a nechám to raději na soudech. Ani osobní názor nebudu veřejně prezentovat, protože Mírovi to život bohužel nevrátí,“ dodává Beránek.

Spoutaná oběť

Další nevyjasněnou vraždou je případ mladé ženy Soni Illeové z J. Hradce, která v roce 2008 záhadně zmizela z předvánočního večírku v jindřichohradeckém Paradis clubu. Její tělo našli 1. března 2009 rybáři v tzv. Vodičkové tůni v Jemčinských lesích. Žena měla spoutané ruce a verdikt policie zněl: zemřela násilnou smrtí. Další podrobnosti dosud nezveřejnila.

Od její smrti uplynul více než rok a půl a po pachateli jakoby se slehla zem. Policie v zájmu vyšetřování žádné bližší podrobnosti nesděluje.
Její manžel Karel Ille, který se od začátku aktivně snažil ženu najít, se nevzdává naděje. „Mrzí mě, že pachatel zatím není dopaden, ale jsem rád, že policie pokračuje ve vyšetřování. Stále věřím, že dříve nebo později bude vrah dopaden.“

O případu lidé stále diskutují na webu Jindřichohradeckého deníku. „Osobně se tomu snažím vyhýbat, ale v okolí mám lidi, kteří mi zajímavé informace, co se tam objevují, posílají či mě na ně upozorňují,“ dodal Karel Ille.

Prostitutka z jezera

Před třemi roky v srpnu našli na břehu lipenského jezera nahé tělo mrtvé prostitutky. Byla pobodaná, na sobě měla jen tenisky a ponožky. Byla to Gabriela Supeková (42) ze Slovenska, matka několika dětí, která nabízela sexuální služby u silnice E55 ve Skoronicích na Českokrumlovsku.

Svědkové ji naposledy živou viděli, jak nastupuje do auta s rakouskou poznávací značkou. O několik týdnů později rakouští policisté zatkli muže z Rakouska, který v osudný den využil jejích služeb. Po čase ho zase propustili. Policisté také prošetřovali, zda ji nezavraždil Rakušan Josef Fritzl, ale bez úspěchu.

Radek Gális, Lenka Novotná


14.8.2010 VSTUP DO DISKUSE 26
SDÍLEJ:
SRPEN 2002. Předmíř po opadu vody navštívil  prezident Václav Havel s manželkou.

Povodně 2002: O víkendu uklízeli dobrovolníci z celé země

Lávku ve Velkém Pěčíně čeká rekonstrukce.

V Pěčíně vymění konstrukci lávky

Hradečtí triatlonisté získali v Sokolově pět cenných kovů

Sokolov - Výborně si v pátém závodě Českého poháru vedli triatlonisté obou jindřichohradeckých klubů.

Zapomenuté klíče nahradil pár nožem a vidličkou

Dačice - Svérázný způsob na to, aby se dostali do svého hotelového pokoje v Dačicích, si zvolili dva z jeho návštěvníků.

V podhradí chystají slavnosti

Staré Město pod Landštejnem – V malé obci pod Landštejnem obvykle žije kolem pětistovky lidí. O víkendu jich tady ale bude několikanásobně víc.

Krabička cigaret vyšla ženu draho

Jindřichův Hradec - K neobvyklé krádeži vyjížděli jindřichohradečtí strážníci v neděli v odpoledních hodinách.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení