VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O milionáři, který si nosil s sebou svačinu v pytlíku

České Budějovice - Mapováním života Miroslava Rajtmajera, zavražděného loni 20. dubna, se krajský soud snažil celý minulý týden mj. zkonfrontovat některé teze obhajoby.

29.9.2008
SDÍLEJ:

Zavražděný Miroslav Rajtmajer. Foto: Archiv

Přátelé zavražděného nevěří, že by někomu půjčil auto, či že by se stravoval v restauraci.


Například možnost, že rýži, jejíž zbytky byly spolu s hypnotiky nalezeny v žaludku mrtvého, Rajtmajer snědl někde v restauraci tu noc po odchodu z bytu manželky. A také pravděpodobnost toho, zda v SMS ve tři hodiny v noci ženu opravdu instruoval, aby z chalupy v Podolí odvezli jeho oktávii.

Až moc šetrný

Přátelé zemřelého takovému svěření auta moc nevěří.
Byl to pořádkumilovný puntičkář, na jeho věci nikdo nesměl sáhnout, byl na ně hodně „háklivý“ a auto by ženě asi nepůjčil, říkají o něm. Bylo Miroslavu Rajtmajerovi fetišem a pro jiné tabu.

„Oktávii by nepůjčil ani mně,“ řekl jeden z kolegů.
Známí nevěří ani jeho noční večeři někde v restauraci. „Byl velmi šetrný, na to, kolik vydělával, až moc,“ řekl jeden ze svědků.

Sebe prý „bral u huby“. „Dovedl si udělat radost drahým autem, ale ve vydáních na osobní spotřebu byl velmi šetrný, na cesty si vozíval svačiny s sebou, aby nemusel nakupovat u pump,“ uvedl další známý.

„Měl zvláštní povahu, co se týče financí,“ popsal ho spolupracovník. Měl prý pro podnikání k dispozici šest až deset milionů, ale byl „ukrutně spořivý“. „Nosil drahé značkové věci, ale neexistovalo jít na oběd v restauraci, to pokládal za luxus. Na dovolené v Chorvatsku si nedal ani zmrzlinu, na cestu i vícedenní si bral namazané rohlíky.“

„Ten pátek ráno chtěl, abych mu koupila čtyři housky,“ řekla sousedka z Podolí. Miroslavu Rajtmajerovi zalévala kytky a mockrát mu taky něco uvařila. „Byl mi za to hrozně vděčný.“
Jeho stravovací návyky nazvala strašnými.

Peníze jsou peníze

S hůlčičkou přišel svědčit starý pán, otec Miroslava Rajtmajera.
I on vyprávěl o šetrnosti svého syna. Na jedné straně si nechal udělat třeba krb za padesát tisíc, koupil si nový mercedes, sportovního bavoráka za dva a půl milionu, za poslední motorku dal 1,2 milionu, a vždycky se mu přijel pochlubit.

Na druhé straně loni v dubnu přijel s tím, že by potřeboval vrátit padesát tisíc, které otci půjčil. Poprvé je ostatně urgoval už asi po třech nedělích od zapůjčení – jestli prý už táta něco našetřil. „A já přitom ještě nebral ani další důchod,“ řekl starý pán.

V tom dubnu tedy rozprodal myslivecké šaty, něco měl našetřeno, synek ho nutil, aby prodal i své nepojízdné audi, ale nakonec si k umoření dluhu musel půjčit od přítelkyně. Když se syna zeptal, jestli ho těch padesát tisíc vytrhne, řekl: „Peníze jsou peníze . . .“

Syn mu taky zprostředkoval koupi mobilu za patnáct set, ale i ten musel zaplatit.

Rozloučení

Když syna našli, přijela za jeho otcem Eva Rajtmajerová dohodnout se na pohřbu.

„Řekl jsem, že bych chtěl, aby šel do rodinného hrobu, kde má mamku, dědu, babičku,“ rozplakal se starý pán. „Ona ale chtěla pohřeb vypravit po svém, tak jsem řekl, že tu rakev nechám převézt třeba násilím,“ vyprávěl.

Za pár dnů Eva přijela a přivezla mu parte, že prý pohřeb přece jen zařídila tam, kam chtěl, a jeho že na parte napsala na první místo, pokračoval v slzách. Poslední rozloučení pak prý ale bylo „ostudné“, jaké si Mirek nezasloužil . . .

Přítel z obliga?

Jako svědek vypovídal policista, který se s Evou Rajtmajerovou seznámil asi před dvěma roky při dálkovém studiu vysoké školy. Od té doby jsou prý kamarádi.

Setkávali se ve škole, ale také za Evou jezdil do Písku. Několikrát byl také u ní v bytě. V prosinci 2006 se tam nečekaně potkal s jejím manželem. Když ho Miroslav Rajt〜majer uviděl, popřál mu hezký večer a odešel.

S obžalovanou byl v alespoň telefonickém kontaktu snad každý den, prý asi i toho dvacátého dubna.

V neděli mu zavolala z Podolí, co má dělat, že hledá manžela, a on jí poradil, aby se obrátila na policii. Pak mu řekla, že manžel ten večer přijel pozdě, pohádali se a on odešel.

Eva Rajtmajerová i svědek popřeli, že by spolu měli intimní vztah.
Hlavní líčení pokračuje.

Autor: Vladimír Majer

29.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
V Polné na Šumavě se natáčel film Jerzyho Kosińského - Nabarvené ptáče.

Každý z nás se může stát nabarveným ptáčetem, říká režisér Václav

Ilustrační foto.

Volali policii, ale nakonec nic řešit nechtěli

Lidem v Radouňce vadí odklad prací

Jindřichův Hradec – Již v úterý byly kvůli zahájení výstavby dešťové kanalizace zrušené zastávky MHD Radouňka Kopeček a Radouňka. Lidé tak musejí chodit od hlavní silnice i přes kilometr pěšky.

Bez řidičáku se vozem vydal do ulic

Dačice - Řidič bez bodů měl navíc řidičák odebraný i ze zdravotních důvodů.

Medvědář chystá v životě zámeckých medvědů velikou změnu

Český Krumlov – Lešení nyní stojí ve velkém výběhu medvědária na českokrumlovském zámku. Medvědice Marie Terezie ve vedlejším betonovém výběhu si moc klidu neužije.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení