VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obnovu řízení za fingovanou loupež soud nepovolil

Jindřichův Hradec – Radim Dejmek a Václav Founě, odsouzení za zpronevěru, respektive fingované přepadení auta s penězi na devět a sedm a půl roku, se v týdnu opět sešli u krajského soudu.

3.9.2011
SDÍLEJ:

Pohled na místo činu - zadní trakt jindřichohradecké pobočky České spořitelny, odkud vyjela ochranka převážející 35 milionů.Foto: Deník/Lenka Novotná

Druhý z nich žádal o povolení obnovy řízení, prvního eskortovala vězeňská stráž jako svědka.

Dle rozsudku 6. března 2006 poránu v areálu České spořitelny v J. Hradci jako zaměstnanci bezpečnostní agentury po naložení zásilky 39 385 300 korun, 1500 švýcarských franků a pamětních mincí do služební fabie zinscenovali loupežné přepadení vozidla a odcizení přepravovaných prostředků neznámým pachatelem. Odjeli na parkoviště na sídlišti v J. Hradci, kde si v autě nechali spoutat ruce za zády dosud neznámou osobou a té umožnili převzetí zásilky.

Dovolání obžalovaných proti rozhodnutí Vrchního soudu v Praze, který korigoval 10leté tresty od první instance v Budějovicích, odmítl Nejvyšší soud ČR (NS). Dle něj byl skutek bez jakýchkoliv pochybností objasněn. Stejně odmítl stížnosti obou obžalovaných Ústavní soud.

Václav Founě posléze podal návrh na obnovu řízení z důvodu, že vyvstaly najevo nové skutečnosti, které dříve neměl soud k dispozici a které by mohly vést ke změně jeho rozhodnutí.

Těmi novými skutečnostmi jsou podle obviněného obdobné přepadení vozu přepravujícího peníze u Ševětína, pro něž jsou stíháni jiní pachatelé, a údajná nabídka odškodnění milionem korun za namočení do věci, kterou měl Founěmu učinit spoluobžalovaný Dejmek v den zasedání vrchního soudu.

K prověření této informace soud na včerejšek předvolal Radima Dejmka. Ten podle očekávání takovou nabídku popřel. Vyzván k případnému doplnění svých předchozích výpovědí k události začal jen opakovat svou obhajobu o přepadení neznámým mužem.

Krajský soud uzavřel, že tvrzená nová skutečnost, Dejmkova nabídka odškodnění spoluobžalovanému, která měla potvrzovat, že spoluobviněný Founě se stal obětí manipulace, se nepotvrdila. Soud poté návrh odsouzeného na povolení obnovy řízení zamítl. K možnosti stížnosti proti rozhodnutí se strany nevyjádřily.

Autor: Vladimír Majer

3.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Lávku ve Velkém Pěčíně čeká rekonstrukce.

V Pěčíně vymění konstrukci lávky

Anna Hrdličková.

Hradečtí triatlonisté získali v Sokolově pět cenných kovů

Zapomenuté klíče nahradil pár nožem a vidličkou

Dačice - Svérázný způsob na to, aby se dostali do svého hotelového pokoje v Dačicích, si zvolili dva z jeho návštěvníků.

V podhradí chystají slavnosti

Staré Město pod Landštejnem – V malé obci pod Landštejnem obvykle žije kolem pětistovky lidí. O víkendu jich tady ale bude několikanásobně víc.

Krabička cigaret vyšla ženu draho

Jindřichův Hradec - K neobvyklé krádeži vyjížděli jindřichohradečtí strážníci v neděli v odpoledních hodinách.

Ve Velké ceně dál vedou hasičky z Lomnice

Příbraz - Velká cena Třeboňska v požárním útoku má za sebou desáté kolo, které se konalo v Příbrazi. Do bojů se v mužské části zapojilo čtrnáct družstev, mezi ženami pak osm.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení