VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Poputují cizinci ještě před svátky domů?

České Budějovice – Cizinecká policie pokračuje ve vracení občanů Slovenské republiky, kteří neoprávněně pobývají v našem kraji.

8.12.2009
SDÍLEJ:

Cizinecká policie - ilustrační fotoFoto: Deník/Jan Vraný

Jak uvedla mluvčí Marie Urbanová, v rámci readmisní dohody tak bude předán 39letý muž ze záchytného zařízení pro cizince, kterému bylo vydáno rozhodnutí o správním vyhoštění 27. listopadu.

Následovat ho bude další Slovák, který byl 1. prosince kontrolován Službou cizinecké policie v Českých Budějovicích. Tomuto 45letému muži bylo 25. října vydáno správní vyhoštění s dobou platnosti na jeden rok. Měl vycestovat do 30. listopadu, což však neučinil, a od toho dne tedy na území České republiky mařil úřední rozhodnutí.

Nyní pobývá v záchytném zařízení pro cizince a čeká ho návrat na Slovensko v rámci readmisní dohody obou zemí.

Úřední rozhodnutí maří i 31letý Slovák, kterého českobudějovická cizinecká policie kontrolovala 29. listopadu v krajském městě při řízení, přestože to má zakázáno.

Vyhoštěn

Marie Urbanová připomíná i pobytové kontroly českobudějovické cizinecké policie v rámci působnosti inspektorátů Tábor a Kvilda 27. listopadu na dvou ubytovnách.

V jednom případě odhalili 25letého Ukrajince, který přicestoval na území České republiky 7. listopadu z Polska a u nás pobýval neoprávněně. Bylo mu vydáno správní vyhoštění na dva roky. „Ve druhém případě šlo o 55letého muže rovněž z Ukrajiny. Ten pobýval na území ČR už od roku 1990,“ uvádí mluvčí Urbanová.

V poslední době u nás byl bez platného oprávnění a rovněž jemu proto cizinecká policie vydala rozhodnutí o správním vyhoštění s dobou platnosti na jeden rok.

Dohoda mezi vládou České republiky a vládou Slovenské republiky o předávání a přebírání osob na společných státních hranicích byla podepsána 2. července 2002 a v platnost vstoupila 1. ledna 2004.

Řečí čísel

Podle statistiky Služby cizinecké policie bylo na území České republiky ke konci října 26 272 slovenských občanů s trvalým pobytem a 48 938 s pobytem dlouhodobým, celkem tedy 75 210 osob.
Všech cizinců s povoleným pobytem bylo v ČR 436 116.
V Jihočeském kraji mělo trvalý pobyt povoleno 7331 cizinců, dlouhodobý pobyt 8263, celkem tedy 15 594 lidí. Podle okresů: České Budějovice 4759, Český Krumlov 2787, Jindřichův Hradec 1806, Písek 1059, Prachatice 1236, Strakonice 2530, Tábor 1417.

DOHODA

(Čl. 1) Každá smluvní strana převezme na území svého státu na žádost druhé smluvní strany každou osobu, která na území státu žádající smluvní strany nesplňuje nebo přestala splňovat platné podmínky pro vstup nebo pobyt na území státu žádající smluvní strany, pokud je dokázáno nebo se věrohodně předpokládá, že tato osoba má občanství státu žádané smluvní strany a současně nemá občanství státu žádající smluvní strany.
(Čl. 8): Náklady spojené s předáváním osob nese žádající smluvní strana až do okamžiku převzetí osoby žádanou smluvní stranou.
8.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Bratři Michálkovi kralovali ve Vlkovské pískovně

Jindřichohradecká radnice. Ilustrační foto.

Podloží rozhledny je v pořádku, říká radnice

V Rapšachu zvítězili muži i ženy z Lásenice

Rapšach – Další kolo Velké ceny Třeboňska se konalo o uplynulém víkendu v Rapšachu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

V sobotu rozezní parkán rock, ska i punk

Prachatice - Hospic music fest 2017 - nultý ročník jednodenního hudebního festivalu, odstartuje již tuto sobotu. Bavit se a pomáhat můžete od 13 do 22 hodin.

Na sál to nestihla. Porodila pod stoletou lípou

Písek – Tatínek by zasloužil medaili. Shodovaly se sestřičky na porodnickém oddělení písecké nemocnice, když v úterý propouštěly domů Evu Chvojsíkovou z Týna nad Vltavou s dcerkou Barborkou. Té se totiž už nechtělo čekat a přišla na svět v pátek ve 20.25 hodin za pomoci tatínka Miroslava kousek za bránou nemocnice pod stoletou lípou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení