VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Aby obchvat Dačic prošel, radní končili

Dačice - Patnáct zastupitelů Dačic nakonec zvedlo ruku pro pokračování prací na studii obchvatu.

9.6.2012
SDÍLEJ:

Vizualizace dačického severního obchvatu. Foto: archiv města

Zatímco 21. května bylo pět zastupitelů proti pokračování v projektové přípravě stavby „Studie proveditelnosti severního obchvatu Dačic" a nakonec o jeden hlas neprošlo, ve čtvrtek se karty obrátily. Obchvatu Dačic dalo zelenou 15 zastupitelů, tři byli proti a dva se zdrželi, jeden se omluvil.

Jedním z pomyslných jazýčků vah byl radní Jaroslav Pokorný (KDU-ČSL), který se minule zdržel hlasování, protože vlastní pozemky pod navrhovaným obchvatem. A právě jeho hlas tehdy chyběl, aby koalice pokračování ve studii prosadila.

Aby tedy jeho hlasování „pro" nebylo v rozporu se zákonem o střetu zájmů, odstoupil na začátku týdne z rady města. „Pokud jsem jenom členem zastupitelstva, tak je to ze zákona o obcích přípustné, když to dopředu oznámím," vysvětluje Pokorný.

Ze stejných důvodů odstoupil z rady i Jiří Urbánek (Moravané). „Podařilo se studii prosadit bez toho, že se bude striktně jednat o přemostění Centropenu, aby se dělal po etapách. Já osobně chci, aby obchvat v Dačicích byl a proto jsem musel odstoupit z rady," sdělil Pokorný s tím, že včera podal rezignaci i jako zastupitel. Místostarosta Jan Bartošek (KDU-ČSL) neskrýval příjemné překvapení, že obchvat podpořilo patnáct zastupitelů. „Nyní zůstává pětičlenná rada a začnou další politická jednání o nových členech," sdělil Bartošek a vyjádřil se, že je rád, že obchvat neprošel jen křehkou převahou jednoho koaličního hlasu.

Dačice – Unisono proti pokračování studie proveditelnosti severního obchvatu Dačic na čtvrtečním veřejném zasedání zastupitelů hlasovala trojice z uskupení Změna pro Dačice a její člen Lubomír Kloiber výsledek komentoval slovy: „Konečně došlo veřejně k odhalení spolupráce skryté koalice ODS, KDU-ČSL a Moravané s komunisty, kteří za dva týdny změnili názor, ačkoli za uplynulých čtrnáct dní nepřišly žádné nové informace ohledně obchvatu," míní Kloiber.

Odstoupení dvou zastupitelů z rady města, aby mohli  hlasovat pro obchvat a nedostali se do střetu zájmů, považuje za morální poklesek.

Autor: Lenka Novotná

9.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační snímek.

Řečický uragán smetl soupeře šesti góly

Celkové náklady na zhotovení repliky byly 94 600 Kč a z toho příspěvek kraje (dotace) činil 50 000 Kč.
4

Úsilí ostojkovických o obnovení boží muky se naplnilo

Roman Šmucler: Zákaz amalgámu? Bílé plomby jsou daleko jedovatější

Pacienty chtěl v Česku ošetřovat i ukrajinský elektrikář, tvrdí nastupující prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. Skoro se mu to povedlo. Diplomy cizinců prý totiž nikdo neověřuje. Někdejší moderátor ale prozradil ještě další tajemství: Česko žádným nedostatkem lékařů netrpí. Zubaři se jenom zdráhají přijímat nové pacienty, kteří by je mohli v budoucnu žalovat.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

V úterý se můžete setkat s bájnými i reálnými postavami či s kováři

Jindřichohradecko - Kam za kulturou? V úterý si můžete vyrazit na zajímavé filmy nebo na Kovářské dny.

Tolik lodí vyhozených větrem na břeh, na Lipensku snad nikdo nepamatuje

Dolní Vltavice – Neuvěřitelnou sílu nabral vítr, který se hnal přes otevřenou hladinu lipenského jezera při noční bouřce z pátku na sobotu. Obrovské vlny spolu s větrem nejenomže utrhly několik ukotvených jachet, ale na břeh hodily i těžký prám převozníků v Dolní Vltavici. Zpátky na vodu ho převozníci dostávali heverem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení