VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Aukce přinesla peníze na pořádání festivalu

Slavonice - Sváteční slavonická sobota se odehrála vsobotu 25. října ve společenském sále restaurantu Besídka. Vpříjemném prostředí si návštěvníci prohlédli zajímavé modely zdílen českých a rakouských výtvarníků (Vesna Design zPrimmersdorfu, boutique Galérka No551 a Z. Krajčovičová ze Slavonic, jezdecké oblečení z Plačovic).

1.11.2008
SDÍLEJ:

Jana Bochníčková představuje činnost Společnství vesnických žen a selek.Foto: Zdeňka Chadimová

Vedle modelů pro odvážné osobnosti s vyhraněným způsobem oblékání bylo k vidění i praktické oblečení pro volný čas trávený například v sedle koně. Předvádějící děvčata a kluk byli bezprostřední a přítomní je odměnili hezkým potleskem. Celou přehlídku organizačně zajistila kosmetička a členka sdružení SRS, o.s., Martina Havlíčková.

Po přehlídce představilo svoji činnost Centrum pro budoucnost, o.p.s. alias Američané ve staré škole ve Slavonicích. Ředitel Centra Sascha Stipsitz informoval o peripetiích se založením obecně prospěšné společnosti ve staré škole, úpravách a plánovaných akcích v tomto centru, o udržitelném rozvoji a podivoval se nad tím, jak úporně se drží mezi místními lidmi fáma, že zakladatelé společnosti a zároveň majitelé několik nemovitostí ve Slavonicích mají nějaký vztah ke scientologické sektě. Ubezpečil přítomné, že je to naprostý nesmysl.

Činnost Společenství vesnických žen a selek představila Jana Bochníčková z Mutišova, zároveň autorka výborného sladkého občerstvení. Uvedla, že sdružení rozvíjí především program přírodních zahrad a přeshraniční spolupráci s rakouskými selkami. Činnost spolku přispívá k respektu a všeobecnému porozumění pro zemědělství a venkov. Hlavní program Slavonické renesanční, o.p.s. představila jednatelka organizace Olga Žampová.

Na modelu nízkoenergetického vzdělávacícho centra, v nějž by se měla proměnit budova zchátralého kina ukázala plánované technologie i služby, které by mělo centrum zajišťovat. Občanské sdružení Inspirace Slavonice organizovalo totéž odpoledne v kulturním domě řemeslnou dílnu o africké batice pro děti i dospělé, takže se představilo pouze panelem s fotografiemi.

Neziskové organizace – občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti - jsou důležitou součástí demokratické společnosti. Převážnou část činností zajišťují dobrovolnou prací svých členů a spolupracovníků. Nemají na růžích ustláno, jejich podpora z veřejných zdrojů je mizivá, i když jejich činnost je veřejně prospěšná.

Na závěr odpoledne proběhla za přítomnosti autora fotografií přírody Slavonicka Karla Hrubého jejich aukce. Dražilo se 12 fotografií, především motýlů, ptáků a hmyzu. Každou autor představil, přesně pojmenoval fotografovaný objekt včetně pikantností jeho života a kde fotka vznikla a dražitel Zdeněk Žampa spustil dražbu. Dražba byla napínavá, ale také příjemně veselá a úspěšná. Její výtěžek ve výši 6.900,- Kč půjde na konto festivalu Slavností trojmezí. Sdružení velice děkuje Karlu Hrubému, že takto k aukci přistoupil.

Celé odpoledne ukázalo, že je dobře, když se zástupci neziskových organizací setkávají, znají a informují se o svých programech a hlavně komunikují s veřejností. Byla bych moc ráda, kdyby letošní setkání nastartovalo tradici.

Zdeňka Chadimová, SRS, o.s.

1.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Dynamo České Budějovice - FC Hradec Králové.
30

Přímý souboj o post lídra se chvílemi měnil v exhibici

Bouřka odstřihla od elektřiny tisíce domácností

Jihočeský kraj - Řádění živlů z pátku na sobotu zaměstnalo spoustu lidí a mnohým zkomplikovalo život.

Malého Péťu režisér objevil při americkém fotbalu v Českém Krumlově

Český Krumlov/ROZHOVOR/ - Režisér filmu Václav Malhour, který před několika dny natáčel v Českém Krumlově další záběry do filmu Nabarvené ptáče, říká, že už je v Českém Krumlově pomalu jako doma.

Dačické náměstí rozezní údery kladiv do kovadlin

Dačice – Nejen se zkušenými mistry, ale také s mladými tovaryši černého řemesla se budou moci setkat návštěvníci Dačic, a to v rámci letošního ročníku Kovářských dnů, který začíná v pondělí.

OBRAZEM: Děbolín bavily divadelní hry

Jindřichův Hradec - Trojice divadelních vystoupení, trojice večerů. Děbolín má za sebou další divadelní festival.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení