VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Až do tří let nebudou třeboňské děti platit poplatky za odpad

Třeboň – Dárek do nového roku si pro své malé spoluobčany vymysleli třeboňští zastupitelé. V rámci podpory rodin s malými dětmi schválili zrušení poplatku za odpad pro děti do tří let.

21.12.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Josef Böhm

„Již delší dobu jsme přemýšleli o tom, co dalšího bychom mohli našim malým občánkům při vítání dávat. Do této chvíle to byl obligátní plyšák a kytička pro maminky," uvedla místostarostka Třeboně Terezie Jenisová. Město prý zvažovalo i některé  nabídky finančních ústavů. „Od toho jsme ale nakonec ustoupili, protože se nám nelíbilo takto zavázat rodiče jedné společnosti, která by jim pak i nadále zasílala nejrůznější nabídky," vysvětlila.
Inspiraci nakonec našli Třeboňští v Borovanech, kam se jeli podívat do rodinného centra, které by v budoucnu chtěli právě v lázeňském městě také vybudovat. „Mluvili jsme o tom s tamní ředitelkou a ta nás informovala o tom, že u nich mají takovéhle osvobození od poplatku pro děti," nadnesla místostarostka.
Původní návrh z rady města zněl tak, aby od poplatku za svoz a likvidaci komunálního odpadu byly osvobozeny děti do tří let, ale pouze ty, které se narodí až po 1. lednu 2014.
„Myslím si, že návrh, aby poplatek neplatily děti narozené od 1. ledna 2014 žádný populační stimul nebude, a proto bych navrhoval změnu v tom smyslu, abychom  vynechali část o datu narození a nechali tam pouze formulaci „do tří let"," přednesl na jednání zastupitelstva za opozici Jan Váňa.
Právě na základě jeho připomínky byl pak návrh schválen v upravené verzi, a to tak, že  od poplatku budou osvobozeny všechny děti do tří let. „Týkat se to bude i toho roku, kdy dítě právě tří let dosáhne," upřesnila Terezie Jenisová.
Od nového roku tak budou rodiče při vítání občánků zástupci města dostávat jakési dárkové certifikáty k tomu, že jejich děti nemusí až do tří let platit za odpad. Rodina tak ušetří alespoň v příštím roce 500 korun, protože výše poplatku se ani tentokrát nemění. „Je to jistě dobrou zprávou pro všechny Třeboňáky, že sazba za odpad zůstává i nadále stejná, tedy 500 korun," vyzdvihla místostarostka. Zastupitelé tuto částku schválili i přesto, že město na každého svého občana doplácí ročně dalších 438 korun.

Petra Jouzová

Autor: Redakce

21.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Noční bouřka v Bořetíně u Mnichu odnesla psovi kotec, rozbila okna do ložnice, kam napršelo. Na silnici mezi Mnichem a Bořetínem, na asi 800 metrů dlouhém úseku bylo popadaných hned několik stromů. Foto: Ondřej Štrouf.
AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE
46

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Setkání rodáků v roce 2013 při příležitosti svěcení kapličky.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Sobota zve na koně, hasičskou soutěž i na koncerty

Jindřichohradecko - Sobota nabízí pestrou škálu tipů, kam se vydat na Jindřichohradecku za zábavou.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Když o víkendu bolí zuby, pomohou na pohotovosti

Jindřichohradecko - Když vás o víkendu začnou bolet zuby, pomoc hledejte u lékařů, kteří slouží pohotovost v Jindřichově Hradci a Dačicích.

Již nejsou mezi námi

Jindřichohradecko - V uplynulém týdnu jsme se naposledy na Jindřichohradecku rozloučili:

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení