Podle starostky Hany Randové je však „vzbouření“ příliš předčasné.
Radnice totiž ještě ani neobdržela smlouvu na poskytnutou dotaci z EU. Peníze do svého rozpočtu proto ještě nepřijala a ani o detailním postupu nákladné akce nelze zatím hovořit. Chybí firma, která zakázku vyhraje.


Lidé se ale již nyní obávají, že čištění Jordánu je nadlouho připraví o koupání a hlavně, že budou trpět transporty nákladních vozů, které budou vytěžený sediment vozit na bývalou pískovnu v Plané nad Lužnicí.

„O pískovně se chatařům slibovalo, že bude sloužit jako rekreační oblast. A nyní se ještě hloubí jámy v Dražicích, kde lidé dostali informaci, že budou sloužit k ukládání bahna,“ je znepokojená Tereza Horváthová z Tábora, která přišla zastupitelům své obavy sdělit přímo na jejich zasedání.

O lokalitě v Dražicích táborská radnice neuvažuje.
„K tomu se neumím vyjádřit, protože jsme nikdy o této lokalitě neuvažovali. Dražice jsou opravdu mimo naše zájmové území,“ ujišťovala ji i Dražické Randová.

Slíbila, že občané dostanou šanci se s projektem seznámit, neboť radnice připravuje pro občany veřejná projednání celé investice.
Stavební činnost Deníku vysvětlil starosta Dražic Stanislav Flígr.
„Pokud vím, tak tady soukromá firma Daich buduje prostor na uložení zeminy z dálnice,“ řekl.

Tábor získal z Unie na stavbu výpusti a zbavení dna Jordánu uloženého sedimentu 406 milionů, dalších 58 milionů přidá ze svého rozpočtu.
Někteří občané se obávají, že jsou svědky plýtvání.