VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bez Jiřího Zimoly někteří kandidáti do voleb nejdou

České Budějovice – Jak dál řeší jihočeští sociální demokraté po pátečním vyškrtnutí exhejtmana Jiřího Zimoly z kandidátní listiny do podzimních parlamentních voleb.

22.5.2017 AKTUALIZOVÁNO 23.5.2017
SDÍLEJ:

Odstoupení hejtmana ZimolyFoto: Deník/ Radka Doležalová

Na nedělním mimořádném jednání krajského výkonného výboru (KVV) ČSSD vyjádřili s tímto krokem nesouhlas, požadují, aby kandidátka zůstala v původní podobě, tedy s Jiřím Zimolou na 22. místě. Jinak jsou někteří připraveni z kandidátky odstoupit, dokonce je prý možné, že za Jihočeský kraj nebude kandidovat nikdo. V nejbližších dnech budouo situaci jednat všechny okresní výkonné výbory. Po jednání předsednictva ČSSD bude také jasné, zda dojde na rozhodčí řízení.

Názory na vyškrtnutí Zimoly z kandidátky.

Bohumil Komínek.Bohumil Komínek, výkonný předseda OVV ČSSD Jindřichův Hradec: 
„Okresní výkonný výbor se včera mimořádně sešel před krajským výkonným výborem a delegoval mne k informaci o tom, že nesouhlasíme s postupem předsednictva ČSSD ohledně vyškrtnutí kandidáta. Nešlo ani tak o to, že to byl Jiří Zimola, ale vůbec o zásah do kandidátní listiny jako takové, kterou navrhl krajský výkonný výbor tak, že to prošlo od místních organizací, okresní konferencí a pak následně krajský výkonný výbor sestavil kandidátku podle nasazení z jednotlivých okresů. S tímto zásahem nesouhlasíme v rámci okresu a následně bylo řečeno, že pokud je ještě možné řešit tuto kandidátku, aby byla zachovaná, tak činit veškeré kroky k tomu, aby to tak bylo. Následně na krajském výkonném výboru jsem hlasoval tak, že žádáme předsednictvo ČSSD o to, aby to ještě znovu přezkoumalo a dalo nám následně informaci, co bude dál. Okres je za to, aby kandidátka, tak, jak je sestavena, opravdu zůstala. O dalších krocích budeme samozřejmě jednat, protože z představenstva jsme ještě informaci nedostali, jestli by bylo možné ještě o této situaci mluvit. Jak ale podotýkám, není to o jedné osobě, ale zaznívá od členů spíš to, proč nám do toho zasahují v rámci Jihočeského kraje tímto způsobem, ne zcela odůvodněným. Předsednictvo přesně neodůvodnilo, proč jednoho z kandidátů vyřadilo. V tuto chvíli je v rámci okresu plná podpora té kandidátky, samozřejmě i podpora jednotlivých kandidátů. O možném odstoupení jako takovém nebudou rozhodovat jednotlivé okresní výkonné výbory, ale samozřejmě to bude na každém kandidátovi zvlášť. A tam potom bude vidět, jestli někdo z kandidátů odstoupí. V tuto chvíli jsou samozřejmě náhradníci v rámci krajského výkonného výboru určení, ale kandidátka může doznat takových změn, že bude kandidátů málo nebo se jí nepodaří sestavit, to samozřejmě hrozí. Ale to bude věcí až po jednání předsednictva ČSSD, jestli přistoupí na rozhodčí soud nebo ne."

Místopředseda představenstva českokrumlovské nemocnice Jindřich FloriánJindřich Florián, předseda okresního výkonného výboru ČSSD Český Krumlov:
Okresní výkonný výbor se bude konat 29.5. za účasti předsedů všech organizací okresu. Na kandidátce máme tři jména a okresní výkonný výbor zaujme stanovisko formou doporučení. Nicméně jedno je jisté již teď. Mé jméno je na kandidátní listině na 6. místě a když na ní nebude pan Zimola, z kandidátky odstoupím. V tom duchu jsem informoval i krajský výkonný výbor.
Krajský výkonný výbor chystá rozhodčí řízení na téma Jiří Zimola. Můj osobní názor je, že Jiří Zimola se ničím zásadním neprovinil. Možná došlo k politické chybě, ale Jiří Zimola má mít šanci, aby se k tomu vyjádřili voliči. To, že je na posledním místě kandidátky, vyjadřuje jeho určitou skromnost a pokoru. Byli bychom patrně jediný kraj, na jehož kandidátce byl nebyl krajský předseda ČSSD a pak na ní nechci být ani já.

Jaromír Novák (ČSSD)Místopředseda KVV Jaromír Novák na reagoval:
„Věříme se s vedením strany sejdeme a podaří se nám jej přesvědčit, že Zimola by měl na kandidátce být,“ je odhodlán bojovat za bývalého hejtmana. V opačném případě bude na rozhodnutí jednotlivých kandidátů, zda se skutečně vzdají možnosti uspět v dobytí parlamentu, jak slibují.

Autor: Jana Zuziaková

22.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takto to vypadá  v některých lesních lokalitách Vojenských lesů a statků.
5

Lesníci varují před vstupem do lesů

Ilustrační foto. Pátrací akce.

Pohřešovaný pospával v lese mezi lahvemi

Je rozdíl, jestli syn vstává do školy nebo na ryby

Jindřichův Hradec – I letos se bude v českobudějovickém IGY Centru konat 6. září Kabelkový veletrh a výtěžek bude opět rozdělen mezi talentované děti z Jihočeského kraje.

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

OBRAZEM: Děbolínský festival završili Tři veteráni

Jindřichův Hradec - Finále tradičního festivalu divadel bylo v režii ochotníků z Pluhova Žďáru.

V pondělí chladněji, ale od středy se oteplí

Jižní Čechy – Do střední Evropy bude zasahovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu a na naše území bude proudit chladný vzduch od severozápadu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení