VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Budou dotace krácené?

Třeboň – „Třeboňská radnice bude možná platit pokutu za nějaké nedodržení podmínek ohledně dotací na třeboňská kasárna,“ informoval Deník čtenář, který si nepřál být jmenován.

22.10.2010
SDÍLEJ:

Bývalá třeboňská radniceFoto: Petr Cuřín

Třeboňská radnice připravuje odvolání kvůli krácení dotace od Úřadu Regionální rady, který se týká projektu revitalizace kasáren.

Podle následně zjištěných informací by se mohlo jednat o krácení evropské dotace z Regionálního operačního programu, která činila 55,5 milionu korun, o částku téměř 800 tisíc korun.

„Úřad Regionální rady vydal městu Třeboň platební výměr na odvod za porušení rozpočtové kázně při realizaci projektu Sanace a revitalizace areálu bývalých kasáren v Třeboni pro potřeby veřejné správy. Některé výdaje související s realizací projektu nesplňovaly podmínky způsobilosti. Kontrola Úřadu Regionální rady zjistila, že některé nezpůsobilé výdaje byly chybně zařazeny do výdajů způsobilých,“ potvrdil Adam Kotalík, jednatel společnosti Dolphin Media. Dodal však, že není vyloučené, že pokud se vedení města odvolá, bude přehodnocený výsledek jiný. Zatím podle něj není nic jisté.

„Jedná se jen o administrativní záležitosti, které se v průběhu realizace projektu revitalizace bývalých kasáren měnily. Vše jsme prověřovali a podle nás nedošlo k pochybnostem úředníků městského úřadu, proto využijeme zákonné možnosti a odvoláme se,“ řekl starosta končícího volebního období Jan Váňa.

Slova starosty Jana Váni potvrdil referent třeboňského odboru rozvoje a investic František Vochozka: „Připravujeme návrh pro radu města, aby nás pověřila podáním odvolání, musí být doručené na ministerstvu financí do 6. listopadu.“

Znamená to podle něj i podle jednatele společnosti Dolphin Media Adama Kotalíka, že takzvaná pokuta ve výši téměř 800 tisíc korun by mohla být snížená, či dokonce zrušená. Odvolání bude řešit Výbor regionální rady a bude záležet teprve na jeho rozhodnutí. Žádná panika proto prý není na místě.

Poněkud podobná situace se přihodila například ve Strakonicích, kde se sice jednalo o veřejnou zakázku rekonstrukce lávky, kterou řešil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), a hrozilo odebrání celé dotace.

Zbytečná panika opadla až za dva měsíce, kdy ÚOHS sdělil, že to bylo v pořádku.

Autor: Stanislava Koblihová

22.10.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zapomenuté klíče nahradil pár nožem a vidličkou

Staroměstské slavnosti pod Landštejnem patří mezi vyhledávané letní akci.
7

V podhradí chystají slavnosti

Krabička cigaret vyšla ženu draho

Jindřichův Hradec - K neobvyklé krádeži vyjížděli jindřichohradečtí strážníci v neděli v odpoledních hodinách.

Ve Velké ceně dál vedou hasičky z Lomnice

Příbraz - Velká cena Třeboňska v požárním útoku má za sebou desáté kolo, které se konalo v Příbrazi. Do bojů se v mužské části zapojilo čtrnáct družstev, mezi ženami pak osm.

Kabelky a knížky sbíráme až do konce prázdnin

Jindřichohradecko – Na sedmi sběrných místech stále čekáme na vaše dary do Kabelkového veletrhu.

Třeboň čeká unikátní koncert

Třeboň – Jedinečný koncert se chystá na sobotu v třeboňském kostele Panny Marie Královny a sv. Jiljí. Vystoupí tady pražský sbor Spektrum.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení