VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bystřické "íčko" se bude stěhovat do Koruny až v září

Nová Bystřice – Nová vedoucí Turistického a informačního střediska v Nové Bystřici Petra Vacková je ve své funkci teprve několik měsíců.

26.5.2011
SDÍLEJ:

Rekonstrukce kulturního domu Koruna v Nové Bystřici.Foto: Deník/ Stanislava Koblihová

Deníku sdělila, jak je v práci spokojená, co si přeje do budoucna a jaké novinky v „íčku“ chystají.
„Funkci k dnešnímu datu vykonávám téměř čtyři měsíce. Za tu dobu jsem si samozřejmě stačila takzvaně osahat velké množství jejích aspektů a můžu říci, že mé představy se víceméně splňují,“ říká Petra Vacková.

Nejvíce se jí na práci líbí její různorodost. „Nejen, že se dostávám do kontaktu s velkým množstvím příchozích turistů, včetně zahraničních, což je pro mě vždy zajímavé, ale tvořím i Měsíční zpravodaj novobystřických občanů, organizuji kulturní a turistické akce, které pak i dokumentuji a píši o nich tiskové zprávy, aktualizuji naše webové stránky, tvořím propagační tiskoviny atd. Práce mě velmi baví,“ popisuje.

Protože se blíží začátek letní sezony v informačním středisku, již má nachystané letní akce, mezi kterými jsou také novinky.
„Na letní sezonu se samozřejmě těšíme. Největší novinkou měl být přesun informačního střediska do nových prostor kulturního domu Koruna, ten se ale z důvodů nenarušení provozu během hlavní turistické sezony přesouvá až na září.“

Co se kulturních akcí týče, tak 24. a 25. června se uskuteční tradiční akce Novobystřické jahodobraní, dvoudenní kulturní festival v městském parku v Nové Bystřici, na němž vystoupí například rocková kapela Kabát Revival, třeboňští Milerium či Hot Needle Jazz Band s Evou Emingerovou. Je připravena i divadelní pohádka pro nejmenší v podání českobudějovického Studia dell‘ Arte a vystoupení skokanů na sedmimílových botách – Klaun a principál. Sobotní dopoledne bude patřit cyklovýletu s Michalem Jančaříkem. Díky mnoha atrakcím si na své přijdou jak děti, tak dospělí.

„Z dalších letních akcí bych chtěla pozvat například na vernisáž regionální putovní výstavy fotografií Příběhy/ Stories ve středu 22. června, odpoledne s rádiem Blaník v sobotu 23. července, letní řemeslné dílny v městské knihovně, které se uskuteční v srpnu. V neposlední řadě nás čeká i slavnostní otevření kulturního domu Koruna, které plánujeme na konec srpna či začátek září. O aktualitách se můžete informovat prostřednictvím našich webových stránek www. novabystrice.cz,“ dodává.

Střediskem projde hlavně v létě řada lidí, co je ale na Novobystřicku nejvíce zajímá?
„Máme velké množství příchozích cykloturistů, kteří se zajímají především o výletní cíle v okolí, kterých můžeme doporučit hned několik. Přichází i cykloturisté jedoucí po dálkové cyklistické stezce Greenway Praha – Vídeň, často cizinci, kteří shání ubytování na jednu noc, aby další den mohli pokračovat po své trase,“ vysvětluje Petra Vacková.

Velké množství návštěvníků se podle jejích slov zajímá také o parní vlaky s historickými vozy na trati z Nové Bystřice do Jindřichova Hradce.
V Nové Bystřici se nyní uskutečňuje rekonstrukce kulturního domu Koruna. Podle Petry Vackové přinese oživení kulturního života: „Jsem realista a jsem si vědoma skutečnosti, že v současná ekonomická situace bohužel příliš nenapomáhá rozvoji a modernizaci, zkrátka je potřeba spíše šetřit. O to víc jsem potěšena skutečností, že naše město bylo schopno i v takto obtížné době realizovat rekonstrukci místního kulturního stánku a do budoucna se těším na jeho využití. Věřím, že do města přinese velké oživení kulturního života.“
A co podle nové vedoucí bystřické občany trápí?


„Jsem přesvědčená, že hlavním problémem je již delší dobu především nezaměstnanost a s tím související klesající životní úroveň místních obyvatel. Ti, kteří práci mají, musí často dojíždět na velké vzdálenosti, což je samozřejmě časově i finančně náročné. Na druhou stranu ve svém okolí vidím mnoho mladých lidí, kteří i přes tyto obtíže v Bystřici zůstávají, protože ji vidí jako dobré místo pro život, a za prací jsou ochotni dojíždět, což je jistě dobrá vizitka. Doufejme, že v budoucnu se zde vytvoří větší množství pracovních příležitostí.“

Co se nastávající letní turistické sezony týče, přeje si Petra Vacková, aby město přilákalo větší množství turistů, než tomu bylo v minulých letech, aby zde strávili příjemnou dovolenou a v budoucnu se vraceli. „Snad k tomu napomůže i pěkné letní počasí a stále se zvětšující nabídka turistických atraktivit,“ dodává Petra Vacková.

Autor: Renata Kočí

26.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Blokově čištění ulic. Ilustrační foto.

Blíží se začátek čistění hradeckých ulic

Ilustrační foto

Řečice staví seniorské bydlení i cyklostezku

Kam se můžete v sobotu vydat za zábavou

Jindřichohradecko - Ještě nevíte, kam se v sobotu vypravit za zábavou? Vyberte si z našich tipů.

Bitva u Sudoměře má čtvrté pokračovaní

Sudoměř 24. března - Už počtvrté se v sobotu 235. března vrátí dějiny na místa, kde 25. března 1420 došlo k památné bitvě. Přibližně 400 husitů (včetně žen a dětí), mířících na horu Tábor, dostihli jejich nepřátelé – vojsko strakonických johanitů a katolických šlechticů, přezdívaných Železní páni.

Uzavírka u Diamantu skončila, příští týden začne další

České Budějovice – Řidiči v pátek zajásali, neboť před 14. h byl znovu otevřen pravý jízdní pruh ve směru do města a pravé odbočení na Strakonickou ulici směrem na sídliště Vltava.

Když o víkendu bolí zuby

Jindřichohradecko - Pokud vás o víkendu začnou bolet zuby, pomoc najdete na zubní pohotovosti v Jindřichově Hradci a Dačicích.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies