VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cenné trofeje zamířily na jih

České Budějovice, Brno /FOTOGALERIE/ – Nadace Konrada Adenauera udělila hlavní regionální novinářskou cenu redaktorovi Deníku Radku Gálisovi

14.11.2011
SDÍLEJ:

Jihočeští novináři Hana Soukupová (Český rozhlas) a Radek Gális - na snímku (Deník) si převzali 11. listopadu na slavnostním vyhlášení první ceny Regionální novinářské ceny Konrad-Adenauer-Stiftung 2011 v aule Masarykovy univerzity v Brně.Foto: Deník/ Václav Pancer

Každoročně udílí Nadace Konrada Adenauera regionální novinářskou cenu. Tentokrát Jihočeši v Brně, kde se slavnostní předávání cen konalo, skutečně zabodovali. Obsadili totiž první příčku v obou kategoriích.

Vítězem v kategorii tištěných médií se stal redaktor Deníku Radek Gális se svým reportážním portrétem o Láďovi „Kajbarovi“, první cenu za rádia přidělila porota Haně Soukupové z Českého rozhlasu České Budějovice za dokument s názvem Davídek.

Členky poroty Lídy Rakušanové jsme se zeptali, zda bylo letos rozhodování poroty obtížné. „Ano i ne. Tentokrát se totiž do soutěže přihlásilo 94 autorů z celé republiky, takže ve srovnání s uplynulými lety jsme byli zaplaveni naprosto rekordním počtem příspěvků. Ty se k nám ovšem dostaly v anonymní podobě, aniž jsme věděli, kdo je napsal a kde byly zveřejněny. Nejdřív jsme vybrali ty, které nejlépe splňovaly zadání soutěže, to znamená portrétovaly osobnosti, symbolizující identitu regionu. I těch se ale sešlo snad kolem třiceti. Jenže poté, co je každý z pětičlenné poroty sám pro sebe vyhodnotil a sešli jsme se, tak se ukázalo, že právě reportážní portrét Ládi „Kajbara“ byl pro většinu porotců jasným favoritem. Takže pak už jsme se shodli docela rychle. A podobné to bylo i s rozhlasovým dokumentem, který nás zase zaujal časosběrnou metodou. Autorka totiž mapovala situaci romské pěstounské rodiny několikrát v průběhu mnoha let,“ uvedla Rakušanová.

„Je to obrovský úspěch,“ řekla po vyhlášení výsledků Alena Pancerová, šéfredaktorka regionálního Deníku v jižních Čechách. „Radkovi i Hance to moc přeji. Oba působí jako regionální novináři již řadu let, mají za sebou množství práce. Přibližují nám osudy těch, co žijí blízko kolem nás, ale jen málo je známe, i když jsou vlastně výjimeční. Díky těmto autorům poznáváme zajímavé osobnosti našeho kraje, a to speciálně našemu regionálnímu Deníku moc sluší. Z ceny máme o to větší radost, že zveřejněný portrét Ládíka vzbudil již při svém vydání velký zájem čtenářů. A jednota poroty a našeho čtenáře nás těší dvojnásob,“ dodala Alena Pancerová.

Dobrou spolupráci s jedním ze zařízení na jihu Čech, kde legendární Láďa žije, si pochvaluje Radek Gális, který se za ním vypravil s fotografem Václavem Pancerem. „Děkujeme za vstřícnost, se kterou nás všichni přijali,“ řekl Radek Gális. „Podařilo se nám pak dostat Ládíka s dalšími klienty na fotbalové utkání do Českých Budějovic,“ připomněl Václav Pancer.

Ze svého úspěchu měla radost i Hana Soukupová z rozhlasu. „Rodina, o které jsem natáčela, to má opravdu těžké. Děti z podobných rodin mají do života ztížený start. Z ceny, kterou pořad dostal, se bude Davídek obrovsky radovat,“ dodala Hana Soukupová.

Vítězný článek Radka Gálise o Láďovi Kajbarovi naleznete ZDE

14.11.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Řečický uragán smetl soupeře šesti góly

Celkové náklady na zhotovení repliky byly 94 600 Kč a z toho příspěvek kraje (dotace) činil 50 000 Kč.
4

Úsilí ostojkovických o obnovení boží muky se naplnilo

Roman Šmucler: Zákaz amalgámu? Bílé plomby jsou daleko jedovatější

Pacienty chtěl v Česku ošetřovat i ukrajinský elektrikář, tvrdí nastupující prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. Skoro se mu to povedlo. Diplomy cizinců prý totiž nikdo neověřuje. Někdejší moderátor ale prozradil ještě další tajemství: Česko žádným nedostatkem lékařů netrpí. Zubaři se jenom zdráhají přijímat nové pacienty, kteří by je mohli v budoucnu žalovat.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

V úterý se můžete setkat s bájnými i reálnými postavami či s kováři

Jindřichohradecko - Kam za kulturou? V úterý si můžete vyrazit na zajímavé filmy nebo na Kovářské dny.

Tolik lodí vyhozených větrem na břeh, na Lipensku snad nikdo nepamatuje

Dolní Vltavice – Neuvěřitelnou sílu nabral vítr, který se hnal přes otevřenou hladinu lipenského jezera při noční bouřce z pátku na sobotu. Obrovské vlny spolu s větrem nejenomže utrhly několik ukotvených jachet, ale na břeh hodily i těžký prám převozníků v Dolní Vltavici. Zpátky na vodu ho převozníci dostávali heverem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení