VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dačická nemocnice už je pod novým vedením

Dačice - Představenstvo dačické nemocnice v úterý zvolilo svou předsedkyni. Stala se jí Miroslava Člupková.

3.3.2010 27
SDÍLEJ:

Nemocnice v Dačicích. Ilustrační foto. Foto: Deník/Nikol Ježková

Jak uvádí tisková zpráva z představenstva a. s. Jihočeská nemocnice, pod vedením Člupkové se chce dačická nemocnice zaměřit na další rozvoj a rozšíření služeb pro pacienty. Miroslava Člupková nahradila na postu předsedy představenstva dosavadního Františka Buriana.

„Nemocnice Dačice tímto krokem vstupuje do nové etapy svého fungování, která bude dynamičtější než doposud. Chceme v nemocnici zajistit dlouhodobě udržitelnou zdravotní péči a umožnit tak její budoucí rozvoj,“ uvedl Martin Bláha, šéf holdingu Jihočeské nemocnice, pod nějž dačická nemocnice spadá.

Hlavním úkolem Člupkové pro příští týdny a měsíce bude stabilizovat zdravotnické zařízení tak, aby mohl nastat dlouhodobý proces jeho oživení. Právě pomalý postup při revitalizaci nemocnice byl hlavním důvodem výměny Františka Buriana.

„Postup znovuoživení tohoto ústavu neprobíhal tak zdárně, jak jsme si představovali. Docházelo zde k průtahům v jednáních i v komunikaci. Změnou ve vedení představenstva by se situace měla změnit,“ řekl jihočeský hejtman Jiří Zimola.

Miroslava Člupková, která dosud působila v pětičlenném představenstvu jako jeho místopředsedkyně, byla zvolena na základě doporučení výběrové komise. Na tom, že právě ona je tou nejvhodnější osobou v řídicím orgánu nemocnice, se shodli zástupci města Dačice, Jihočeského kraje i společnosti Jihočeské nemocnice.

MUDr. Miroslava Člupková se narodila 7. června 1959 v Jindřichově Hradci, kde dosud žije. Vystudovala medicínu, které se také celý život věnuje. Působila například na oddělení epidemiologie Okresní hygienické stanice v J. Hradci, jako vedoucí referátu zdravotnictví jindřichohradeckého okresního úřadu, dále byla zaměstnána na ministerstvu zdravotnictví nebo ve Všeobecné zdravotní pojišťovně.

Hana Plačková

3.3.2010 VSTUP DO DISKUSE 27
SDÍLEJ:
Lávku ve Velkém Pěčíně čeká rekonstrukce.

V Pěčíně vymění konstrukci lávky

Anna Hrdličková.

Hradečtí triatlonisté získali v Sokolově pět cenných kovů

Zapomenuté klíče nahradil pár nožem a vidličkou

Dačice - Svérázný způsob na to, aby se dostali do svého hotelového pokoje v Dačicích, si zvolili dva z jeho návštěvníků.

V podhradí chystají slavnosti

Staré Město pod Landštejnem – V malé obci pod Landštejnem obvykle žije kolem pětistovky lidí. O víkendu jich tady ale bude několikanásobně víc.

Krabička cigaret vyšla ženu draho

Jindřichův Hradec - K neobvyklé krádeži vyjížděli jindřichohradečtí strážníci v neděli v odpoledních hodinách.

Ve Velké ceně dál vedou hasičky z Lomnice

Příbraz - Velká cena Třeboňska v požárním útoku má za sebou desáté kolo, které se konalo v Příbrazi. Do bojů se v mužské části zapojilo čtrnáct družstev, mezi ženami pak osm.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení