VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Den poté: všude leží tuny sněhu

Jindřichohradecko - Sněžení sice ustalo, boj však pokračuje. Je nutné se zbavit nahromaděné bílé pokrývky

19.1.2013
SDÍLEJ:

Sníh zasypal Jindřichův Hradec. Foto: Milan Soldán

Masivní sněžení, které plnou silou udeřilo na Jindřichohradecko, sice polevilo a zdálo by se, že si pracovníci, kteří se podílejí na odklízení sněhu, mohou oddychnout, ale opak je pravdou.
Po boji  se záplavami sněhu zůstaly v ulicích měst a obcí více než metrové závěje, s nimiž se nyní musí komunální služby poprat.
„Sice už nepadá, ale je potřeba dostat sníh z ulic. Dohodli jsme se s místním vojenským útvarem a za vydatné pomoci místních firem, které mají k dispozici potřebnou techniku, odvážíme sníh na vojenské cvičiště," informoval šéf Služeb města Jindřichův Hradec Ivo Ježek.
Odvoz sněhu probíhá podle promyšleného plánu a přednost mají místa důležitá pro dopravu obyvatelstva.
„Prioritou jsou hlavně autobusové zastávky. Začali jsme v Pravdově ulici, další na řadě bylo nábřeží Ladislava Stehny a sídliště Hvězdárna. Postupně odvezeme nahromaděný sníh ze všech zastávek," zmínil Ivo Ježek.
Podobná situace panuje i v Třeboni, kde byl kvůli závějím zoufalý nedostatek parkovacích míst.
„Teď pracujeme hlavně na vyčištění parkovacích ploch ve městě, aby měli naši občané kde parkovat. Plánujeme, že navečer bychom začali vyvážet sníh ven z města," uvedl včera krátce po poledni Vladimír Janíček, jednatel Technických služeb Třeboň.
Konec sněžení uvítali pracovníci Správy a údržby silnic, kteří včera již jen udržovali projeté komunikace. „Pokračujeme v pluhování, silnice jsou chemicky ošetřené a žádné komplikace nikde hlášené nejsou," informoval Vladimír Krafka z jindřichohradeckého dispečinku a dodal, že komplikace by mohl přinést vítr, který by sníh nafoukával na silnice. „V příštích dnech má ale spíš mrznout, padat už by nemělo," dodal.
Informace o klidné dopravní situaci potvrdil i Karel Kotil, vedoucí jindřichohradeckého dopravního inspektorátu Policie ČR: „Dá se říct, že řidiči na Jindřichohradecku jezdili ukázněně a sněhovou situaci vcelku zvládli. Měli jsme pouze čtyři nehody, ale to již ve čtvrtek. I ty se obešly bez zranění a větších škod."
Současné počasí nekomplikuje situaci ani energetikům. „Ani nadcházející mrazy by škodit neměly. Špatné by bylo, kdyby začal padat mokrý těžký sníh," vysvětlil vedoucí regionálního pracoviště E.ON Miroslav Mazanec.

Milan Soldán, Petra Jouzová

Autor: Redakce

19.1.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

V úterý se můžete setkat s bájnými i reálnými postavami či s kováři

Vodní záchranáři z Dolní Vltavice pomáhali dostat na vodu na břehu uvízlé lodě ve Vltavici, Jenišově, pod Karlákem a jinde. Foto: VZS Český Krumlov
9

Tolik lodí vyhozených větrem na břeh, na Lipensku snad nikdo nepamatuje

Lesníci varují před vstupem do lesů

Českokrumlovsko - Velké škody napáchal nárazový vítr z páteční bouřky v lesích. Není radno do nich nyní chodit. Poškozeny jsou i lesy města Český Krumlov.

Pohřešovaný pospával v lese mezi lahvemi

Dačicko - Pátrání po pohřešovaném muži (ročník 1965) mělo šťastný konec.

Je rozdíl, jestli syn vstává do školy nebo na ryby

Jindřichův Hradec – I letos se bude v českobudějovickém IGY Centru konat 6. září Kabelkový veletrh a výtěžek bude opět rozdělen mezi talentované děti z Jihočeského kraje.

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení