VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Diskuse veřejnosti: Jak oživit Mařížský park

Slavonice– Vměstském Muzeu ve Slavonicích se konal tematický večer oMařížském parku.

30.3.2010
SDÍLEJ:

Lidé ze Slavonic a Maříže si přišli poslechnout odbornou přednášku spojenou s besedou. Lidé si poslechli názory odborníků na budoucí revitalizaci Mařížského parku a také s nimi diskutovali.Foto: Martina Havlíčková

Tématem byla koncepce projektu revitalizace tohoto parku. Cílem večera bylo podle pořadatelky Martiny Havlíčkové v první řadě informovat veřejnost o názoru odborníků na projekt revitalizace parku a zapojit veřejnost do diskuse o plánování projektu. Pozvání přijali odborníci – zahradní architekt Martin Charvát a biolog Václav Prášek.

„Martin Charvát seznámil přítomné obyvatele Maříže a Slavonic s principy přírodních zahrad a vysvětlil vhodnost a možnosti jejich použití při revitalizaci parku. Svoji přednášku doplnil zajímavými fotografiemi. Václav Prášek hovořil jako biolog nejen o současném stavu parku, ale i o zodpovědnosti za jeho minulost i budoucnost, upozornil i na nutnost komplexnosti koncepce parku jako součásti krajiny. Bonusem večera byly aktuální fotografie Karla Hrubého z probouzejícího se letošního jara v parku,“ informovala za pořadatele Martina Havlíčková.

Večera se zúčastnili obyvatelé Maříže a Slavonic spolu se zastupiteli města. Přítomní o budoucí podobě následně diskutovali. Beseda byla pořádána členy Pracovní skupiny Mařížský park, Městským kulturním střediskem Slavonice a Občanským sdružení Přírodní zahrada v rámci projektu Přírodní zahrady bez hranic a je spolufinancována z prostředků Evropské unie v rámci Programu přeshraniční spolupráce. Pořadatelé připravují exkurzi s názvem Mařížský park – společný prostor od 8. do 9. května. Účastníci stráví večer v Břeclavi, kde budou spolupracovat na zadání pro projekt revitalizace. Druhý den navštíví Lednicko – valtický areál, kde si prohlédnou zahrady s odborníkem a seznámí se s tématem udržitelné péče parků. V autobuse bude účastníkům rozdán dotazník s možnostmi řešení návrhu plánu ochrany a péče o Mařížský park.

Zpracované výsledky budou uveřejněny na webových stránkách a na veřejném místě. Zájemci o exkurzi a podrobnější informace se mohou obrátit na pořadatele.

Autor: Renata Pávková, Mgr.

30.3.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Páteční bouřka za sebou nechala obrovské škody na území Národního parku Šumava. Turisté se tak na některá místa nepodívají.
8

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Představení Tři veteráni v podání ochotníků z Pluhova Žďáru a jejich přátel.
24

OBRAZEM: Děbolínský festival završili Tři veteráni

V pondělí chladněji, ale od středy se oteplí

Jižní Čechy – Do střední Evropy bude zasahovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu a na naše území bude proudit chladný vzduch od severozápadu.

Začínají kovářské dny, můžete i na prohlídku kostela

Jindřichohradecko - Kam si v pondělí vyrazit za kulturou? Třeba do kina nebo na prohlídku kostela v Chlumu.

Třeboň i Dačice zvítězily, včelnický nováček uhrál bod s Rudolfovem

Jižní Čechy – Mnohem lépe než před týdnem si v druhém kole fotbalového krajského přeboru mužů počínala mužstva z jindřichohradeckého regionu.

Živitelka bude letos jiná

České Budějovice – Jako přelomový vnímají organizátoři 44. ročník mezinárodní agro výstavy Země živitelka, který se bude konat od čtvrtka 24. 8. do úterý 29. 8. na výstavišti v Českých Budějovicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení