VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dotace kryjí jen část nákladů, sportovci jsou za ně ale rádi

Rada města Jindřichův Hradec schválila poskytnutí příspěvků sportovním a tělovýchovným organizacím.

27.3.2011
SDÍLEJ:

Aerobik teamu Lena J. Hradec. Ilustrační foto.Foto: archiv AT Lena

Jindřichův Hradec – V kapitole školství rozpočtu města se počítá i s příspěvky sportovním a tělovýchovným organizacím ve výši 5,5 milionu korun.
Jak informovala tisková mluvčí městského úřadu Karolína Průšová, podle pravidel pro poskytování finančních dotací a příspěvků na sportovní činnost z rozpočtu města Jindřichův Hradec je 90 procent z celkové částky určeno na pravidelnou činnost sportovních organizací, což znamená 4,7 milionu korun, a tři procenta, tedy 165 tisíc korun, je určeno na reprezentaci města v oblasti sportu. Pět procent – 275 tisíc korun je určeno na podporu mimořádných sportovních akcí a dvě procenta na ocenění sportovců.

Rezerva pro nově vzniklé sportovní organizace nebo kluby pak musí tvořit minimálně tři procenta z celkové částky. „V letošním roce bylo předloženo celkem 20 žádostí, z toho jsou tři žádosti organizací nově vzniklých,“ sdělil místostarosta Bohumil Komínek.
Návrh na rozdělení dotací byl projednáván opakovaně ve sportovní komisi a rada města schválila dotace sportovním a tělovýchovným organizacím, u nichž poskytnutá částka nepřesahuje 50 tisíc korun. U dotací nad 50 tisíc korun budou návrh rady schvalovat zastupitelé 30. března.
Většina sportovních klubů peníze použije na zajištění nějakého vybavení či na úhradu nákladů na akce.

Například jindřichohradečtí triatlonisté TC Vaněk získali dotaci z města 41 tisíc korun. „Část půjde na vybavení, jako jsou dresy, balanční pomůcky a podobně, část na cestovné na závody a dále na úhradu sportoviště,“ vysvětluje předseda oddílu Jan Vaněk. Právě třeba náklady na bazén patří k nejvyšším položkám. „Letos jsme sice dostali o něco víc než vloni a jsme za to velice rádi, ale dotace pokryje jen část nákladů, zbytek se řeší členskými příspěvky a sponzorstvím,“ doplnil Vaněk.

Triatlonisté mají dnes 71 členů, z nich je aktivně sportující asi třetina, kde převažuje mládež.
Také cestou mládeže se dal sportovní klub SK Horní Žďár, který od města získal dotaci ve výši 21 tisíc korun. „Založili jsme žákovský fotbalový oddíl, máme přípravku a mladší žáky a pro ně potřebujeme vybavení, především nové branky. Pochopitelně na to dotace nebude stačit, takže ještě musíme najít další zdroj,“ říká předseda klubu Jiří Paul s tím, že v současné době mají kolem 60 členů, z toho asi 25 dětí.

Příspěvek ve výši 43 tisíc korun dostal pro letošní rok Aerobik Team Lena. „Peníze používáme převážně na závody pořádané v Jindřichově Hradci, v současné době máme 75 členek, téměř všechny jsou ve věku do 18 let. V Jihočeském kraji už jsme jen dvě, které pořádáme závody pro děti, ostatní skončili, protože prodělávali. Díky městskému příspěvku mohu trénovat děti dál, za což jsem velmi ráda a městu za poskytnuté dotace moc děkuji,“ zhodnotila trenérka Aerobik Teamu Lena Lenka Průchová.

Schválené dotace pro sportovce:
MO ČRS (sportovní rybáři) J. Hradec: 22 000 Kč
SK AC BUK: ⋌21 000 Kč
TC (triatlon) Vaněk J. Hradec:41 000 Kč
Cyklistický klub J. Hradec:35 000 Kč
Bike Sport JOMA J. Hradec:9 000 Kč
Okna J. Hradec – SK Kapři:22 000 Kč
Cyklo Team J. Hradec:16 000 Kč
Aerobik Team Lena:43 000 Kč
SOS (orientační běh) J. Hradec: 35 000 Kč
SK Horní Žďár: 21 000 Kč
U částek nad 50 tisíc korun musí návrh rady schválit zastupitelé.

27.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Policie - ilustrační snímek

Mladý řidič při nehodě vypadl z auta, později zemřel

Motor ve Strakonicích udolal Plzeň.

Motor má cenný plzeňský extraligový skalp

Řečický uragán smetl soupeře šesti góly

Jižní Čechy – Krajské fotbalové I. třídy mužů odstartovaly novou sezonu předehrávkou 2. kola.

Úsilí ostojkovických o obnovení boží muky se naplnilo

Ostojkovice - Až od Třebětic, ze silnice spojující Jemnici s Dačicemi, byla vidět bělostná boží muka vsazená do krajiny poblíž Ostojkovic.

Roman Šmucler: Zákaz amalgámu? Bílé plomby jsou daleko jedovatější

Pacienty chtěl v Česku ošetřovat i ukrajinský elektrikář, tvrdí nastupující prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. Skoro se mu to povedlo. Diplomy cizinců prý totiž nikdo neověřuje. Někdejší moderátor ale prozradil ještě další tajemství: Česko žádným nedostatkem lékařů netrpí. Zubaři se jenom zdráhají přijímat nové pacienty, kteří by je mohli v budoucnu žalovat.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení