VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Firma pomůže hospicové péči i mateřské škole

Dačice – Na vzdělávání obyvatel v dačickém regionu se každoročně podílí i společnost THK Rhythm Automotive Czech a.s., která rovněž podporuje smysluplné trávení volného času dětí a mládeže, sportovní aktivity a hendikepované občany.

14.6.2017
SDÍLEJ:

Dačický strojírenský závod THK Rhythm Automotive Czech. Ilustrační foto.Foto: archiv Deníku

V letošním roce se do grantového programu firmy přihlásilo 23 neziskových a příspěvkových organizací, pět z nich pak podporu získalo na základě hlasování zaměstnanců. Rozděleno mezi ně bylo 160 390 korun.

Jak uvedl HR manažer THK Aleš Čech, grantový projekt bude zřejmě pokračovat i nadále. „Věříme, že všem organizacím přidělený grant pomůže zrealizovat dobrou věc. Rádi bychom s touto podporou pokračovali i v následujících letech. Je to aktivita a směr, kterým se ubírá a prezentuje také celá korporace THK a jsme rádi, že v tomto máme od nejvyššího vedení maximální podporu,“ uvedl.

Podporu získal letní tábor pro handicapované děti a mladé dospělé, projekty Běh pro hospic, Technik a Děti v pohybu a bezpečně a také sociálně terapeutická dílna Dačické Okénko, kterou organizace Otevřená Okna začala v Dačicích provozovat před rokem. Aktuálně ji využívá již 14 klientů z Dačic a blízkého okolí. Podpora THK zajistí personální zabezpečení služby pracovníky v přímé péči i materiální zabezpečení.

Úspěšné projekty:

- Letní tábor pro handicapované děti a mladé dospělé / Pořízení kuchyňského vybavení pro výuku vaření do Centra Dačický Zvoneček: Tábor umožní handicapovaným strávit část prázdnin mimo domovské prostředí. Kuchyňka bude využívána k výuce vaření a pečení základních pokrmů, k získávání základních návyků při vaření, pracovních postupů, základů stolování.
- Sociálně terapeutická dílna Dačické okénko: Udržení a podpora druhého roku provozu ambulantní sociální služby v Dačicích, a to sociálně terapeutické dílny pro osoby se zdravotním, mentálním, tělesným a kombinovaným handicapem.
- Běh pro hospic (Sdílení o.p.s.): Poběží se v Telči. Výtěžek půjde na pořízení nového automobilu pro mobilní hospicovou péči.
- Technik (Základní škola Boženy Němcové): Projekt pro žáky z kroužku Malý technik, který je určen pro všechny žáky, kteří mají zájem vytvářet různé modely stavebnic Fisechertechnik, Lego a elektronických stavebnic Boffin.
- Děti v pohybu a bezpečně (Mateřská škola Dačice): Pořízení multifukčních helem k zajištění bezpečnosti dětí při bruslení, jízdě na kolech, tříkolkách, koloběžkách a odrážedlech.

Autor: Petra Lejtnarová

14.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Řečický uragán smetl soupeře šesti góly

Celkové náklady na zhotovení repliky byly 94 600 Kč a z toho příspěvek kraje (dotace) činil 50 000 Kč.
4

Úsilí ostojkovických o obnovení boží muky se naplnilo

Roman Šmucler: Zákaz amalgámu? Bílé plomby jsou daleko jedovatější

Pacienty chtěl v Česku ošetřovat i ukrajinský elektrikář, tvrdí nastupující prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. Skoro se mu to povedlo. Diplomy cizinců prý totiž nikdo neověřuje. Někdejší moderátor ale prozradil ještě další tajemství: Česko žádným nedostatkem lékařů netrpí. Zubaři se jenom zdráhají přijímat nové pacienty, kteří by je mohli v budoucnu žalovat.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

V úterý se můžete setkat s bájnými i reálnými postavami či s kováři

Jindřichohradecko - Kam za kulturou? V úterý si můžete vyrazit na zajímavé filmy nebo na Kovářské dny.

Tolik lodí vyhozených větrem na břeh, na Lipensku snad nikdo nepamatuje

Dolní Vltavice – Neuvěřitelnou sílu nabral vítr, který se hnal přes otevřenou hladinu lipenského jezera při noční bouřce z pátku na sobotu. Obrovské vlny spolu s větrem nejenomže utrhly několik ukotvených jachet, ale na břeh hodily i těžký prám převozníků v Dolní Vltavici. Zpátky na vodu ho převozníci dostávali heverem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení