VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Golf není jen pro bohaté, je to sport jako každý jiný

Nová Bystřice – Golfové hřiště v Nové Bystřici si oblíbili hráči z celé republiky i ze zahraničí.

11.11.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Archiv

Většina lidí se však stále kouká na tuto hru gentlemanů skrze prsty a považuje jí za nákladnou a nedostupnou kratochvíli. Jaké to vlastně na greenu je a zda se jedná doopravdy pouze o zábavu pro horních deset tisíc, jsme se zeptali manažerky hřiště Dominiky Wicherové.

Při pátrání po tom, co je u vás na hřišti nového, mě zaujalo pořádání soutěže s názvem Divočák. O co se vlastně jednalo?
Je to dnes už tradiční turnaj, který pořádáme každý rok. Jeho zvláštností je, že se obejde dvacet sedm jamek. Hraje se tedy na hřištích v Mnichu a Nové Bystřici, což celkem zabere asi šest a půl hodiny. Jeho kapacita je sto dvacet hráčů a vždy je bezezbytku naplněný. Mnoho lidí se totiž chce rozloučit se sezonou, a to je i důvod pořádání Divočáka. Kromě českých golfistů se jej letos zúčastnili například i Rakušané, Nizozemci a dokonce dva Angličané.

Rozloučili jste se tedy se sezonou. Znamená to, že v zimě se golf nehraje?
Není tomu tak. Divočák je spíš taková alternativa fotbalové dokopné, ale  pokud není sníh, golf se hraje stále.Dokonce i nějaké turnaje nás ještě čekají. Bude to například Martinská husa nebo Kapr na měkko.

Říká se, že golf je koníčkem bohatých. Rekrutuje se tedy vaše klientela spíše ze zámožných vrstev?
Bohužel, tato představa tady vládne, ale nezakládá se na pravdě. Když si to srovnáte s jinými sporty, jako je třeba lyžování nebo cyklistika, které patří k nejmasovějším sportovním aktivitám u nás, tak zjistíte, že golf je spíše lacinější. Jedná se o naprosto dostupnou aktivitu, která není o nic dražší než jiné. Když se rozhodnete hrát, tak prostě přijedete k nám a jako začínajícímu golfistovi vám všechno vybavení zdarma zapůjčíme. Samozřejmě je dobré se za nějaký poplatek do začátku svěřit do rukou trenéra, ale to už je na každém. Roční poplatek je pět tisíc korun, za který hrajete neomezeně celou sezonu. Stačí to tedy srovnat s týdenní lyžařskou dovolenou, tam se na tyto peníze rozhodně nedostanete. Pokud si chcete pořídit své vybavení, tak se jako začátečník bez problémů vejdete do šesti tisíc korun, takže o milionářské hobby se dnes určitě nejedná.

Nabízí se otázka, jak jste se ke golfu vlastně dostala vy?
Vlastně úplně náhodou. Vyhrála jsem výběrové řízení na manažerku našeho resortu. To, že jsem tedy začala díky své práci bylo logické, i když jsem předtím neměla vůbec žádné zkušenosti. Musím ale říct, že mě to zcela pohltilo a neumím si představit lepší využití volného času.

Proč vlastně s golfem začít?
Unikátní je v tom, že můžete být celá rodina na hřišti a opravdu trávit čas spolu. To u jiných sportů není. Když někam jedete na kole, tak si každý funí do svých řídítek, a  přestože je okolo něj dalších dvacet lidí, s nikým si nemůže popovídat. Na golfovém hřišti však své zážitky sdílíte a jste pořád spolu v kontaktu. Můžete klábosit a radovat se společně z každého úspěchu. To třeba na lyžích nejde.

Existuje něco, čím se bystřické hřiště liší od jiných?
Hlavně tím, jak zapadá do krajiny. Patří v republice mezi deset nejlepších areálů a je to zejména prostředím, ve kterém se nachází. Krásně do České Kanady zapadlo a nezaujatý pozorovatel by ani nevěděl, že se tu hraje golf. Můžete se procházet celý den a kromě občasného střetu s jinými hráči potkáte maximálně srnu nebo zajíce. Ta příroda úplně hladí na duši a den v ní strávený vás nabije na dlouho.

Autor: Milan Soldán

11.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kabelky, bižuterii a knížky přinesla do Pravdovy knihovny v Jarošově nad Nežárkou Alena Ondřejová.
28

Kabelkový veletrh pokračuje

Bouřka škodila i na letišti v Jindřichově Hradci. Poryv větru vytrhl z betonu kotvení letadla, které pak nacouvalo do několik desítek metrů vzdálené čerpací stanice.

Na letišti bouřka utrhla letadlo

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.

Sobota zve na koně, hasičskou soutěž i na koncerty

Jindřichohradecko - Sobota nabízí pestrou škálu tipů, kam se vydat na Jindřichohradecku za zábavou.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení