VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sportovní hala u Dyje chybí, sportovci ji chtějí

Dačice – Víceúčelová sportovní hala s tribunou pro diváky, pořádek u autobusového nádraží  a lékařská pohotovost –  to byla  tři nejčastěji prosazovaná témata pondělního fóra Zdravého města Dačice.

19.3.2014 3
SDÍLEJ:

Druhý ročník Fóra Zdravého města Dačice. Foto: Vojtěch Lojka

Z diskuze občanů bylo možné nadefinovat další problémy, o nichž se nyní ještě bude hlasovat v anketě.
Již v loňském roce a rovněž na nedávném fóru mládeže se v popředí objevuje volání občanů především z řad sportovců po nové sportovní hale. Vloni kvůli tomu běžela Dačicemi dokonce i petice.

Stávající sportovní zařízení totiž nemají odpovídající parametry. Předseda dačického florbalového oddílu  Pavel Gellner vysvětluje, že potřebné rozměry jsou 40 x 20 metrů, plus prostor pro výběhy. „Je to normální velikost hrací plochy pro všechny halové sporty, tedy pro florbal, futsal i další, aby se zde mohly hrát ligové soutěže od juniorských kategorií výš," upřesňuje.

Těmto rozměrům však žádná z dačických hal neodpovídá a třeba florbalisté k utkáním musejí jezdit do Třeště nebo do Jindřichova Hradce.

Jak Pavel Gellner poznamenal, jenom samotný florbal má v Dačicích přes 120 členů, z toho stovka je mladých sportovců do 18 let. Je mezi nimi i šedesát dětí. U Dyje působí i futsalisté, kteří hrají hned několik dlouhodobých turnajů.

V minulosti se odehrálo již několik setkání zástupců radnice a sportovců z TJ Centropen a v první fázi vznikla myšlenka, že by se rekonstruovala sportovní hala střední školy u TRW-DAS, která  patří kraji. Pak se však ukázalo, že rekonstrukce by byla příliš nákladná a od této varianty se upustilo. Z poslední schůzky podle Pavla Gellnera dále vyplynulo, že vedení města by mělo začít hledat prostor pro novou halu.

Tento vývoj potvrzuje i starosta Dačic Vlastimil Štěpán. „Nyní jde o to, kde a kdo to zaplatí. Momentálně se tipuje místo, kde by bylo možné halu postavit a dále se definují možnosti jejího financování. Záležitost se diskutuje na úrovni města i kraje a byl kontaktován i samotný hejtman," přibližuje posun
v jednáních starosta.

Možnost diskutovat nad devíti oblastmi zahrnujícími širokou škálu aspektů běžného života ve městě v rámci druhého ročníku Fóra Zdravého města Dačice v pondělí využilo okolo osmdesáti občanů, včetně představitelů města a garantů pro dané oblasti.

Cílem letošního setkání bylo podle koordinátorky projektu Marcely Chvátalové opět naleznout takzvané desatero nejzávažnějších problémů našeho města.

Hned v úvodu seznámil místostarosta Dačic a politik Zdravého města Dačice Jan Bartošek, do jaké míry se podařilo naplnit cíle stanové loňským fórem. Vysvětlil kroky, které město v dané problematice učinilo.
„Na dospělácké fórum byli pozváni i zástupci studentů, kteří seznámili přítomné s výsledky Fóra mládeže, které se v Dačicích konalo koncem února. Problémy z mládežnického fóra byly již v místních školách ověřeny anketou. Z 881 platných anketních lístků patřily mezi dva nejčastěji zmiňované problémy nepořádek na autobusovém nádraží a lékařská pohotovost," konstatovala Marcela Chvátalová.

Za každou tematickou oblast došlo k nadefinování dvou hlavních problémů, k nimž přibyly další dva z ankety Fóra mládeže.

O pořadí rozhodlo hlasování, kdy každý registrovaný návštěvník této akce měl k dispozici dva hlasy.
Součet hlasů určil namísto deseti třináct problémů Dačic, neboť témata na 9. až 13. získala stejný počet hlasů. Ani ostatní problémy, o kterých se na fóru hlasovalo, však nebudou opomenuty.

problémy, které lidi nejvíce pálí:

1. Vybudování multifunkční haly s tribunou (36 hlasů)
2. Pořádek na autobusovém nádraží (21 hlasů)
3. Prodloužení ordinační doby pohotovosti (19 hlasů)
4. Financování místních částí (11 hlasů)
5. Černé skládky – údržba zeleně (10 hlasů)
6. Přístavba městské knihovny (9 hlasů)
7. Financování pravidelného amatérského sportu (7 hlasů)
8. Senior bus (6 hlasů)
9.-13. Komise v dačických čtvrtích (4 hlasy)
9.-13. Neorganizovaná mládež (4 hlasy)
9.-13. Odborné poradenství (párové, vztahové, pro mládež) (4 hlasy)
9.-13. Více parkovacích míst u škol v ulicích Boženy Němcové (4 hlasy)
9.-13. Využití domu čp. 63 v Göthově ulici (4 hlasy)

Autor: Lenka Novotná

19.3.2014 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bouřka škodila i na letišti v Jindřichově Hradci. Poryv větru vytrhl z betonu kotvení letadla, které pak nacouvalo do několik desítek metrů vzdálené čerpací stanice.

Na letišti bouřka utrhla letadlo

Noční bouřka v Bořetíně u Mnichu odnesla psovi kotec, rozbila okna do ložnice, kam napršelo. Na silnici mezi Mnichem a Bořetínem, na asi 800 metrů dlouhém úseku bylo popadaných hned několik stromů. Foto: Ondřej Štrouf.
AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE
72

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.

Sobota zve na koně, hasičskou soutěž i na koncerty

Jindřichohradecko - Sobota nabízí pestrou škálu tipů, kam se vydat na Jindřichohradecku za zábavou.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Když o víkendu bolí zuby, pomohou na pohotovosti

Jindřichohradecko - Když vás o víkendu začnou bolet zuby, pomoc hledejte u lékařů, kteří slouží pohotovost v Jindřichově Hradci a Dačicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení