VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM: Historický dům získal cenu za citlivou rekonstrukci

Třeboň – Soutěžní přehlídku Presta – prestižní stavba jižních Čech pořádá Český svaz stavebních inženýrů ve spolupráci s dalšími organizacemi. Oceňuje dokončené stavby za období uplynulých tří let.

24.4.2017
SDÍLEJ:

Dům Štěpánka Netolického v Třeboni získal čestné uznání Presta za citlivé provedení rekonstrukce objektu a kvalitní řemeslné a restaurátorské práce.Foto: Barbora Drachovská

Jak vysvětlila tisková mluvčí třeboňské radnice Jitka Bednářová, soutěž má pět základních kategorií a udělována je také Cena hejtmana. „Přihlášené stavby hodnotí jedenáctičlenná porota, rozhoduje podle technických údajů uvedených v přihlášce, ale zároveň porotci stavbu osobně navštíví a kromě posouzení stavebních záležitostí se zaměřují i na provoz budovy,“ vyjmenovala.

V právě ukončené soutěži, kdy se hodnotily stavby z období od roku 2014 do roku 2016, bylo celkem 45 přihlášených stavebních realizací. Kromě titulu Presta – prestižní stavba jižních Čech – byla ohodnocena i druhá a třetí místa v jednotlivých kategoriích a ta získala čestná uznání.

Město Třeboň do klání přihlásilo projekt Zachování kulturního a historického dědictví v Domě Štěpánka Netolického a podařilo se mu uspět. V kategorii Občanské a průmyslové stavby – rekonstrukce – získal dům druhé místo, tedy čestné uznání Presta, a to za citlivé provedení rekonstrukce objektu a kvalitní řemeslné a restaurátorské práce.

Starostka města Terezie Jenisová popsala, že na počátku rekonstrukce stál zásadní cíl, kterým bylo obnovit tento krásný historický dům v centru města a vrátit mu život. „Musím říci, že architektu Jaromíru Kročákovi se to citlivým a pokorným přístupem podařilo. Osobně si nejvíc vážím toho, že rekonstrukcí domu se povedlo přivést lidi do centra města,“ vyzdvihla a dodala, že za necelý rok fungování zavítalo do Domu Štěpánka Netolického více než 15 tisíc návštěvníků.

Dům Štěpánka Netolického v Třeboni získal čestné uznání Presta za citlivé provedení rekonstrukce objektu a kvalitní řemeslné a restaurátorské práce.

Jak dodala tisková mluvčí radnice Jitka Bednářová, úspěch v soutěži ale zaznamenala i další třeboňská stavba a dále i místní projekční kancelář. Cenu vyhlašovatele Svazu podnikatelů ve stavebnictví si odnesl projekt obytného domu Valy Třeboň od architekta Petra Šímy a Cena vyhlašovatele České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě patří společnosti JK-Stavprojekt, s.r.o. Třeboň za novostavbu centrálních laboratoří Vysoké školy technická a ekonomická v Českých Budějovicích.

Autor: Petra Lejtnarová

24.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takto to vypadá  v některých lesních lokalitách Vojenských lesů a statků.
5

Lesníci varují před vstupem do lesů

Ilustrační foto. Pátrací akce.

Pohřešovaný pospával v lese mezi lahvemi

Je rozdíl, jestli syn vstává do školy nebo na ryby

Jindřichův Hradec – I letos se bude v českobudějovickém IGY Centru konat 6. září Kabelkový veletrh a výtěžek bude opět rozdělen mezi talentované děti z Jihočeského kraje.

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

OBRAZEM: Děbolínský festival završili Tři veteráni

Jindřichův Hradec - Finále tradičního festivalu divadel bylo v režii ochotníků z Pluhova Žďáru.

V pondělí chladněji, ale od středy se oteplí

Jižní Čechy – Do střední Evropy bude zasahovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu a na naše území bude proudit chladný vzduch od severozápadu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení