VYBRAT REGION
Zavřít mapu

„Hledáme spíš směr,“ brání se radnice

Jindřichův Hradec – Množství více či méně konkrétních odpovědí na otázky doprovázející veřejnou anketu ohledně úprav náměstí Míru zaznělo z úst vedení města ve středu večer na veřejném zasedání v sále Střelnice.

27.1.2017
SDÍLEJ:

Jak dopadne osud náměstí Míru? O tom by zřejmě měla rozhodnout probíhající anketa.Foto: Deník/Lenka Novotná

Bohužel jen pro uši zastupitelů – židle pro veřejnost byly prázdné. Představení návrhů nebylo na programu, ale zaznělo v rámci posledního bodu jednání, diskuse zastupitelů.

"Návrhy jsou spíš pro veřejnost, teď neřešíme, že v nich je nakreslený moc malý strom, jiný vzhled svítilen nebo jiné pódium. Hledáme spíše směr, kterým projekt na náměstí dál tlačit," hájil anketu místostarosta Bohumil Komínek (ČSSD). Na dotaz o případné veřejné diskusi s lidmi odpověděl: „Nejedná se o zásadní dokument, návrhy jsou představené ve vyvěšených prezentacích na webu a v infocentru. Vysvětlení k jednotlivým variantám bude přidané na stránky města pod obě varianty."

Na dotaz Deníku o vysvětlení konkrétního účelu probíhající ankety a její závažnosti odpověděl starosta města Stanislav Mrvka (ČSSD): „Anketa nám v tuhle chvíli ukáže směr, jakým se máme ubírat, co se úprav náměstí týče. Není v tuto chvíli zcela závazná, ale jednotlivé prvky budou zapracované do projektové dokumentace, která bude následovat a bude veřejnosti znovu představena."

Místostarosta Bohumil Komínek (ČSSD) odpovídal na středečním jednání zastupitelů: „Když to úplně zjednoduším, uvidíme podle výsledků ankety, zda půjdeme cestou náměstí s ostrůvky, nebo ne."

Další ze zajímavých otázek se ozvala také na zastupitelstvu, a to ústy zastupitele Martina Kukačky (TOP 09). „Zajímá mě, proč v anketě třeba není přidaná ještě třetí volba, která by říkala, že se hlasujícímu nelíbí ani jeden z návrhů. Mohla by být doplněna o políčko, kam by lidé mohli připsat své názory a myšlenky," řekl.

Mluvčí radnice Karolína Průšová k tomu ve čtvrtek uvedla: „Tato možnost bude předložena ke schválení radě města na jednání ve středu 1. února. Pokud tato možnost bude schválena, bude anketa rozšířena o možnost hlasovat o nepodpoření žádné varianty."

Zastupitel za Volbu pro město Otakar Kinšt na jednání podal podnět pro kontrolní výbor zastupitelstva na přezkoumání procesní správnosti celého případu. „Podle mě je současná podoba ankety amatérská a alibistická forma," řekl.

Sedmičlenný kontrolní výbor v čele se zastupitelem Vladimírem Prokýškem (KSČM) se na základě tohoto podnětu sejde příští týden a začne věc podrobně zkoumat. „Na příštím zastupitelstvu, tedy 22. února, pak předložíme výsledky," sdělil. 

Autor: Adam Hudec

27.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační snímek.

Řečický uragán smetl soupeře šesti góly

Celkové náklady na zhotovení repliky byly 94 600 Kč a z toho příspěvek kraje (dotace) činil 50 000 Kč.
4

Úsilí ostojkovických o obnovení boží muky se naplnilo

Roman Šmucler: Zákaz amalgámu? Bílé plomby jsou daleko jedovatější

Pacienty chtěl v Česku ošetřovat i ukrajinský elektrikář, tvrdí nastupující prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. Skoro se mu to povedlo. Diplomy cizinců prý totiž nikdo neověřuje. Někdejší moderátor ale prozradil ještě další tajemství: Česko žádným nedostatkem lékařů netrpí. Zubaři se jenom zdráhají přijímat nové pacienty, kteří by je mohli v budoucnu žalovat.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

V úterý se můžete setkat s bájnými i reálnými postavami či s kováři

Jindřichohradecko - Kam za kulturou? V úterý si můžete vyrazit na zajímavé filmy nebo na Kovářské dny.

Tolik lodí vyhozených větrem na břeh, na Lipensku snad nikdo nepamatuje

Dolní Vltavice – Neuvěřitelnou sílu nabral vítr, který se hnal přes otevřenou hladinu lipenského jezera při noční bouřce z pátku na sobotu. Obrovské vlny spolu s větrem nejenomže utrhly několik ukotvených jachet, ale na břeh hodily i těžký prám převozníků v Dolní Vltavici. Zpátky na vodu ho převozníci dostávali heverem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení