VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hradec čeká uzavírka hlavní dopravní tepny

Jindřichův Hradec -  Již za dva dny motoristé neprojedou částí jindřichohradecké Vídeňské a Jáchymovy ulice a jejich vzájemnou křižovatkou.

23.8.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

 Jak informovala tisková mluvčí hradecké radnice Karolína Průšová, důvodem jsou práce na kanalizačním systému, o nichž rozhodla městská rada začátkem června.

„Jde o rekonstrukci kanalizace v původní trase, její zkapacitnění navýšením dimenze, obnovu odlehčovací komory a nové vybudování dešťové kanalizace do ulice Jáchymova. Součástí stavebních prací je i přeložka plynovodu, který koliduje s umístěním navržené odlehčovací komory," upřesnila Karolína Průšová.

Městskou zakázku v hodnotě téměř 1,5 milionu bez DPH získala firma Jindřichohradecké montáže, která má na její dokončení maximálně 40 dní, takže s uzavírkou je nutné počítat na relativně dlouho dobu. Prozatím je naplánována do konce září.

Po celou dobu jsou připraveny tři objízdné trasy, které od inkriminovaného místa odkloní dopravu ze všech směrů. Chodci budou muset pracovní místo obejít okolo okružní křižovatky po přechodech pro chodce. Vozidlům zdravotnické záchranné služby, hasičského záchranného sboru, autobusům veřejné linkové a městské hromadné dopravy bude umožněn průjezd staveništěm.

Objízdné trasy

Trasa č. 1: Objízdná trasa ve směru od sídliště Vajgar do centra města povede odbočením z ulice Jáchymovy do jednosměrné (směrově rozdělené) ulice směrem do sídliště Vajgar, dále odbočením vpravo před domem č.p. 697/III k cyklosportu Galík. Před cyklosportem Galík odbočením vpravo směrem (mezi garážemi a areálem kasáren) k silnici I/34, po silnici I/34 do ulice Vídeňské a dále ulicí Zborovskou, U Nemocnice, Václavskou, až na křižovatku ulic Václavská Vídeňská.

Trasa č. 2: Objízdná trasa ve směru od Nové Bystřice do centra povede z ulice Vídeňské ulicí Zborovskou, U Nemocnice, Václavskou, až na křižovatku ulic Václavská Vídeňská.

Trasa č. 3: Objízdná trasa ve směru z centra na N. Bystřici a sídl. Vajgar povede ulicí Václavskou od křižovatky s ulicí Vídeňskou až na silnici I/34, tedy Budějovickou výpadovku. Po ní ve směru na Pelhřimov na křižovatku silnice I/34 a II/128 u čerpací stanice ONO. Na této křižovatce objízdná trasa končí. Vozidla směřující na N. Bystřici budou pokračovat po silnici směrem z města. Vozidla směřující na sídl. Vajgar budou pojedou po silnici II/128 směrem do centra a dále po odbočné větvi silnice směrem na Č. Budějovice. Před vjezdem na silnici I/34 odbočí vlevo mezi garážemi a areálem kasáren na sídl. Vajgar.

Autor: Milan Soldán

23.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kabelky, bižuterii a knížky přinesla do Pravdovy knihovny v Jarošově nad Nežárkou Alena Ondřejová.
28

Kabelkový veletrh pokračuje

Bouřka škodila i na letišti v Jindřichově Hradci. Poryv větru vytrhl z betonu kotvení letadla, které pak nacouvalo do několik desítek metrů vzdálené čerpací stanice.

Na letišti bouřka utrhla letadlo

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.

Sobota zve na koně, hasičskou soutěž i na koncerty

Jindřichohradecko - Sobota nabízí pestrou škálu tipů, kam se vydat na Jindřichohradecku za zábavou.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení