VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hradec má svůj logotyp

Jindřichův Hradec – Město bylo dosud na propagačních materiálech prezentováno pomocí znaku Jindřichova Hradce.

18.5.2011
SDÍLEJ:

Jindřichohradecké náměstí Míru.Foto: Deník/Zdeněk Píša

Znak je nepochybně velmi tradiční záležitostí a má v sobě zakotvenou historickou hloubku, avšak pro znak města je v dnešním světě složité obstát tam, kde je obklopen komerční grafikou, ať už se jedná o propagační předměty, materiály, či prezentace na veletrzích.
„V rámci rozvoje cestovního ruchu na území města a s tím souvisejícím sjednocení prezentace města navenek bylo vyhlášeno v měsíci březnu poptávkové řízení na vytvoření logotypu pro Město Jindřichův Hradec,“ sdělil starosta Stanislav Mrvka.

Komisí, která se výběrem logotypu zabývala, byly posouzeny došlé návrhy a radě města byl předložen návrh společnosti JIH – reklamní agentura z Českých Budějovic, který byl dále připomínkován a graficky upravován. Pro tvorbu logotypu Města Jindřichův Hradec grafik pracoval s myšlenkou vytvořit respektovanou a moderní alternativu, nikoli náhradu znaku města pro marketingové a další projekty.

„Logotyp by měl sloužit jako jakási obchodní značka města a bude využíván pro potřeby města Jindřichův Hradec na tiskovinách, propagačních předmětech, prezentačních materiálech a nových internetových stránkách, především tedy na propagaci cestovního ruchu,“ vysvětlil starosta.
Radou města byla z konečných návrhů schválena varianta, která vyjadřuje Jindřichův Hradec jako město otevřené, pohostinné, vstřícné a odráží se v něm dynamický rozvoj cestovního ruchu, kdy červená představuje historii města a památky a tyrkysová (modrá) představuje vodu, tedy řeku Nežárku a rybník Vajgar.

V návaznosti na schválení logotypu bude město s reklamní agenturou dále jednat o rozpracování návrhu jednotného vizuálního stylu a vytvoření manuálu k užívání logotypu.

Znak v žádném případě neztratí na své vážnosti a bude používán především na věcech úředních a věcech spojených s vedením města.

Karolína Průšová

18.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Miroslav Hule.

V úterý na vás čeká Jára Cimrman i povídání o rybách a výlovech

Hráz orlické přehrady.

Do útrob hráze se můžete podívat mimořádně večer

ČSSD znovu chybí náhradníci

České Budějovice – Další kandidáti jihočeské sociální demokracie si rozmysleli účast v parlamentních volbách na protest proti vyškrtnutí exhejtmana Jiřího Zimoly.

Pozor na železničním přejezdu

Jihočeský kraj – Téměř devadesátka policistů kontrolovala železniční přejezdy, vlaková nádraží a stanice v rámci bezpečnostní akce VLAK.

Hokejový KLH Vajgar zmrazil činnost, na scénu přichází nový klub

Jindřichův Hradec – Vleklá krize Klubu ledního hokeje Vajgar J. Hradec vyvrcholila zmrazením jeho činnosti. Oddíl se už delší dobu potýkal hlavně s nedostatkem finančních prostředků.

Atleti Dvořáková a Gysel vybojovali krajské tituly

České Budějovice - Společný atletický přebor krajů Jihočeského, Plzeňského a Karlovarského se pro dospělé, juniorské a dorostenecké kategorie uskutečnil v Českých Budějovicích.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies