VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hradečáci, vybírejte: Jaké byste chtěli mít náměstí?

Jindřichův Hradec – Od úterka se ve městě nad Vajgarem rozhoduje o budoucích osudech hlavního městského náměstí - náměstí Míru.

24.1.2017 AKTUALIZOVÁNO 25.1.2017
SDÍLEJ:

Letecký snímek hradeckého náměstí Míru.Foto: archiv Deníku

Jak na webových stránkách města na adrese www.jh.cz, tak v informačním středisku v Panské ulici jsou vystavené dva návrhy na rekonstrukci náměstí – varianty označené číslicemi 3 a 5. Hradečáci mohou hlasovat, na webu elektronicky či v infocentru pomocí hlasovacích lístků, o tom, který z návrhů se jim zamlouvá víc.

Podle mluvčí hradecké radnice Karolíny Průšové bude veřejná anketa probíhat do 8. února. „Poté bude její výsledek předložen radě města k rozhodnutí, který návrh bude připraven k realizaci," sdělila. Na základě rozhodnutí radních potom začne vznikat konkrétní projekt na přestavbu. V letošním rozpočtu města jsou na úpravy náměstí Míru vyhrazené 2 miliony korun.

Zveřejněné dva návrhy z pěti původních doporučila radě města zveřejnit pracovní skupina pro úpravy náměstí. Pracovala ve složení Bohumil Komínek (místostarosta), Zbyněk Heřman (vedoucí odboru dopravy), Petra Vozábalová (vedoucí oddělení územního plánování), Milan Bureš (vedoucí oddělení památkové péče), Hana Novotná (Národní památkový ústav), Petra Šelepová (odbor životního prostředí), Kateřina Svobodová (odbor kanceláře starosty), Vladimír Krampera (vedoucí odboru rozvoje) a zástupce Hospodářské komory.

Oba dva představené návrhy vycházejí ze stávající podoby náměstí, tedy ze situace s přechodnou úpravou provozu. Varianta tři, která je méně dramatickou z obou navrhovaných změn, navrhuje na náměstí umístit kromě nových kruhových a prohnutých laviček také 48 květináčů, pět odpadkových košů, sedm sloupů veřejného osvětlení, 212 bariérových sloupků nebo pítko.

Návrh s číslem pět by potom přinesl výraznější stavební zásahy do celého náměstí. Podle zveřejněného zdůvodnění návrhu se jeho autoři snažili o to, aby náměstí vrátili jeho původní charakter – charakter místa určeného k setkávání lidí. I z toho důvodu jsou ve vizualizacích uvedené ostrůvky s otevřenými lavičkami. Co se zeleně týká, počítají obě varianty s novými stromy a také květináči.

Během středy se radnice plánuje vyjádřit k nejčastějším otázkám týkajících se aktuálního dění kolem rekonstrukce náměstí Míru.

Autor: Adam Hudec

Jak by mělo vypadat náměstí Míru?

Varianta 3

35 %

Varianta 5

33 %

Nelíbí se mi ani jedna z možností.

32 %

Hlasovalo: 402

Anketa byla ukončena

24.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Lávku ve Velkém Pěčíně čeká rekonstrukce.

V Pěčíně vymění konstrukci lávky

Anna Hrdličková.

Hradečtí triatlonisté získali v Sokolově pět cenných kovů

Zapomenuté klíče nahradil pár nožem a vidličkou

Dačice - Svérázný způsob na to, aby se dostali do svého hotelového pokoje v Dačicích, si zvolili dva z jeho návštěvníků.

V podhradí chystají slavnosti

Staré Město pod Landštejnem – V malé obci pod Landštejnem obvykle žije kolem pětistovky lidí. O víkendu jich tady ale bude několikanásobně víc.

Krabička cigaret vyšla ženu draho

Jindřichův Hradec - K neobvyklé krádeži vyjížděli jindřichohradečtí strážníci v neděli v odpoledních hodinách.

Ve Velké ceně dál vedou hasičky z Lomnice

Příbraz - Velká cena Třeboňska v požárním útoku má za sebou desáté kolo, které se konalo v Příbrazi. Do bojů se v mužské části zapojilo čtrnáct družstev, mezi ženami pak osm.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení