Do tradiční charitativní akce se může do konce listopadu zapojit každý

„Po předchozích úspěšných ročnících mohou i letos všichni zájemci v říjnu a v listopadu vyrábět textilní panenky. Výtěžek z adopce panenek je určen na očkování proti dětským smrtelným chorobám,“ vysvětlil koordinátor z katedry managementu veřejného sektoru Martin Musil. V letošním roce přichystala fakulta téma Národy a povolání. Lidé tak své panenky mohou obléci a namalovat do typických obleků různých zemí či povolání, v ideálním případě lze tyto kategorie skloubit.

Bez střihu šít panenku nelze

K výrobě panenek je potřeba střih, který je volně k dispozici na vrátnici fakulty managementu a v čítárně Městské knihovny v Jindřichově Hradci. Získat jej lze také z webových stránek UNICEF.
Každá z panenek představuje skutečné dítě, které bude díky její adopci proočkováno proti šesti dětským smrtelným chorobám, především v Africe a v Asii. Ročně se očkováním podaří zachránit miliony dětí.
„Předchozí ročníky 2005 a 2006 byly velmi úspěšné. Lidé především z Jindřichohradecka vyrobili každý rok více než 150 panenek, z nichž se 87, respektive 89 podařilo najít novou rodinu. Je to veliký úspěch, který ocenil i Český výbor pro UNICEF,“ dodává Martin Musil.
Cena jedné hotové panenky je 600 korun, což odpovídá ceně za očkování proti šesti nemocem.

Chybí výstavní místo

Kde budou letos panenky vystaveny, zatím organizátoři neví. Koupit si je však budou moci zájemci v městské knihovně a v galerii v Langrově domě.
„Bohužel zatím prodejní akci pořádáme jen v Jindřichově Hradci, neboť se nám nepodařilo na Jindřichohradecku najít partnera, který by se projektu ujal například v Třeboni či Dačicích. Zapojit se však může každý,“ uvedl Musil.