VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidem teď vedou do sklepů místo vodovodu hadice

CHLUM U TŘEBONĚ - Obyvatelé u rybníku Hejtman prožívají perné chvíle. Městys v nákladu čtrnácti milionu korun nechává rekonstruovat hlavní vodovodní potrubí, a to od benzínové čerpací stanice, přes Třeboňskou ulici, Hejtmanskou hráz, Tyršovu až na výpadovku na Lutovou.

7.9.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍKDavid Mahovský

Náročná oprava vodovodní sítě v Chlumu u Třeboně si žádá velkou trpělivost od občanů

Další mnohem delší úsek od pumpy k Hamru realizuje Svazek obcí na vodovodu Hamr, kterého je také Chlum u Třeboně členem. Zde se jedná o investici řádově dvaceti milionů korun.
Výkopové práce přinášejí i značná omezení dopravy, byť doposud osobní auta mohla projíždět, pro vozidla nad 7,5 tuny je průjezd městysem nemožný.
„Zatím se práce dělají vždy po jedné straně vozovky, takže se jezdit s omezením rychlosti dá. Ale za pár dní začne úplná uzavírka kvůli výměně vodovodu na Hejtmanské hrázi. Zde bude zvolena sice náročná technologie, takzvaný řízený protlak, ale zase se to bude nejmenší zásah do tělesa hráze. Udělá se pár startovacích otvorů a vše se bude řídit podle stavu terénu,“ sdělil starosta Jiří Hájek.
V další etapě přijde na řadu Třeboňská ulice. V současné době jsou již hotové Vinohradská, část Husovy a pracuje se v Tyršově.
Výměně hlavního litinové vodovodního potrubí, které již dosloužilo, předchází pokládka takzvaných suchovodů, které zajišťují náhradní zásobování obyvatel pitnou vodou.
„Jedná se o rozvody hadic, které vedou do sklepů, kde jsou napojené na vodoměry. Teprve poté se odstřihávají přípojky. Je to velice namáhavé na ruční práci, neboť dělníci musejí natahat stovky metrů hadic, zajistit na ně přejezdy a podobně, ale jinak to nejde. Přesto se občas vyskytují problémy s tlakem vody, museli jsme dát cisterny, takže si pomáháme i vodou z Jindřichova Hradce,“ vysvětluje starosta.
Městys získat stoprocentní dotaci, která umožňuje celou rekonstrukci provést najednou a byť to přineslo lidem nepohodlí a určité problémy, tak budou mít zase na několik desítek let pokoj.

7.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kabelky, bižuterii a knížky přinesla do Pravdovy knihovny v Jarošově nad Nežárkou Alena Ondřejová.
28

Kabelkový veletrh pokračuje

Bouřka škodila i na letišti v Jindřichově Hradci. Poryv větru vytrhl z betonu kotvení letadla, které pak nacouvalo do několik desítek metrů vzdálené čerpací stanice.

Na letišti bouřka utrhla letadlo

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.

Sobota zve na koně, hasičskou soutěž i na koncerty

Jindřichohradecko - Sobota nabízí pestrou škálu tipů, kam se vydat na Jindřichohradecku za zábavou.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení