VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O zimní údržbě mají radní jasno

JINDŘICHŮV HRADEC - Firma, která až dosud zajišťovala pro město zimní údržbu, se prozatím nezmění. I nadále připadne péče o chodníky a ulice společnosti AVE. – Rozhodla o tom na základě výběrového řízení městská rada.

16.9.2007
SDÍLEJ:

J. HradecFoto: archiv Deníku

Do výběrového řízení se v Jindřichově Hradci přihlásila jediná firma. Opakovat se ale nebude, nezbývá totiž čas

Ačkoliv město oslovilo celkem sedm firem, AVE bylo jedinou, která zareagovala. „Výběrové řízení nemá cenu opakovat, pro ostatní to zřejmě bylo nad rámec jejich kapacitních možností,“ uvedl místostarosta Alfred Němec s tím, že město navíc „tlačí“ čas. K 31. prosinci totiž vyprší smlouva, která byla uzavřena ještě s předchůdcem AVE, tedy firmou Tesco.
Nová smlouva však nyní bude uzavřena pouze na dobu jednoho roku. Součástí nabídky AVE byl podle informací místostarosty i jednotkový ceník služeb, který jasně vyčíslil kolik a za co město zaplatí, tedy například za ujeté kilome〜try, tunu posypových materiálů, ale také za pohotovostní služby, ruční úklid sněhu či za monitoring města.

Mezi prioritami vede zdravotnictví

Operační plán zimní údržby pak také rozděluje cesty a chodníky ve městě do tří kategorií, a to podle naléhavosti. Přednost má samozřejmě dostupnost zdravotnických zařízení, bezpečnost u škol, průjezd a zastávky hromadné dopravy a podobně. „Je ale jasné, že se při tom někdy prohrnou i méně významné ulice. Bylo by zbytečné se do nich vracet, když jsou při cestě,“ upřesnil místostarosta.

Konec paušální platby

Nová smlouva také bude v praxi znamenat, že město již nebude platit za zimní údržbu paušál, ale skutečně odvedené služby. Právě paušální platba byla předmětem kritiky ze strany kontrolního výboru při posledním zasedání městského zastupitelstva.
Částka 1 361 000 korun má představovat osm výjezdů s kompletním úklidem ulic. „Bude to asi málo, protože když hodně sněží, musí se uklízet třeba i dvakrát za noc,“ dodal Němec s tím, že bude zejména záležet na tom, jaká bude zima. Pokud by totiž byla mírná, jako ta minulá, platilo by město prakticky pouze za pohotovost. Hory sněhu by pak naopak s městskou pokladnou zahýbaly.
„Musíme si také rozmyslet, zda budeme zimu vnímat jako běžné roční období, kdy je prostě sníh, a nebo zda budeme chtít město sněhu zcela zbavit,“ upřesňuje k nákladům za zimní údržbu místostarosta. Do ceny se pak také promítne fakt, že díky výstavbě přibývá i ulic ve městě.

16.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační snímek.

Řečický uragán smetl soupeře šesti góly

Celkové náklady na zhotovení repliky byly 94 600 Kč a z toho příspěvek kraje (dotace) činil 50 000 Kč.
4

Úsilí ostojkovických o obnovení boží muky se naplnilo

Roman Šmucler: Zákaz amalgámu? Bílé plomby jsou daleko jedovatější

Pacienty chtěl v Česku ošetřovat i ukrajinský elektrikář, tvrdí nastupující prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. Skoro se mu to povedlo. Diplomy cizinců prý totiž nikdo neověřuje. Někdejší moderátor ale prozradil ještě další tajemství: Česko žádným nedostatkem lékařů netrpí. Zubaři se jenom zdráhají přijímat nové pacienty, kteří by je mohli v budoucnu žalovat.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

V úterý se můžete setkat s bájnými i reálnými postavami či s kováři

Jindřichohradecko - Kam za kulturou? V úterý si můžete vyrazit na zajímavé filmy nebo na Kovářské dny.

Tolik lodí vyhozených větrem na břeh, na Lipensku snad nikdo nepamatuje

Dolní Vltavice – Neuvěřitelnou sílu nabral vítr, který se hnal přes otevřenou hladinu lipenského jezera při noční bouřce z pátku na sobotu. Obrovské vlny spolu s větrem nejenomže utrhly několik ukotvených jachet, ale na břeh hodily i těžký prám převozníků v Dolní Vltavici. Zpátky na vodu ho převozníci dostávali heverem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení