Plavčíka bez zkoušek žádný bazén ani vodní park nezaměstná

„Letos byl rozšířen počet slunečních kolektorů na střeše našeho bazénu. Ušetříme tak další část energie, kterou využíváme na ohřev vody vnitřních i venkovních bazénů a pohon čerpadel filtračního zařízení. Kvalita vody se kontroluje denně,“ řekl za plavecký areál v Jindřichově Hradci Petr Cihla.
Před několika lety byl přistavěn ke krytému bazénu i venkovní vodní park. „Venkovní prostory jsou projektovány na 2300 lidí. To je však maximum. Loňský průměr byl 1053 platících lidí,“ informoval Cihla.

Nutná školení

Čím je více návštěvníků, tím vyšší jsou nároky na obslužný personál bazénů. „U nás máme stálého školeného plavčíka a podle potřeby najímáme na potřebnou dobu brigádníky. Podmínkou je samozřejmě to, aby měl pracovník příslušné zkoušky. O prázdninách přeřazujeme zaměstnance ze školy plavání, kterou také provozujeme, do funkcí plavčíků, a tak pro ně máme využití i přes prázdniny,“ dodal Cihla.
Třeboňské Wellnescentrum má 15 plavčíků. „Když jsme otvírali náš vodní ráj, dali jsme si inzerát, že přijmeme plavčíky. Podmínkou bylo, že musí mít patřičné zkoušky, nebo si je před nástupem musí na vlastní náklady pořídit. Každý náš zaměstnanec musí být řádně proškolen,“ řekl vedoucí balneoprovozu lázní Aurora Jan Makovička.
V červnu otevřeli nové koupaliště také v Dačicích. „Jako dozor zde máme brigádníky z řad studentů, kterým jsme zaplatili kurz plavčíků,“ řekl ředitel Technických služeb Dačice, které bazén provozují, Mojmír Holec.

Kam s cennostmi?

„Na drobnosti máme u pokladny uzamykatelné schránky. Lidé by si měli uvědomit, že do bazénu nepotřebují ani notebook nebo boty za několik tisíc korun,“ říká Petr Cihla. „Pokud si chce zákazník něco drobného uložit, může tak učinit u vchodu na pokladně. Do skříněk cenné předměty nepatří,“ dodal Jan Makovička.