VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Metu podpořilo město

JINDŘICHŮV HRADEC - Návrh smlouvy o spolupráci mezi městem a občanským sdružením Meta, které jako jediné v okrese poskytuje protidrogové služby, schválili zastupitelé. Rovněž kývli na žádost sdružení o příspěvek ve výši 170 000 korun, což je o 40 000 korun víc než v loňském roce.

7.5.2007
SDÍLEJ:

Použité jehly.Foto: DENÍK/Milan Zámečník.

Protidrogové služby dostanou finanční injekci na svoji činnost.

Jak připomněl starosta města Karel Matoušek, sdružení Meta vzniklo k 1. lednu loňského roku z iniciativy Jihočeského kraje a zastřešilo tak na okresní úrovni protidrogovou prevenci poskytovanou do té doby třeboňskou Charitou, dačickým sdružením Podané ruce a jindřichohradeckou protidrogovou poradnou Milana Týmala.

„Sdružení je určeno k podpoře zejména mladistvých osob, které by se mohly dostat, nebo se již dostaly v důsledku svého rizikového chování, zvláště pak zneužíváním návykových látek a závislostí na nich, do tíživé zdravotní a sociální situace. Za tímto účelem sdružení zřizuje a provozuje příslušná zařízení sociální pomoci, vyvíjí poradenskou, přednáškovou, publikační a jinou osvětovou činnost. Provádí výchovu a vzdělávání, pořádání kurzů v souladu s příslušnými živnostenskými oprávněními. Sdružení pečuje o občany, kteří jsou zdravotně postižení v důsledku zneužívání návykových látek i v oblasti tělesné prevence HIV, sérové hepatitidy, nejrůznějších infekčních chorob, kdy tito jedinci nejsou schopni se sami o sebe postarat a vyřídit si sami jakékoliv záležitosti nejen osobní, ale i zdravotní,“ praví stanovy sdružení Meta, jehož fungování je založeno na vícezdrojovém financování.

„Že se kouří marihuana je známé, ale kontroly a testy na školách ukázaly, že 40 procent středoškoláků a učňů má s drogami zkušenost, často se jedná i o taneční drogy,“ uvedl starosta s tím, že situace je zmapována a očekává se, jak se bude dále vyvíjet.

Uvedená smlouva bude uzavřena na dobu neurčitou a spolupráce bude naplňována dle smluvních bodů.

7.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

ČSSD znovu chybí náhradníci

Ilustrační foto.

Pozor na železničním přejezdu

Hokejový KLH Vajgar zmrazil činnost, na scénu přichází nový klub

Jindřichův Hradec – Vleklá krize Klubu ledního hokeje Vajgar J. Hradec vyvrcholila zmrazením jeho činnosti. Oddíl se už delší dobu potýkal hlavně s nedostatkem finančních prostředků.

Atleti Dvořáková a Gysel vybojovali krajské tituly

České Budějovice - Společný atletický přebor krajů Jihočeského, Plzeňského a Karlovarského se pro dospělé, juniorské a dorostenecké kategorie uskutečnil v Českých Budějovicích.

Policisté hledají svědky střetu cyklisty s chodkyní

Dačice – Cyklista měl vloni v srpnu v Dačicích srazit chodkyni přecházející po přechodu pro chodce a ujet. Policisté nyní hledají případné svědky.

Veterán Gřunděl získal bronz na šampionátu orientačních běžců

Lipnice nad Sázavou - Čtyřicetičlenná závodní výprava jindřichohradeckého Spolku orientačních sportů se vydala do Lipnice nad Sázavou, aby tam absolvovala mistrovství ČR na krátké trati.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies