VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jindřichohradecká televizní bude vysílat čtyři roky

Jindřichův Hradec – Za rvačku o půl milionu korun ročně označil diskusi zastupitelstva kolem výběru provozovatele městského kabelového kanálu zastupitel Vladimír Kuchyňka.

3.5.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační obrázekFoto:

Jedenáctičlenná komise sestavená ze zastupitelů napříč politickými stranami vybrala ze dvou firem, které se o zakázku ucházely, místní Jindřichohradeckou televizní společnost. Stejně se vyjádřila v anonymním hlasování i městská rada, když ji podpořilo všech devět radních.

„Výběrové řízení je netransparentní, protože nebyla uvedena výběrová kritéria. Věc jsem konzultoval s právníky a až přijde oficiální rozhodnutí, podáme stížnost na úřad pro ochranu hospodářské soutěže,“ uvedl směrem k zastupitelům jednatel „prohrávající“ pelhřimovské společnosti pHmedia Pavel Hájek.

Jeho vystoupení pak komentovala zastupitelka Zuzana Rybáková slovy: „Kdybych něco chtěla, obhajovala bych svoje pozice a určitě bych nebyla v roli vyhrožovatele.“ Jak později vysvětlila vedoucí odboru kanceláře starosty Jana Říhová, jedná se o takzvanou zakázku malého rozsahu, která má svá pravidla a jejíž podmínky byly splněny, protože kritéria neupravuje.

Mezi zastupiteli jednoznačně zaznívalo, že s místní televizní společností má město již dlouholetou zkušenost, vždy ze své strany závazkům dostála a že je podstatný i archiv, který pořizovala.

„Barvy“ pHmedia hájila zastupitelka Petra Marešová, která nejprve uvedla, že odmítla být ve zmíněné výběrové komisi, protože se s Pavlem Hájkem osobně zná. Poté zpochybnila rychlost, jakou má být smlouva o dílo s Jindřichohradeckou televizní podepsána a řekla, že je diskuse nutná, protože spousta věcí není jasných a smlouva zasáhne do dalšího volebního období. Její protinávrh, aby bylo hlasování odloženo až na příští jednání zastupitelů, však neprošel.

Autor: Jana Hýbková

3.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

V úterý se můžete setkat s bájnými i reálnými postavami či s kováři

Vodní záchranáři z Dolní Vltavice pomáhali dostat na vodu na břehu uvízlé lodě ve Vltavici, Jenišově, pod Karlákem a jinde. Foto: VZS Český Krumlov
9

Tolik lodí vyhozených větrem na břeh, na Lipensku snad nikdo nepamatuje

Lesníci varují před vstupem do lesů

Českokrumlovsko - Velké škody napáchal nárazový vítr z páteční bouřky v lesích. Není radno do nich nyní chodit. Poškozeny jsou i lesy města Český Krumlov.

Pohřešovaný pospával v lese mezi lahvemi

Dačicko - Pátrání po pohřešovaném muži (ročník 1965) mělo šťastný konec.

Je rozdíl, jestli syn vstává do školy nebo na ryby

Jindřichův Hradec – I letos se bude v českobudějovickém IGY Centru konat 6. září Kabelkový veletrh a výtěžek bude opět rozdělen mezi talentované děti z Jihočeského kraje.

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení