VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jindřichohradecký zpravodaj hledá novou podobu

Jindřichův Hradec – Jak bude vypadat v budoucnu jindřichohradecký měsíčník a kolik bude město stát? To je nyní otázka, na kterou má odpovědět až výsledek výběrového řízení na nového vydavatele.

8.3.2011
SDÍLEJ:

Jindřichohradecké zpravodaje.Foto: Deník/ Jana Hýbková

Původní zprávu o tom, že březnové číslo zpravodaje bude poslední, jež v lednu pronikla z městského úřadu, vzápětí vedení radnice s politováním dementovalo. Přiznalo ale, že počítá s jeho novou podobou i možným „zeštíhlením“, protože kromě aktuálních tipů na daný měsíc, například v podobě kulturního kalendáře, obsahuje číslo vesměs staré zprávy.

Debata kolem budoucnosti městského zpravodaje se rozvinula i na únorovém zasedání zastupitelů, kterou otevřela Sabina Langerová (SZ NK).
„Zpravodaj bude pokračovat, ale vyšla nám za něj neúměrná částka. Připravujeme proto výběrové řízení za lepších a levnějších podmínek. Bude mít novou formu, ale hledáme cesty ekonomicky únosné při zachování kvality a rozsahu,“ odpověděl starosta Stanislav Mrvka (ČSSD) s upozorněním, že právě kvůli výběrovému řízením může nastat situace, kdy dojde k měsíční prodlevě.

Možný výpadek dubnového čísla potvrdil starosta i na tiskové konferenci minulý čtvrtek: „Rozesíláme poptávkové řízení a bude záležet na rychlosti reakcí firem.“ Dubnové číslo je ale součástí poptávky. Podle starosty ale občané informace o dubnových akcích ve městě i tak dostanou, protože leták bude k vyzvednutí například na Střelnici, zveřejněny budou i ne webu města. Co se týče inovací zpravodaje ale nejsou zajedno ani zastupitelé. Svým osobním názorem se na již zmíněném únorovém zasedání například netajil Vladislav Burian (SNK ED), který míní, že by si město mělo ponechat vydávání zpravodaje i nadále ve své režii.

Připomněl, že loni jeho vydání vyšlo město zhruba na 170 tisíc korun a prodejem a na reklamách se do městské kasy vrátilo 133,5 tisíce korun. „Měla by se zachovat forma i prodejnost. Vždyť dnes 5 až 10 korun není ani cena zmrzliny,“ dodal.

Dále zmínil, že pokud město hodlá šetřit na tiskovinách, mělo by zvážit i další vydávání takzvaných Radničních novin za 80 tisíc korun ročně, které v minulosti vycházely v regionálních periodikách. „Město má tiskovou mluvčí, takže se informace objevují v tisku aktuálně,“ odůvodnil Burian.

Autor: Jana Hýbková

8.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Lávku ve Velkém Pěčíně čeká rekonstrukce.

V Pěčíně vymění konstrukci lávky

Anna Hrdličková.

Hradečtí triatlonisté získali v Sokolově pět cenných kovů

Zapomenuté klíče nahradil pár nožem a vidličkou

Dačice - Svérázný způsob na to, aby se dostali do svého hotelového pokoje v Dačicích, si zvolili dva z jeho návštěvníků.

V podhradí chystají slavnosti

Staré Město pod Landštejnem – V malé obci pod Landštejnem obvykle žije kolem pětistovky lidí. O víkendu jich tady ale bude několikanásobně víc.

Krabička cigaret vyšla ženu draho

Jindřichův Hradec - K neobvyklé krádeži vyjížděli jindřichohradečtí strážníci v neděli v odpoledních hodinách.

Ve Velké ceně dál vedou hasičky z Lomnice

Příbraz - Velká cena Třeboňska v požárním útoku má za sebou desáté kolo, které se konalo v Příbrazi. Do bojů se v mužské části zapojilo čtrnáct družstev, mezi ženami pak osm.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení