VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Když se bude dařit podnikatelům, bude se dařit i městu

Jindřichův Hradec - Bohdan Soukup patří nejen k významným jindřichohradeckým podnikatelům, ale je zároveň předsedou rady jindřichohradecké Oblastní hospodářské komory Jihočeské hospodářské komory. Její činnost je velice pestrá a Bohdan Soukup se snaží vyvrátit mýtus, že hospodářská komora je dobrá pouze pro podnikatele.

11.9.2012
SDÍLEJ:

Bohdan SoukupFoto: Deník

Pro mnoho lidí je pojem Jihočeská hospodářská komora čímsi neznámým. Můžete vysvětlit jaká je vlastně náplň její činnosti?

Ve stručnosti lze říct, že hospodářská komora zajišťuje servis pro podnikatele. Jedná se například o poskytování informací, poslední dobou je to hlavně v oblasti nejrůznějších dotací, pořádání seminářů nebo třeba organizování výměnných akcí s hospodářskými komorami v Horních a Dolních Rakousích či Bavorsku. Zajišťujeme ale i některé každodenní záležitosti jako je třeba služba Czech point. Víme totiž, že podnikatelé bývají často velmi zaneprázdnění lidé, takže jim různé listiny můžeme zprostředkovat i mimo běžné úřední hodiny.

Provoz takové organizace jistě není nic laciného. Kdo vlastně její chod financuje?

Primárním zdrojem financování jsou členské příspěvky a různé granty, které hospodářská komora zpracovává. Že bychom dostávali nějaké peníze ze státního rozpočtu, o tom nemůže být řeč.

Kolik podnikatelských subjektů vlastně jindřichohradecká Oblastní hospodářská komora sdružuje?

V první řadě je třeba říct, že u nás je, na rozdíl od našich sousedů v Rakousku či Německu, členství v komoře zcela dobrovolné. Na Jindřichohradecku a Dačicku máme 114 členů, což není zrovna málo.Třeboňsko tvoří samostatnou oblast. Našimi členy jsou prakticky všechny velké a většina středních firem v regionu. Menší firmy a živnostníci nejsou zastoupeni v tak hojné míře, nicméně i někteří z nich naše služby využívají.

Lze tedy říct, že komora slouží výhradně podnikatelům?

To si nemyslím. Za každým podnikatelským subjektem je totiž třeba vidět také jeho zaměstnance. Pokud se u nás podnikatelům bude dařit, bude vzkvétat celé město. Valnou většinu nových pracovních pozic totiž vytváří soukromé firmy. Proto je velice důležitá spolupráce Oblastní hospodářské komory s městskými a obecními samosprávami.

Chystáte pro naše regionální podnikatele něco aktuálně?

Jak už jsem řekl výše, tak dlouhodobě například pořádáme různé semináře. Prázdniny byly asi jako všude obdobím relativního klidu, od září se ale opět naše aktivita zvyšuje. Na podzim chystáme hned dvě podnikatelská fóra jedno v Dačicích a jedno v Hradci. Jsou to už tradiční akce, kterých se vždy zúčastňuje hodně lidí. Budeme tam mít velice zajímavé hosty. Přijedou nejen významní ekonomové, ale také například odborníci z bankovního sektoru, kteří nám umožní trochu nahlédnout do aktuálních ekonomických možností. Věřím, že se oba podniky vydaří.

Autor: Milan Soldán

11.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takto to vypadá  v některých lesních lokalitách Vojenských lesů a statků.
5

Lesníci varují před vstupem do lesů

Ilustrační foto. Pátrací akce.

Pohřešovaný pospával v lese mezi lahvemi

Je rozdíl, jestli syn vstává do školy nebo na ryby

Jindřichův Hradec – I letos se bude v českobudějovickém IGY Centru konat 6. září Kabelkový veletrh a výtěžek bude opět rozdělen mezi talentované děti z Jihočeského kraje.

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

OBRAZEM: Děbolínský festival završili Tři veteráni

Jindřichův Hradec - Finále tradičního festivalu divadel bylo v režii ochotníků z Pluhova Žďáru.

V pondělí chladněji, ale od středy se oteplí

Jižní Čechy – Do střední Evropy bude zasahovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu a na naše území bude proudit chladný vzduch od severozápadu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení