VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Aktualizováno: Kolik nastoupí dětí do prvních tříd, rozhodnou zápisy

Jindřichohradecko - Na jakou základní školu nechat zapsat svoje dítě teď uvažují rodiče prvňáků.

13.1.2009
SDÍLEJ:

Zápis do suchdolské základní školyFoto: František Hešík

Zatímco například v Jindřichově Hradci mají možnost výběru hned ze šesti základních škol, v menších městech a obcích musí zvážit, zda zvolit místní školu nebo raději dojíždění.

Na jindřichohradeckých školách se pro budoucí prvňáky a jejich rodiče otevřou dveře ve čtvrtek 29. ledna od 14 do 17.30 hodin. Například na 2. základní školu v Jindřichově Hradci láká prvňáky možnost být zařazen do estetické třídy. Zejména na sport a jazyky zase vsadili na 5. základní škole na sídlišti Vajgar.

Od čtvrté třídy si tady mohou talentované děti zvolit jako nepovinný předmět basketbal nebo plavání. Od šesté třídy si vybraný sport mohou zapsat jako volitelný. Možnost volby mají však už od první třídy. Na výběr mají z angličtiny, pohybových her a počítačů. „V prvním roce byl velký zájem o pohybové hry, vloni zase o angličtinu,“ říká ředitel školy Miloš Koubek.

Připomněl, že po zkušenosti z minulých let letos nebudou po dohodě s ředitelem 4. základní školy Karlem Matlasem dělat den otevřených dveří. Shodli se na tom, že o to není příliš velký zájem. Pokud ale rodič s dítětem přijde, školu si prohlédnout může.

„Letos přijde k zápisu 229 dětí z Jindřichova Hradce a obcí, se kterými máme uzavřenou smlouvu,“ řekla Deníku vedoucí školského odboru Jitka Čechová.

V Lomnici nad Lužnicí se mohou budoucí prvňáci těšit na setkávání se školou ještě dříve než tam v září nastoupí. „I letos chystáme Večerníčkovu školičku, začínáme už v pondělí,“ řekla Deníku ředitelka školy Jana Mlnaříková. Projekt má usnadnit dětem přechod z mateřské na základní školu. Předškoláci tak například navštíví své kamarády v první třídě nebo budou plnit úkoly s pohádkovými postavičkami. Letos by mohlo do lomnické první třídy přijít celkem dvacet pět dětí, rozhodne ale až zápis v pondělí 2. února.

Praktická škola

Rodiče šestiletých předškoláků budou se svými dětmi k zápisu mířit do té základní školy, kam spádově patří. Rodiče, kteří předpokládají nebo vědí, že jejich dítě má vzdělávací potíže, mohou kontaktovat Mateřskou školu, Základní školu a Praktickou školu v Jarošovské ulici v Jindřichově Hradci. Škola je zřízena pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami a přijímá žáky do všech součástí.

Děti se tady mohou zapsat i do přípravné třídy. „Nabízíme docházku dětem ze sociokulturně znevýhodněného prostředí v posledním roce před zahájením školní docházky,“ vysvětlila zástupkyně ředitele Hana Hladovcová. Škola se zaměřuje na vzdělávání dětí s mentálním postižením, vícečetným postižením nebo autismem. Zápis se tady bude konat ve středu 11. února od 9 do 15 hodin.

Přípravná třída základní školy nabízí docházku dětem ze sociokulturně znevýhodněného prostředí v posledním roce před zahájením školní docházky.
1.ročník základní školy praktické je určen pro žáky s lehkým mentálním postižením.
1.ročník základní školy speciální je určen pro žáky se středním mentálním postižením.
Přípravný stupeň základní školy speciální pro děti s těžkým mentálním postižením, které ještě nejsou připraveny na vstup do 1.třídy.
Rehabilitační třída pro žáky s těžkým vícečetným postižením.
AUTI třída pro žáky s lékařskou diagnózou autismus.
Čas konání zápisu: středa 11.2.2009 od 9 do 15 hodin
Místo konání: budova MŠ,ZŠ a PŠ J.Hradec, Jarošovská 1125/II ( v areálu 3. ZŠ)

Pokud se dostavíte se svým dítětem k zápisu, mějte, prosím, připravený rodný list dítěte a případnou další dokumentaci, která souvisí se školní docházkou (např. rozhodnutí o odkladu školní docházky, doporučující zprávu z ped. – psych. poradny, spec. ped.centra apod.)

Bližší informace rodičům poskytneme na tel. čísle - 384 364 357
Za vedení školy Mgr. Hana Hladovcová, zást. ředitele školy

Autor: Miroslava Dočekalová

13.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Policie - ilustrační snímek

Mladý řidič při nehodě vypadl z auta, později zemřel

Motor ve Strakonicích udolal Plzeň.

Motor má cenný plzeňský extraligový skalp

Řečický uragán smetl soupeře šesti góly

Jižní Čechy – Krajské fotbalové I. třídy mužů odstartovaly novou sezonu předehrávkou 2. kola.

Úsilí ostojkovických o obnovení boží muky se naplnilo

Ostojkovice - Až od Třebětic, ze silnice spojující Jemnici s Dačicemi, byla vidět bělostná boží muka vsazená do krajiny poblíž Ostojkovic.

Roman Šmucler: Zákaz amalgámu? Bílé plomby jsou daleko jedovatější

Pacienty chtěl v Česku ošetřovat i ukrajinský elektrikář, tvrdí nastupující prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. Skoro se mu to povedlo. Diplomy cizinců prý totiž nikdo neověřuje. Někdejší moderátor ale prozradil ještě další tajemství: Česko žádným nedostatkem lékařů netrpí. Zubaři se jenom zdráhají přijímat nové pacienty, kteří by je mohli v budoucnu žalovat.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení