VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kontejnery na harampádí jsou teď v pohotovosti

Jindřichohradecko – Hromady haraburdí a ořezaných větví před domy a velkoobjemové kontejnery na odpad. To patří k tradičnímu podzimnímu úklidu v řadě měst a obcí.

29.9.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Josef Böhm

Například v místních částech Třeboně – v Břilicích a Přesece začal svoz velkoobjemového odpadu a zeleně již tento týden. Pak přijdou na řadu dle svozového harmonogramu samotné ulice města a končit budou ve Staré a Nové Hlíně a Branné.

„Lidé mohou večer a nebo o víkendu vynosit nepotřebné harampádí před dům a ráno se to odveze,“ uvedl místostarosta Třeboně Zdeněk Mráz.

Do kontejnerů nepatří nashromážděný domovní odpad v pytlích, posekaná tráva, stavební materiál, popel a piliny. Podle Mráze lidé mohou službu využít k tomu, aby se zbavili starého nábytku, nevyužívaných a dosloužených kuchyňských zařízení, železného šrotu, koberců a dále i vysloužilých elektrospotřebičů a také ořezaných větví ze stromů, které se na místě ihned štěpkují. Pracovníci Technických služeb Třeboň hned na místě odpad třídí do jednotlivých kontejnerů, svážejí na meziskládku, kde se ještě upravuje tak, aby byla co největší výtěžnost. V Třeboni se svozy uskutečňují na jaře a na podzim a podle Mráze na jaře, kdy bývá daleko větší objem odpadu, náklady činí kolem půl milionu korun.

Aby někteří přičinlivější občané v hromadách přes noc nerabovali a nedělali další nepořádek, dohlíží nad tím i strážníci městské policie, kteří zabraňují zejména „sběračům kovu“, aby ho z hromad před domy kradli. Podle zákona je totiž v té chvíli již odpad vlastnictvím města.
V Jindřichově Hradci zase od příští soboty začne vyrážet podle svozového plánu po městě mobilní sběrný dvůr společnosti AVE. Jsou dána stanoviště, kde jsou vždy v určenou hodinu přistavená dvě svozová auta. „Jedno je určené k odvozu velkoobjemového odpadu, druhé pro odpad ze zeleně, a to po dobu jedné hodiny. Dle dispečera firmy AVE je tento čas dostačující, protože tuto službu využívají pouze ti, co mají o separování zájem,“ uvedla mluvčí městského úřadu Karolína Průšová.

„Generální úklid“ v Dačicích je naplánovaný na 15. říjen. Podle informací pracovníka odboru životního prostředí Jaroslava Horáka, se mobilní svoz týká nebezpečných odpadů, objemného odpadu a bioodpadů. Sběrné vozy budou přistaveny zpravidla na bývalá stanoviště velkoobjemových kontejnerů.

Na některých místech, jako třeba ve Stráži nad Nežárkou se o sběr železného šrotu starají místní dobrovolní hasiči. Od domů ho budou odvážet v sobotu od sedmi hodin ráno, do kdy musí být připravený na chodnících. „Svoz hasiči dělají ve spolupráci s třeboňskými technickými službami, které přistaví i kontejnery na velkoobjemový a nebezpečný odpad a hned ho odvážejí na skládku,“ sdělila starostka města Věra Tomšů.

Autor: Lenka Novotná

29.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Lávku ve Velkém Pěčíně čeká rekonstrukce.

V Pěčíně vymění konstrukci lávky

Anna Hrdličková.

Hradečtí triatlonisté získali v Sokolově pět cenných kovů

Zapomenuté klíče nahradil pár nožem a vidličkou

Dačice - Svérázný způsob na to, aby se dostali do svého hotelového pokoje v Dačicích, si zvolili dva z jeho návštěvníků.

V podhradí chystají slavnosti

Staré Město pod Landštejnem – V malé obci pod Landštejnem obvykle žije kolem pětistovky lidí. O víkendu jich tady ale bude několikanásobně víc.

Krabička cigaret vyšla ženu draho

Jindřichův Hradec - K neobvyklé krádeži vyjížděli jindřichohradečtí strážníci v neděli v odpoledních hodinách.

Ve Velké ceně dál vedou hasičky z Lomnice

Příbraz - Velká cena Třeboňska v požárním útoku má za sebou desáté kolo, které se konalo v Příbrazi. Do bojů se v mužské části zapojilo čtrnáct družstev, mezi ženami pak osm.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení