VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Od sousedů: Křižovatka na výpadovce u obce Dasný bude bezpečnější

Dasný - Několik kamionů a desítky osobních aut v obou směrech se pomalu plouží po hlavním tahu, který vede z Českých Budějovic směrem na Písek, Prachatice, Strakonice, Plzeň či na Prahu.

22.10.2008
SDÍLEJ:

Hlavní tah z Českých Budějovic směrem na Písek a Strakonice je teď nedaleko obce Dasný spíše v obležení stavebních dělníků a strojů než samotných automobilů. Úprav zde totiž doznává křižovatka, která na hlavní silnici přivádí řidiče z Čejkovic a z HlubokéFoto: Deník/ Jaroslav Sýbek

Důvodem hustějšího provozu je totiž radikální úprava křižovatky poblíž obce Dasný. Co nevidět tak zmizí hodně nepřehledný úsek, kudy řidiči jedoucí z Hluboké nad Vltavou do Čejkovic přejížděli mezinárodní silnici.„Je to jenom dobře, že se do té křižovatky už pustili. Když jsme jezdili například na kole z Čejkovic na Hlubokou, tak silnice prostě přejet nešla. A autem to také nebylo ono. Rozhodně už se těším, až bude křižovatka hotová,“ míní o stavbě řidička Petra Jůnová z Českých Budějovic.

Celou úpravu nepřehledné křižovatky platí českobudějovická pobočka Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Úprava byla nezbytná hlavně kvůli bezpečnosti provozu a stála více než dvacet tři milionů korun.

„Předmětem stavby je rozšíření části stávající silnice v délce pěti set padesáti metrů pro zřízení samostatných odbočovacích levých pruhů a přeložky části silnice v délce sto dvaceti metrů od Čejkovic pro průsečíkovou křižovatku s hlavní silnicí. Dále zde pak zřídíme odstavné pruhy pro autobusové zastávky,“ popisuje technologický postup Jaroslav Kras z ŘSD.

„Stavbou bude dosaženo výrazného zvýšení bezpečnosti provozu na silnici. A to tím, že pro odbočení vlevo budou zřízeny samostatné odbočovací pruhy a průjezdné přímé pruhy nebudou nebezpečné kvůli omezení náhle odbočujícími vozidly,“ doplňuje Kras.

Křižovatka se tedy také napřímí a řidiči jedoucí z Čejkovic na Hlubokou anebo naopak už přejedou hlavní tah zcela kolmo.

„Již v pondělí třetího listopadu by měla být celá hlavní silnice průjezdná bez omezení,“ doplnil stavbyvedoucí Miloslav Jindra z firmy Swietelsky.

Velkou radost mají z prací na křižovatce i hlavní komunikaci také lidé z Čejkovic. Obec totiž sama o změnu už kdysi žádala. „My jsme o to stáli, protože i dost místních tam mělo řadu dopravních nehod. Sice teď budou lidé trochu omezeni, ale pak budou rádi, že je místo už opravené,“ uvedl starosta Pavel Chaloupek.

Autor: Petr Lundák

22.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hradečáky celý týden bavila nejrůznější hudební i jiná vystoupení.
24

Poslední den festivalu Do klobouku rozproudil náměstí

V sobotu byla slavnostně otevřená nová naučná cyklostezka z Kardašovy Řečice okolo rybníků. Teď můžete na cyklovýlet okolo Světa.

V neděli můžete vyrazit na kolo nebo do kina

Turisté mají po bouřce omezený pohyb po Šumavě

Šumava - Následky bouřky z pátku na sobotu postihnou i návštěvníky Šumavy. Některé pěší a cyklistické trasy jsou dočasně nepřístupné.

Kabelkový veletrh pokračuje

Jindřichohradecko – Ještě čtrnáct dnů máte na to, abyste se podívali do skříní, šuplíků a knihovniček a vybrali věci, které již doma leží bez povšimnutí, a darovali je do Kabelkového veletrhu.

Na letišti bouřka utrhla letadlo

Jindřichův Hradec - Na jindřichohradeckém letišti se při bouřce v noci na sobotu vytrhl letoun Andula z ukotvení v betonu.

AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Jižní Čechy - Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani jižní Čechy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení