VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kulturní stánek u Dyje dostane větší kapacitu

Dačice – Šest desítek občanů se zapojilo do diskuse ohledně rekonstrukce dačického městského kulturního střediska, které se věnoval další Kulatý stůl v rámci projektu Zdravé město Dačice. 

27.9.2015 1
SDÍLEJ:

OBČANÉ DAČIC se sešli u kulatého stolu v rámci projektu Zdravé město Dačice, aby diskutovali nad studií rekonstrukce Městského kulturního střediska. Foto: Markéta Přikrylová

Jak vysvětlila koordinátorka projektu Marcela Chvátalová, původně byly městu navrženy čtyři studie rekonstrukce, z nichž stavební komise vybrala z pohledu provozního – dispozičního, ale i z hlediska architektonického řešení, tu nejvýhodnější. Tu v rámci první části kulatého stolu detailně představil její zhotovitel Milan Špulák, který je mimo jiné autorem rekonstrukce přístavby budovy jindřichohradeckého sídla elektrárenské společnosti či sportovní haly a bazénu.

Kulatý stůl moderoval dačický starosta Karel Macků, který na adresu navržené studie uvedl, že rekonstrukcí dojde k celkové modernizaci vnitřních prostor se zachováním historických prvků a k celkovému navýšení kapacity. „Je počítáno také s rozšířením prostor přístavbou do dvora, pod kterou je navržené parkování aut v podzemí. Stávající sál bude i v budoucnu využíván na stejném místě. Při zbudování teleskopického hlediště se počítá s kapacitou 330 sedících diváků. Současné přísálí za hledištěm by bylo zrušeno a v jeho místě vestavěno patro, kde vzniknou prostory šaten, skladů a dalšího zázemí. V přízemí přístavby, která bude sloužit jako vstupní hala se schodištěm a bezbariérovým výtahem spojující všechna podlaží, by byl zbudován vstup do šaten a do nově zřízeného minipivovaru. V dalším patře přístavby, které bude v úrovni hlavního sálu, bude předsálí s rozšířeným barem. V původních sklepeních vzniknou prostory pro hudební klub, případně vinárnu či čajovnu," popsal navrhované úpravy Karel Macků.

Vizualizace rekonstrukce MěKS Dačice.

Po seznámení se s koncepcí studie následovala práce ve skupinách, kdy přítomní hodnotili klady a zápory studie a předkládali návrhy na doplnění či její úpravu.

„Účastníci diskuse na studii pozitivně hodnotili zejména bezbariérovost, parkovací úpravu v podzemí, využití sklepních prostorů pro mladé, dále zázemí pro účinkující, vysouvací sedadla, moderní vzhled a patrové rozšíření prostor," naznačila Marcela Chvátalová.
K negativům jednoznačně patřila výše rozpočtu, která činí téměř 97 milionů korun a dále časová náročnost samotné rekonstrukce. Rovněž panuje obava z nedostatečného využití prostor a nízké kapacity parkovacích stání.

„Na podzim letošního roku bude zadána projektová dokumentace k rekonstrukci a přístavbě kulturního střediska. Při jejím zadání samozřejmě zapracujeme navržené podněty z kulatého stolu. Výhledově bude rekonstrukce kulturního střediska realizována nejdříve za dva roky. Protože se bude jednat o velmi finančně náročnou investici, budeme určitě čekat na vhodnou grantovou příležitost," uzavřel starosta.

Režisérka dačického divadelního souboru Tyl Naděje Jahelková svůj život s dačickým divadelním sálem spojila již pět 45 lety a strávila zde nespočet hodin. Rekonstrukci kulturního stánku vítá. „Dačice si zaslouží mít moderní zařízení na úrovni. Když se souborem jezdíme vystupovat, tak jsou i menší města jako třeba Nová Bystřice, kde je to nesrovnatelné. Přitom dačický divadelní sál má báječnou akustiku, kterou si pochvalovali například operní pěvec Eduard Haken , když zde kdysi vystupoval," uvedla.

Autor: Lenka Novotná

27.9.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Nováček z Klikova získal prvotřídní posilu v podobě Tomáše Maxy (vpravo), který do Blesku přestoupil z Třeboně.

Startuje fotbalová I. B třída. Jaké ambice mají týmy z Jindřichohradecka?

Dobrá zpráva pro řidiče: Sobotní ráno už se Švehlovým mostem

Tábor - Táborský deník dostal pozitivní zprávu. V noci z pátku na sobotu začne provoz přes Švehlův most.

Kdo se v uplynulém týdnu narodil v jindřichohradecké porodnici?

Jindřichohradecko - V uplynulém týdnu se v jindřichohradecké porodnici narodili:

Lidé kolem Vltavy na Českokrumlovsku zachraňují i psy

Rožmberk nad Vltavou – Nejenom věci, ale také své psy ztrácejí vodáci plující po Vltavě. Své o tom ví Martin Pavljuk, který se ujal nejednoho bezradného psa běhajícího kolem Vltavy.

Pátek láká na divadlo i do zoo

Jindřichohradecko - Pátek můžete na Jindřichohradecku prožít i mimo domov. Vyrazit můžete do kina i na koncert.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení