VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kvůli obchvatu Dačic vznikne komise

Dačice – Návrh rozpočtu bude patřit k důležitým bodům středečního veřejného zasedání dačických zastupitelů.

10.12.2013
SDÍLEJ:

Vizualizace dačického severního obchvatu. Foto: archiv města

Jak informoval starosta města Vlastimil Štěpán, prioritními investičními akcemi příštího roku budou dokončení  rozšíření domu s pečovatelskou službou, které bylo započaté letos, a dále zasíťování 34 stavebních parcel. „V zimě vysoutěžíme dodavatele zasíťování, na jaře by se mělo začít kopat a v druhé polovině příštího roku bychom již parcely chtěli prodávat stavebníkům," uvedl Vlastimil Štěpán.
Mezi další body jednání zastupitelů patří schvalování obecně závazné vyhlášky o poplatku za svoz a likvidaci komunálního odpadu. „Zde je dobrá zpráva pro občany, že se poplatek nezdraží a zůstane na letošní výši 570 korun na osobu," zmínil starosta.

Zastupitelé budou rovněž rozhodovat o daru pro Sbor dobrovolných hasičů v Dolních Němčicích, což je místní část města. Jak vysvětluje starosta, město se rozhodlo sboru darovat vozidlo, které sloužilo městskému kulturnímu středisku. „Přihlédli jsme k tomu, že hasiči v Dolních Němčicích jsou velice aktivní, mají širokou členskou základnu, a to zejména z řad dětí, a jezdí hodně po soutěžích," zmínil Vlastimil Štěpán.
Rovněž oprava sakrálních památek na příští rok bude jedním z témat zastupitelů. Město podle starosty již od loňska využívá podporu z Programu obnovy venkova. Zástupci místních částí města si již dávají návrhy na opravy křížů a kapliček.

Zásadním tématem letošního roku je připravovaný obchvat Dačic, který rozdělil nejenom zastupitele, ale i některé občany na dva tábory. Jen pro připomenutí, na vedení města se vloni obrátil krajský úřad se žádostí o jednoznačné stanovisko, zda má být i nadále pokračováno v projektové přípravě stavby. Předmětem diskusí byla navrhovaná varianta  s přemostěním areálu továrny Centropen, s nímž vedení firmy nesouhlasí. Po dlouhých jednáních, kdy zastupitelé nejdříve záměr pokračovat v práci na studii proveditelnosti stavby neposvětili, pak odstoupili dva radní (kde by mohlo hlasování být považováno kvůli vlastnictví pozemků za rozpor) a na zpracování studie se mohlo pokračovat.

„Momentálně se dačický obchvat posuzuje po linii procesů EIA a SEIA a v polovině příštího roku by měl být zapracovaný do zásad rozvoje kraje. A my chceme utvořit odbornou komisi, která by podporovala navrhované alternativy odbornými názory," doplnil na adresu jednoho z bodů zítřejšího zastupitelstva dačický starosta. Veřejné zasedání se koná od 17 hodin v sále MěKS.

Autor: Lenka Novotná

10.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Polné na Šumavě se natáčel film Jerzyho Kosińského - Nabarvené ptáče.

Každý z nás se může stát nabarveným ptáčetem, říká režisér Václav

Ilustrační foto.

Volali policii, ale nakonec nic řešit nechtěli

Lidem v Radouňce vadí odklad prací

Jindřichův Hradec – Již v úterý byly kvůli zahájení výstavby dešťové kanalizace zrušené zastávky MHD Radouňka Kopeček a Radouňka. Lidé tak musejí chodit od hlavní silnice i přes kilometr pěšky.

Bez řidičáku se vozem vydal do ulic

Dačice - Řidič bez bodů měl navíc řidičák odebraný i ze zdravotních důvodů.

Medvědář chystá v životě zámeckých medvědů velikou změnu

Český Krumlov – Lešení nyní stojí ve velkém výběhu medvědária na českokrumlovském zámku. Medvědice Marie Terezie ve vedlejším betonovém výběhu si moc klidu neužije.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení