Lidí bez práce v lednu ubylo
Ředitelka jindřichohradeckého úřadu práce Stanislava Zemanová Autor: Milan Soldán
9.2.2012 10:11
Jindřichohradecko -Míra nezaměstnanosti na Jindřichohradecku, která v prosinci zaznamenala prudký nárůst, začátkem roku výrazně poklesla.
Jindřichohradecký úřad práce v současnosti eviduje 3176 nezaměstnaných, v okrese tedy oproti prosinci ubylo téměř 400 žadatelů o práci, což znamená pokles ze sedmi procent na 6,3 procenta.
Svou zásluhu na tom mají i blížící se jarní práce, velký zájem je o zemědělské profese či zahradníky, na sezonu se chystají také stavební firmy. Pracovníky nabírají některé firmy zabývající se těmito obory již nyní, více volných míst lze ale očekávat v březnu a v dubnu.
To potvrdila potvrdila i Jana Černochová ze společnosti Jindřichohradecké montáže: „Přes zimu máme minimum práce, chlapi jsou buď na dílně, nebo si vybírají volno. Činnost venku nám počasí dovolí jen zřídka. Od prvního března budeme ale nějakého toho kvalifikovaného montéra potřebovat. Místo jsme pro jistotu nabídli pracovnímu úřadu už teď.“
Zaměstnavatelé ale nehledají jen dělnické profese, poptávka je tradičně velká i po obchodních zástupcích, realitních makléřích a administrativních pracovnících.
I přesto, že se situace na trhu práce od prosince znatelně zlepšila, nabídka pracovních příležitostí nemůže ani v nejmenším uspokojit všechny žadatele o zaměstnání.
Úřad nyní registruje 179 volných pozic, což je sice o 9 více než minulý měsíc, ve skutečnosti to však znamená, že na jedno místo čeká téměř 18 zájemců.
Autor: Milan Soldán
Pošlete odkaz přátelům
Diskuse
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY
CELEBRITY
Rath před poslanci: Můj život i kariéra skončily
Černá limuzína s majáčkem, ostří hoši v kuklách a další doprovodná vozidla. Transport Davida Ratha z… celý článek ›
Šílenec hodil dceru (†1) a syna (†4) z balkonu, pak skočil sám
Otec, který upadal do hlubokých depresí, protože nemohl 18 měsíců sehnat práci, vyhodil svého čtyřletého… celý článek ›
Opora hokejové reprezentace Petr Nedvěd: Milovník krásných žen a aut
Fešák s tučným kontem a překrásným bourákem Ferrari 458 Italia v garáži. Může se někdo divit, že český… celý článek ›
Reprezentace má starosti: Zranění a bakterie v polském hotelu
PŘÍMO Z BAD WALTERSDORFU | VIDEO | Druhý celý den soustředění a fotbalová reprezentace už počítá zraněné… celý článek ›

