VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Listopad: Škola se bránila žloutence a lidem v Libořezích se nelíbí nová úprava

Jindřichohradecko - Přinášíme sestřih loňských událostí. Dnes listopad.

15.1.2015
SDÍLEJ:

Jindřichohradecký plavecký bazén slavil pět let od znovuotevření po modernizaci. Na děti čekaly vyhlášení výtvarné soutěže a úkoly ve vodě. Foto: Deník/Lenka Novotná

Žloutenka zaútočila
Kardašova Řečice – U jednoho z žáků řečické základní školy se potvrdilo podezření na onemocnění infekční žloutenkou typu A. Ohnisko nákazy ale podle ředitelky Jany Hýbkové naštěstí ve škole nebylo. Vedení školy přijalo ve spolupráci s hygienou opatření, včetně částečné izolace spolužáků nakaženého chlapce, kteří měli vyhrazenou třídu hned vedle toalet. Ty byly jen pro ně a byly pod neustálou kontrolou. Všude byly k dispozici také dezinfekční prostředky. Opatření trvala padesát dní.

Volby platí
Rodvínov, Dívčí Kopy – Návrh na vyslovení neplatnosti volby kandidátky a dosavadní starosty Rodvínova Hany Hoškové do zastupitelstva krajský soud zamítl. Navrhovatel poukazoval na to, že starostka měla v uplynulém volebním období trvalý pobyt v místní části obce Rodvínov v Jindřiši a na kandidátní listině byl nyní uveden Rodvínov. Adresu má na obecním úřadě, což je prý účelové, protože bydlí v Oldřiši. Soud po prozkoumání skutečností dospěl k závěru, že nebyly splněny předpoklady pro vyslovení neplatnosti volby kandidátky Hany Hoškové a návrh navrhovatele zamítl. Stejný verdikt soudu měl i druhý návrh na neplatnost voleb, a to v Dívčích Kopách, kde se údajně občané přihlásili účelově na obecní úřad, aby mohli ovlivnit volby.

Boj za křižovatku
Libořezy – Křižovatka v Libořezích na Třeboňsku se dočkala celkové rekonstrukce. U místních obyvatel se tento počin ale žádných ovací nedočkal. Naopak vznikla petice. Lidé jsou s novou podobou křižovatky hrubě nespokojení, neboť došlo k jejímu razantnímu zúžení. Místo je však poměrně frekventovaným autobusovým uzlem a kvůli nedostatku prostoru jsou zastávky nejen daleko od sebe, ale navíc se nyní autobusy budou muset otáčet kolem kapličky. Správa a údržba silnic se hájí tím, že křižovatka nyní vyhovuje veškerým parametrům a byla upravena v souladu se všemi normami, podle návrhu renomovaného projektanta a na základě požadavků policie.

Žena utonula
Jindřichohradecko – Tragický výsledek mělo pátrání policistů po dvaašedesátileté ženě. Obrátil se na ně její manžel s tím, že odešla z domu a již se nevrátila. Bohužel, výsledek pátrání byl smutný. Tělo ženy našli v rybníku. Policejní potápěči ji vytáhli na břeh. Lékař při ohledání nezjistil žádné cizí zavinění smrti, což potvrdila nařízená soudní pitva.

Most na statek
Jindřichův Hradec – Zoufalství lidí, kteří bydlí v lokalitě Nový Dvůr v Jindřichově Hradci, skončilo. Po třech letech, na které se protáhla plánovaná několikaměsíční rekonstrukce mostu na školní statek, kdy byli doslova a do písmene odříznuti od zbytku města, si mohou konečně vydechnout. Po mostě se opět začalo jezdit. 

Autor: Lenka Novotná

15.1.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Noční bouřka v Bořetíně u Mnichu odnesla psovi kotec, rozbila okna do ložnice, kam napršelo. Na silnici mezi Mnichem a Bořetínem, na asi 800 metrů dlouhém úseku bylo popadaných hned několik stromů. Foto: Ondřej Štrouf.
AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE
46

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Setkání rodáků v roce 2013 při příležitosti svěcení kapličky.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Sobota zve na koně, hasičskou soutěž i na koncerty

Jindřichohradecko - Sobota nabízí pestrou škálu tipů, kam se vydat na Jindřichohradecku za zábavou.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Když o víkendu bolí zuby, pomohou na pohotovosti

Jindřichohradecko - Když vás o víkendu začnou bolet zuby, pomoc hledejte u lékařů, kteří slouží pohotovost v Jindřichově Hradci a Dačicích.

Již nejsou mezi námi

Jindřichohradecko - V uplynulém týdnu jsme se naposledy na Jindřichohradecku rozloučili:

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení