VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lovečtí psi soutěžili v krajině Emy Destinnové

Stříbřec - V sobotu 17. července pořádal Okresní myslivecký spolek v Jindřichově Hradci ve spolupráci s mysliveckým sdružením Doubrava Stříbřec, na rybnících kolem Nové řeky, v krajině milované Emou Destinnovou, speciální zkoušky loveckých psů z vodní práce.

22.7.2010
SDÍLEJ:

Trojice nejlepších na SZVP Stříbřec. Zleva: vůdce Jaroslav Zadražil a jeho foxteriér hladkosrstý, celkově druzí, vítěz labrador retríver a vůdce Jaroslava Eisertová z Klece a vpravo welshspringerspaniel a jeho vůdce František Tlačil z Břilic. Foto: archiv OMS

Náročných zkoušek se zúčastnilo 12 psů, od ohařů, retrieverů, slídičů až po foxteriéry. Psi museli prokázat ochotu práce na hluboké vodě, přinést kachny z hluboké vody, pracovat v hlubokém rákosí a dohledat a přinést kachnu z tohoto porostu.

Právě lov kachen si nelze bez pomoci kvalitních loveckých psů představit. Na jindřichohradeckém okrese se každoročně loví odstřelem v posledních letech kolem 40 tisíc kachen, a to díky zejména loveckým psů, kteří jich dohledají a přinesou z celkového lovu více jak 80 procent.

Vynikající podmínky pro zkoušky připravili členové MS Doubrava Stříbřec, a tak pětice všestranných rozhodčích mohla po šestihodinovém zkoušení vyhlásit výsledky. Pouze jeden pes byl v průběhu zkoušek odvolán a dalších jedenáct obstálo. Vítězem speciálních zkoušek z vodní práce se stal labrador retrívr Reality Show od Bohemia Bras, kterého vedla Jaroslava Eisertová z Klece. Druhé místo vybojoval nejmenší účastník foxterier hladkosrstý Asparagus Vives Bohemia s vůdcem Jaroslavem Zadražilem ze Suchdola nad Lužnicí a třetí byl welshspringelspaniel Bor od Nežárecké tůně, kterého vedl František Tlačil z Břilic.

Jak jsou lovečtí psi skutečně připraveni, se uvidí až při lovu a následné dohledávce. Lov husí začíná u nás 16. srpna a kachen 1. září.

Pavel Průša

22.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Noční bouřka v Bořetíně u Mnichu odnesla psovi kotec, rozbila okna do ložnice, kam napršelo. Na silnici mezi Mnichem a Bořetínem, na asi 800 metrů dlouhém úseku bylo popadaných hned několik stromů. Foto: Ondřej Štrouf.
AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE
72

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Setkání rodáků v roce 2013 při příležitosti svěcení kapličky.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Sobota zve na koně, hasičskou soutěž i na koncerty

Jindřichohradecko - Sobota nabízí pestrou škálu tipů, kam se vydat na Jindřichohradecku za zábavou.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Když o víkendu bolí zuby, pomohou na pohotovosti

Jindřichohradecko - Když vás o víkendu začnou bolet zuby, pomoc hledejte u lékařů, kteří slouží pohotovost v Jindřichově Hradci a Dačicích.

Již nejsou mezi námi

Jindřichohradecko - V uplynulém týdnu jsme se naposledy na Jindřichohradecku rozloučili:

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení