71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj regionální Deník

Malý cellista slaví úspěchy při hraní

Matyášovi Mikulovi ještě není ani deset let, ale violoncello ovládá téměř mistrovsky. J

Matyášovi Mikulovi ještě není ani deset let, ale violoncello ovládá téměř mistrovsky. J Autor: Tereza Mikulová

5.7.2011 19:24

Rozhovor s violoncellistou Matyášem Mikulou.

Jindřichův Hradec – Devítiletý Matyáš Mikula navštěvuje Základní uměleckou školu v Jindřichově Hradci, kde se učí hrát na violoncello. Jeho doposud nejlepší výsledek je první místo v ústředním kole národní soutěže ZUŠ .

Matyáši, kdy jsi začal hrát na violoncello, a jak jsi se k němu dostal?

Na cello jsem začal hrát v šesti letech. Rodiče mi dali na výběr hodně nástrojů, a já jsem se rozhodl vyzkoušet si právě violoncello. Natolik se mi zalíbilo, že na něj hraji už tři roky.

Jak často cvičíš a s kým?

Cvičím nejvíce s taťkou, ale mamka se mnou hraje občas také. Trénuji skoro každý den, asi tak hodinu.

Mohl bys vysvětlit, jak ses vůbec dostal na soutěž a jaká vlastně byla?

Paní učitelka Průšová, která mě učí violoncello, se mě jednou zeptala, jestli bych nechtěl zkusit soutěž, a já jsem se rozhodl, že ano. Když jsem se dostal do krajského kola, myslel jsem si, že tím končím, ale potom mi porota udělila první místo a zároveň jsem se stal absolutním vítězem. Věděl jsem, že pojedu do Liberce, kde se konalo ústřední kolo. Tam jsem soutěžil 20. května a opět jsem vyhrál první místo.

Čemu se věnuješ ve volném čase kromě violoncella?

Chodím na bicí, na atletiku a modeláře. Také rád jezdím na kole a snowboarduji.

Dosáhl jsi úspěchů i jinde než na violoncellu?

Párkrát jsem vyhrál Atletický Jindřicháč, ale jinak jsem tak úspěšný, jako jsem na cello, nebyl.

Jaké máš další plány do budoucna?

Jelikož mě teď velmi baví bicí, chtěl bych vyzkoušet i soutěž na ně. Uvidíme, jestli budu tak dobrý jako na violoncello. Tereza Mikulová

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Biker Jakub Trojan.

Jakub Trojan: Nejsme skejťáci, jsme bikeři

Jindřichův Hradec – Již přes čtyři roky se věnuje Jakub Trojan, přezdívaný Packa, sportu s názvem freestyle BMX. Sport vznikl v 70. letech v Americe, když malí kluci napodobovali…

„Při extrémním sportu je potřeba se na kolo spolehnout,“ říká Martin Hrabovský.

První výdělek z brigády putoval na pořízení kola

Jindřichův Hradec – Na otázky, které se týkají extrémního sportu „downhill“, česky dolů z kopce, odpovídal Martin Hrabovský.

Kapela Carvel.

Žádný problém, až na mrznoucí prsty v garáži

Jindřichův Hradec – Bylo to v létě 2007, kdy se pomalu začala utvářet další jindřichohradecká kapela, Carvel.

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

Do diskuse nikdo nevložil žádný příspěvek

CELEBRITY

Rath před poslanci: Můj život i kariéra skončily

Rath před poslanci: Můj život i kariéra skončily

Černá limuzína s majáčkem, ostří hoši v kuklách a další doprovodná vozidla. Transport Davida Ratha z… celý článek ›

Šílenec hodil dceru (†1) a syna (†4) z balkonu, pak skočil sám

Šílenec hodil dceru (†1) a syna (†4) z balkonu, pak skočil sám

Otec, který upadal do hlubokých depresí, protože nemohl 18 měsíců sehnat práci, vyhodil svého čtyřletého… celý článek ›

Opora hokejové  reprezentace Petr Nedvěd: Milovník krásných žen a aut

Opora hokejové reprezentace Petr Nedvěd: Milovník krásných žen a aut

Fešák s tučným kontem a překrásným bourákem Ferrari 458 Italia v garáži. Může se někdo divit, že český… celý článek ›

Reprezentace má starosti: Zranění a bakterie v polském hotelu

Reprezentace má starosti: Zranění a bakterie v polském hotelu

PŘÍMO Z BAD WALTERSDORFU | VIDEO | Druhý celý den soustředění a fotbalová reprezentace už počítá zraněné… celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Autoři deníku. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz