VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Martin na bílém koni letos přijel dřív

Jindřichohradecko – Po propršené nedělním dopoledni začalo na Jindřichohradecku odpoledne sněžit. To nenechávalo klidnými zejména řidiče, neboť večer se ochladilo a sníh už zůstával všude ležet.

8.11.2016
SDÍLEJ:

První sněhová nadílka v Novém Bozděchově. Foto: Jana Černochová

Český hydrometeorologický ústav navíc vydal varování na pondělní náledí na jihu Čech.

Ve střehu byli i silničáři, ale nakonec podle ředitele jindřichohradeckého závodu Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Josefa Tolknera vyjíždět do terénu nemuseli.

„Pochopitelně jsme vývoj situace neustále sledovali, protože se nutnost výjezdu dala předpokládat. Letos jsme zatím žádný zásah 
s nadcházející zimou neměli," uvedl včera Josef Tolkner. Podle jeho slov všichni řidiči sypačů a další techniky již drží pohotovost, stejně jako dispečeři.
Jindřichohradecko má
v rámci České republiky nejdelší silniční síť. Měří bez pár metrů 1180 kilometrů.

Podle ředitele hradeckých silničářů Josefa Tolknera je silniční síť v regionu rozdělena pro zimní údržbu na 33 úseků, čemuž i odpovídá stejný počet sypačů. Pro zimní údržbu silničáři využívají i další techniku.

Silnice první třídy a část tahů druhé třídy jsou ošetřovány jako první v pořadí důležitost, kdy jsou na údržbu stavu dvě hodiny. V druhém pořadí je na údržbu lhůta do šesti hodin a ve třetím pořadí, kam patří silnice III. třídy udržované pluhováním, je na odstranění stavu dvanáct hodin.

Na nadcházející období jsou připravena i města a obce, kde již mají schválený operační plán zimní údržby. I zde mají komunikace rozdělené podle pořadí důležitosti. Například v Jindřichově Hradci mají v prvním sledu pracovníci Služeb města na zimní údržbu čtyři hodiny. Ve druhém pořadí dvanáct a ve třetím pořadí nejvíce 48 hodin. V Dačicích mají na druhé pořadí šestnáct hodin.

Při stanovení úseků komunikací podle pořadí důležitosti se ze zákona přihlíží k intenzitě dopravy, trasám autobusové dopravy, ke zvláštnímu významu komunikace, jako například přístupy k nemocnicích a podobně, k dopravní nebezpečnosti místa, stavebního stavu komunikace a k potřebám záchranných složek. 

Autor: Lenka Novotná

8.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zapomenuté klíče nahradil pár nožem a vidličkou

Staroměstské slavnosti pod Landštejnem patří mezi vyhledávané letní akci.
7

V podhradí chystají slavnosti

Krabička cigaret vyšla ženu draho

Jindřichův Hradec - K neobvyklé krádeži vyjížděli jindřichohradečtí strážníci v neděli v odpoledních hodinách.

Ve Velké ceně dál vedou hasičky z Lomnice

Příbraz - Velká cena Třeboňska v požárním útoku má za sebou desáté kolo, které se konalo v Příbrazi. Do bojů se v mužské části zapojilo čtrnáct družstev, mezi ženami pak osm.

Kabelky a knížky sbíráme až do konce prázdnin

Jindřichohradecko – Na sedmi sběrných místech stále čekáme na vaše dary do Kabelkového veletrhu.

Třeboň čeká unikátní koncert

Třeboň – Jedinečný koncert se chystá na sobotu v třeboňském kostele Panny Marie Královny a sv. Jiljí. Vystoupí tady pražský sbor Spektrum.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení