VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Městské kulturní středisko u Dyje jako příspěvková organizace končí

Dačice – Termín pro ukončení činnosti dačického Městského kulturního střediska (MěKS) se blíží.

18.3.2016
SDÍLEJ:

Vizualizace rekonstrukce kulturního zařízení Beseda Dačice.Foto: archiv města

Již vloni zastupitelé Dačic rozhodli, že příspěvková organizace města MěKS bude k 31. březnu zrušena a přejde pod odbor kultury Městského úřadu Dačice. Původní ředitel byl odvolán a řízením byla pověřena až do ukončení činnosti vedoucí dačického odboru kultury Naděžda Mastná.

Jak uvedl starosta Dačic Karel Macků, v současné době se pracuje na ukončování všech smluv, řeší se majetky a podobně. „Zřídili jsme nové oddělení kulturních aktivit, které bude mít kulturní zařízení, včetně provozu a programu na starosti. Již jsme na základě výběrového zřízení přijali i novou vedoucí oddělení a také přebíráme z původního Městského kulturního střediska tři zaměstnance," popsal Karel Macků s tím, že k 31. březnu také skončí ve funkci ředitelky MěKS Naděžda Mastná.

Návrh na zrušení střediska, jak již Deník informoval, vloni odsouhlasili zastupitelé až na druhý pokus v listopadu. V září záměr o jeden hlas neprošel.

K 31. červenci loňského roku rada města odvolala tehdejšího ředitele kvůli dlouhodobé nespokojenosti s jeho prací, což se začalo projednávat již v březnu na základě výsledků kontroly. Tehdy ale návrh v tajném hlasovaní mezi radními neprošel.

Vedení dačické radnice si slibuje, že pod křídly města bude provoz kulturního zařízení praktičtější, než když bylo MěKS jako příspěvková organizace města víceméně samostatné. Jak ujišťuje vedením MěKS pověřená Naděžda Mastná, občané Dačic by změnu v organizaci neměli vůbec postřehnout. „Rozhodně se to návštěvníků nijak nedotkne a když, tak by změny měly vést k lepšímu. Činnost střediska bude zabezpečená nově vzniklým oddělením na odboru kultury. Již se chystá i nová koncepce, aby pořádané akce oslovily co nejširší spektrum návštěvníků. Rozhodně všechny tradiční kulturní akce a festivaly zůstanou zachované," zdůrazňuje Naděžda Mastná s tím, že pro letošek jsou již i jejich přípravy v plném proudu.

„Jednodušší bude administrativní stránka provozu. MěKS mělo 5,5 úvazku zaměstnanců, z nichž část přešla pod město. Nyní bude mít nové oddělení 3,5 úvazku včetně vedoucí. Součástí bylo i 3D kino, které rovněž plynule přejde pod město," doplnila Naděžda Mastná.
Dačické kulturní středisko má za sebou již tradiční divadelní přehlídku Dačické kejklování a na tuto neděli chystá pohádku Sůl nad zlato v podání Pražské divadelní agentury.

Autor: Lenka Novotná

18.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takto to vypadá  v některých lesních lokalitách Vojenských lesů a statků.
5

Lesníci varují před vstupem do lesů

Ilustrační foto. Pátrací akce.

Pohřešovaný pospával v lese mezi lahvemi

Je rozdíl, jestli syn vstává do školy nebo na ryby

Jindřichův Hradec – I letos se bude v českobudějovickém IGY Centru konat 6. září Kabelkový veletrh a výtěžek bude opět rozdělen mezi talentované děti z Jihočeského kraje.

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

OBRAZEM: Děbolínský festival završili Tři veteráni

Jindřichův Hradec - Finále tradičního festivalu divadel bylo v režii ochotníků z Pluhova Žďáru.

V pondělí chladněji, ale od středy se oteplí

Jižní Čechy – Do střední Evropy bude zasahovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu a na naše území bude proudit chladný vzduch od severozápadu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení