VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mistrovství ohařů již má svého vítěze

Velký Ratmírov/FOTO/ - Ve Velkém Ratmírově se konal 48. ročník Mistrovství Šumavy ohařů – Soutěže Antonína Pražáka.

6.10.2009
SDÍLEJ:

Mistrovství Šumavy ohařů ve Velkém Ratmírově. Foto: Deník/Renata Pávková

Tato krajská kynologická soutěž vznikla v roce 1960, tehdy ještě za krajského výboru Československé myslivecké jednoty v Č. Budějovicích. Od té doby proběhlo již 48. ročníků této soutěže, které se mohou zúčastnit psi, kteří v příslušném roce složili zkoušku lovecké upotřebitelnosti na PZ – jedná se tedy o soutěž mladých ohařů.

Soutěž zahrnuje všechny disciplíny podzimních zkoušek, dále se dle všestranných zkoušek posuzuje práce na vodě – nahánění a dohledávka kachny v rákosí, dohledávka kachny v rákosí, ochota na hluboké vodě a přinášení kachny z hluboké vody. Dle lesních zkoušek se posuzuje přinášení lišky přes překážku a přinášení vlečené lišky na dálku. Pořadateli jsou okresní myslivecké spolky Jihočeského kraje a okresu Pelhřimov, který v minulosti, až do roku 2003, pod Jižní Čechy patřil. A tak vždy po 8 letech se koloběh pořádání této soutěže, Mistrovství Šumavy ohařů, vrací zpět.

Jedenáctičlenný sbor rozhodčích vedl Josef Dědouch, který po zahájení převzal další řízení soutěže. Po vylosování byla společná disciplína „ohrádka s liškou“ a poté se všichni rozešly do honiteb mysliveckých sdružení „Barbora“ Děbolín, „Háj“ Jindřichův Hradec, „Stráně“ Ratiboř a Lesů Český Rudolec a.s. – bažantnice Radouňka. Dle mého soudu, se za-hájení a zkoušek zúčastnila cca 200 členná korona příznivců kynologie z celého Jihočeského regionu a Pelhřimovska.

VÝSLEDKY:

Vítězem 48. ročníku „Mistrovství Šumavy ohařů“ – Soutěže Antonína Pražáka se stalo družstvo Okresního mysliveckého spolku STRAKONICE ve složení KO, Chytra od Blatského rybníka, vůdce Kovařík Daniel a KO, Draco Jasénky, vůdce Maňhal Václav. Celkem získaly 749 bodů ze 760 možných. Minimálně na rok tak převzalo POTOVNÍ POHÁR.

Druhé místo se ztrátou 3 bodů obsadilo družstvo OMS PELHŘIMOV, ve složení KO, Akina z Vrábče, vůdce Melmuka Zbyněk a KO, Ir z Haškovy Lipnice, vůdce Musil Josef.

Třetím v pořadí bylo se ziskem 742 bodů družstvo OMS ČESKÉ BUDĚJOVICE, který reprezentovali ČF, Ajax z Vobícek, vůdce Fanta Luděk a KO, Gora z Čimelických strá-ní, vůdce Šubrt František.

V jednotlivcích dosáhli 377 bodů z 380 možných hned dva soutěžící. Vítězem se dle ZŘ (mladší) stal Daniel Kovařík, Strakonice, se svou fenkou KO – Chytra od Blatského rybníka, získaly i ocenění CACT. Druhé místo tak zbylo na fenku KO Akina z Vrábče s vůdcem Zdeňkem Melmukou, OMS Pelhřimov – ocenění res. CACT. Třetím v pořadí byl reprezentant okresu Č. Budějovice Luděk Fanta s ČF Ajax z Vobícek – 373 bodů a titul CACT.

Ocenění jubilantů

V průběhu zahájení byla, u příležitosti 80 narozenin, oceněna celoživotní
práce pro myslivost a loveckou kynologii pánů Vlastimila Nováka
(na snímku se svopu manželkou) a Karla Kubáta. Vlastimil Novák
z Jindřichova Hradce s jeho ženou patří k nestorům myslivecké kynologie
na Jindřichohradecku a prakticky žádné zkoušky se bez jejich účasti neobejdou.
Autor: Deník/Renata Pávková

Pavel Průša

6.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Lávku ve Velkém Pěčíně čeká rekonstrukce.

V Pěčíně vymění konstrukci lávky

Anna Hrdličková.

Hradečtí triatlonisté získali v Sokolově pět cenných kovů

Zapomenuté klíče nahradil pár nožem a vidličkou

Dačice - Svérázný způsob na to, aby se dostali do svého hotelového pokoje v Dačicích, si zvolili dva z jeho návštěvníků.

V podhradí chystají slavnosti

Staré Město pod Landštejnem – V malé obci pod Landštejnem obvykle žije kolem pětistovky lidí. O víkendu jich tady ale bude několikanásobně víc.

Krabička cigaret vyšla ženu draho

Jindřichův Hradec - K neobvyklé krádeži vyjížděli jindřichohradečtí strážníci v neděli v odpoledních hodinách.

Ve Velké ceně dál vedou hasičky z Lomnice

Příbraz - Velká cena Třeboňska v požárním útoku má za sebou desáté kolo, které se konalo v Příbrazi. Do bojů se v mužské části zapojilo čtrnáct družstev, mezi ženami pak osm.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení