VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na lidi čeká Den železnice i sportovní odpoledne

Jindřichohradecko - Kam za zábavou? Nabídka akcí na víkend.

21.9.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto. Den železnice v J. HradciFoto: Deník/ Lenka Novotná

SOBOTA

Bezpečně a zdravě
Dačice – U rybníka Vražda pořádá vedení Základní školy Komenského a Integrovaný záchranný systém pro děti a rodiče zábavné dopoledne s názvem Bezpečně a zdravě. V 9.30 hodin předvedou policejní kynologové ukázky výcviku, pak návštěvníci shlédnou zásah záchranářů při dopravní nehodě, připravena je i prohlídka hasičské techniky a tečku udělá ukázka policejní výstroje a výzbroje.

Hasičská soutěž
Chlum u Třeboně – Sbor dobrovolných hasičů v Chlumu u Třeboně pořádá již 7. ročník soutěže mužů a žen v požárním sportu „Memoriál Luboše Šenkýře". Soutěž je součástí Velké Ceny Třeboňska v požárním útoku a zároveň jejím posledním kolem. Vše odstartuje ve 13 hodin na hasičském cvičišti za Chalupami.  Po skončení soutěže proběhne vyhlášení kompletních výsledků 2. ročníku Velké Ceny Třeboňska v požárním útoku.

Den železnice
Jindřichohradecko – Speciální parní vlak bude vypraven z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice v 10.50 hodin a milovníci železnice se mohou těšit na bohatý doprovodný program. V Lovětíně, kam pojede motorový vlak v dopoledních i odpoledních hodinách, a Jindřichově Hradci bude zpřístupněno depo. Na jindřichohradeckém nádraží bude k vidění výstava vozidel JHMD, ČD a ČD Cargo, ale také výstava dokumentů a fotografií mapující historii vlakových pošt i úzkokolejky. Děti si přijdou na své na skákacím hradu a ve Vláčku Hráčku. Připraven bude speciální kinematovlak Českých drah.

Folklorní festival
Třeboň – První ročník festivalu folklorních souborů z jižních a západních Čech se uskuteční na Masarykově náměstí. Od 10 hodin se zde postupně vystřídají Národopisný soubor Doudleban,   Folklorní soubor Ráček z Plané nad Lužnicí, Javor a Javoráček z Lomnice nad Lužnicí, Malý Furiant z Českých Budějovic a soubor Úsměv ze západočeské Horní Břízy. V případě nepřízně počasí se program přesouvá do Divadla J. K. Tyla. Zároveň s festivalem Folklorní Třeboň se konají i farmářské a řemeslné trhy.

Benefiční koncert
Deštná – Průvodem historických postav a koncertem oslaví v Deštné 410. výročí otevření kostelíku sv. Jana Křtitele v Lázních a založení lázní. Do průvodu se může zapojit každý, kdo přijde v historickém kostýmu z období 1599 – 1939. Sraz účastníků je v 15.30 hodin u kostelíku. Návštěvníci se mohou těšit i na malé divadelní představení a svatojánské vody, představí se skupina historického tance Calyculus a hudební soubor sv. Jana Křtitele, na jehož činnost bude věnováno také vybrané dobrovolné vstupné.

Divadelní festival
Jindřichův Hradec –  Jedenáctý ročník Dadainspiračních dnů opět přináší milovníkům divadla možnost shlédnout autorská představení studentů uměleckých škol nejen z Jindřichova Hradce, ale také z Plzně, ze Strakonic, z Bechyně a Frýdlantu. Kromě divadla jsou v sobotu na programu i tvůrčí dílny, které návštěvníkům nabídnou možnost přiučit se něco o živém vyprávění příběhů, autorské tvorbě, dialogickém jednání  a improvizaci. Divadelní představení se konají v Domě dětí a mládeže a na venkovní scéně Základní umělecké školy v sobotu i v neděli.

NEDĚLE

Sportovní odpoledne
Jindřichův Hradec – Každý, kdo se bude chtít v neděli zasportovat, může přijít do parku na hřiště pod gymnáziem, kde se koná Sportovní nedělní odpoledne s europoslankyní Andreou Češkovou.
Zahájení je ve 13 hodin, kdy vystoupí sbor Hakuna Matata a hned po rozlosování začne tenisový turnaj dvojic, do kterého se může přihlásit  každý bez ohledu na věk. Vítané jsou i smíšené páry například rodič – dítě. Pro diváky je určeno exhibiční utkání mladších žaček TJ Házená. Od 14 hodin jsou připravené i soutěže pro děti a na všechny čekají v 18 hodin při vyhlášení výsledků zajímavé ceny. Organizátorem je Skupina Evropských konzervativců a reformistů.

Vycházka na houby
Lovětín – Kdo chodí rád do přírody a především tam rád sbírá houby, může se připojit k vycházce s mykoložkou Magdou Merthovou. Sraz účastníků je v 15 hodin na zastávce Jindřichohradeckých místních drah v Lovětíně. Z Jindřichova Hradce je možné se tam dopravit přímo lokálkou, která odjíždí z hradeckého nádraží ve 14. 44 hodin.

Autor: Redakce

21.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Aleně Málové do redakce Jindřichohradeckého deníku s kabelkami pomohli Štěpán a Adam Buštovi.
26

Kabelky a knížky sbíráme až do konce prázdnin

Koncert pražského sboru Spektrum se odehraje v kostele Panny Marie Královny a sv. Jiljí v Třeboni.

Třeboň čeká unikátní koncert

Zpoplatnit dopravu chtějí i na silnici I/22

Jižní Čechy /VIDEO/ – Zavést mýtné pro kamionovou dopravu na všech jihočeských silnicích I. třídy. Takový je výsledek úterního setkání Jiřího Švece, krajského radního pro dopravu, se zástupci jihočeských měst a obcí.

Žena po pondělní nehodě v nemocnici zemřela

Tučapy - Ještě v pondělí byla nehoda, k níž došlo před desátou dopoledne, přestupkem. Dnes už je šetřena kriminalisty jako trestní čin usmrcení z nedbalosti.

Volit se dá i v cizině. Potřeba je ale voličský průkaz

Jindřichův Hradec – Přestože do termínu voleb do poslanecké sněmovny ještě zbývají více než dva měsíce, v jindřichohradeckém městském úřadu jsou již připravené volební obálky a tiskopisy.

OBRAZEM: Hasiči z Horního Meziříčka se vrátili do čela jindřichohradecké ligy

Studená – Osmým kolem pokračovala Jindřichohradecká hasičská liga ve Studené. Soutěže se zúčastnilo šest družstev žen a dvanáct týmů mužů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení