VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na ulici si Hradečáci posedí déle

Jindřichův Hradec – Letošní prázdniny budou v Jindřichově Hradci pravděpodobně o něco veselejší, než dříve.

22.3.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/František Lippl

Radní se totiž rozhodli vyslyšet hlasy hostinských i návštěvníků restaurací, kteří žehrali na příliš přísný tržní řád města. Ten značně omezoval provoz předzahrádek před hradeckými podniky a úderem dvaadvacáté hodiny musely být chodníky před hospůdkami i kavárnami prázdné.

Zejména v létě, kdy se většina takových zařízení plní až později večer, vnímali podnikatelé i jejich hosté tento předpis jako značně omezující a poukazovali na to, že městu, které je do značné míry odkázané na příjmy z cestovního ruchu, ani trochu neprospívá. To by se teď ale mělo změnit díky novele tržního řádu, kterou ve středu schválila městská rada.

Ta, jak sdělil tajemník hradeckého městského úřadu Karel Přibyl, mimo jiné obsahuje právě i úpravu maximální otevírací doby předzahrádek.

„Hodně se o tom diskutovalo už vloni a dostali jsme celou řadu podnětů. V rámci podpory cestovního ruchu i na základě zvyklostí z jiných měst přikročila rada k jistému kompromisnímu řešení, protože všem se asi zavděčit nedá. Požadavky některých provozovatelů byly třeba na otvírací dobu až do jedné hodiny ráno," vysvětlil Karel Přibyl a upřesnil, jak to tedy bude letos před jindřichohradeckými lokály se zavírací hodinou.
Během dvou prázdninových měsíců musí hostinští stolky před svými podniky uklidit až o půlnoci. V ostatních měsících zůstane v platnosti dvaadvacátá hodina s výjimkou pátku a soboty, kdy mohou lidé sedět před hospůdkou o hodinu déle, tedy do třiadvaceti.

Rozhodnutí radních vítají zejména provozovatelé těch lokálů, kam se chodí za zábavou spíše  v pozdějších hodinách. Podle majitele jindřichohradeckého Dada clubu Zdeňka Kaspera by novela tržního řádu mohla pomoci značně oživit dění ve městě.

„Je to nakročení správným směrem. Je třeba si uvědomit, že naše město nemá mnoho průmyslu a naším pomyslným strojírenstvím musí být cestovní ruch," je přesvědčený Zdeněk Kasper.

Radnice chce však, jak říká tajemník Karel Přibyl, zároveň s prodloužením provozní doby předzahrádek zajistit i to, aby v ulicích kvůli tomu nedocházelo k rušení nočního klidu. „Doplnili jsme určitá ochranná opatření k článku, který se týká zajištění čistoty a bezpečnosti. Jasně jsme deklarovali, že dodržování nočního klidu je zaručeno předpisy vyšší právní síly," objasnil Karel Přibyl.

V praxi to může znamenat to, že strážníci městské policie budou moci po dvaadvacáté postihnout hlučnou rozjařenou společnost na předzahrádce i přesto, že ještě nenastala zavírací hodina podle tržního řádu.
Jak navíc dodává jindřichohradecký starosta Stanislav Mrvka, pokud by stížnosti a negativa převážily přínos pro rozvoj města, je radnice v budoucnu připravena svůj postoj přehodnotit.

„Dalo by se říct, že v letošním roce ti podnikatelé hrají o sebe. Pokud by se to nepovedlo a bylo by příliš záporných reakcí, tak je třeba si uvědomit, že radní tuto záležitost schvalují každý rok a možná by s tím měli pro příště problém," varuje starosta.

Autor: Milan Soldán

22.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takto to vypadá  v některých lesních lokalitách Vojenských lesů a statků.
5

Lesníci varují před vstupem do lesů

Ilustrační foto. Pátrací akce.

Pohřešovaný pospával v lese mezi lahvemi

Je rozdíl, jestli syn vstává do školy nebo na ryby

Jindřichův Hradec – I letos se bude v českobudějovickém IGY Centru konat 6. září Kabelkový veletrh a výtěžek bude opět rozdělen mezi talentované děti z Jihočeského kraje.

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

OBRAZEM: Děbolínský festival završili Tři veteráni

Jindřichův Hradec - Finále tradičního festivalu divadel bylo v režii ochotníků z Pluhova Žďáru.

V pondělí chladněji, ale od středy se oteplí

Jižní Čechy – Do střední Evropy bude zasahovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu a na naše území bude proudit chladný vzduch od severozápadu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení