VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na vyzvednutí voličských průkazů je nejvyšší čas

Jindřichohradecko– Volby do Parlamentu České republiky se nezadržitelně blíží, konají se už tento pátek a sobotu.

26.5.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vlastimil Leška

Také lidé z Jindřichohra­decka, kteří nebudou přítomni v místě svého trvalého pobytu a chtějí se voleb zúčastnit, mají možnost volit s voličskými průkazy. Na jejich získání mají však nejvyšší čas, mohou si je vyzvednout nejpozději dnes, tedy ve středu 26. 5. do 16 hodin.

„Voličské průkazy musí být vydány ze zákona nejpozději dva dny před volbami do 16 hodin, aby mohli být lidé vyškrtnuti ze seznamů a nebyli nikde uvedeni dvakrát,“ informoval jindřichohradecký tajemník Karel Přibyl.

Voličské průkazy se vydávají po předložení občanského průkazu, případně plné moci, s úředně ověřeným podpisem žadatele, pokud se jedná o vyzvednutí voličského průkazu pro jinou osobu, například proto, že nemá možnost se dostavit osobně. Ověření podpisu je v případě voličských průkazů osvobozeno od správního poplatku. Ověření provedou vybrané obecní úřady, především matriky, a také kanceláře notářů na celém území republiky.

„Voliči, kteří se rozhodnou přece jen volit v místě trvalého bydliště a příslušném okrsku, budou do seznamu voličů připsáni. V nemocnici bude zřízen speciální volební okrsek ve Vídeňské, který vede zvláštní seznam voličů pro jindřichohradeckou nemocnici. Pokud jsou pacienti z jiných volebních okrsků, vyrozumíme příslušné úřady, kde si je ze seznamu voličů vyškrtnou,“ sdělila Dana Sládková z odboru správních agend jindřichohradeckého městského úřadu. K pacientům, kteří nebudou volit ve speciálním okrsku ve Vídeňské (internátu střední odborné školy), se komise ve dnech voleb dostaví s přenosnou volební schránkou.

Do té lze volit rovněž v případech, kdy si pacient nechal vyhotovit voličský průkaz před nástupem do nemocnice, nebo si jeho vyhotovení vyžádal.

Mimo území Jihočeského kraje nemohou voliči použít hlasovací lístky doručené do místa trvalého pobytu. Ve volební místnosti musejí požádat o vydání kompletní sady hlasovacích lístků platných pro příslušný volební kraj.

Autor: Renata Pávková, Mgr.

26.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Noční bouřka v Bořetíně u Mnichu odnesla psovi kotec, rozbila okna do ložnice, kam napršelo. Na silnici mezi Mnichem a Bořetínem, na asi 800 metrů dlouhém úseku bylo popadaných hned několik stromů. Foto: Ondřej Štrouf.
AKTUALIZUJEME / SLEDUJEME ON-LINE
72

Noční bouřka se prohnala jihem Čech, zastavila i vlaky

Setkání rodáků v roce 2013 při příležitosti svěcení kapličky.

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Sobota zve na koně, hasičskou soutěž i na koncerty

Jindřichohradecko - Sobota nabízí pestrou škálu tipů, kam se vydat na Jindřichohradecku za zábavou.

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Když o víkendu bolí zuby, pomohou na pohotovosti

Jindřichohradecko - Když vás o víkendu začnou bolet zuby, pomoc hledejte u lékařů, kteří slouží pohotovost v Jindřichově Hradci a Dačicích.

Již nejsou mezi námi

Jindřichohradecko - V uplynulém týdnu jsme se naposledy na Jindřichohradecku rozloučili:

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení