VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: V Hradci zazpíval koledy tisícihlavý sbor

Jindřichohradecko – Nejméně patnáct stovek lidí zaplnilo jindřichohradecké náměstí a úderem 18. hodiny začal obrovský sbor zpívat první z pěti koled. Přidali jsme video.

10.12.2013 AKTUALIZOVÁNO 11.12.2013
SDÍLEJ:

Nesem vám noviny zpíval v Jindřichově Hradci tisícihlavý sbor.Foto: Deník/Lenka Novotná

Zpěv koled v Jindřichově Hradci doprovázela Ukrutanka a děti z pěveckého souboru Nova Domus. Podruhé přijela i rodina Misařova z Blažejova. Přestože vloni atmosféra byla více zimní a mrzlo jen praštělo, letos se jim opět moc líbilo.

V Horní Pěně se přidalo ke zpěvu koled kolem 60 lidí.

Letos poprvé se zpívaly koledy i v Třeboni. Připojily se tři stovky lidí.

Kunžak hlásil 120 lidí, kteří se sešli na na náměstí u kašny a zazpívali koledy.

Ve středu krátce po 17. hodině vypukla na jindřichohradeckém náměstí Míru vánoční nálada naplno. Začal program Česko zpívá koledy.

Náměstí se začalo zaplňovat malými i velkými zpěváky, mnozí ještě překontrolovali, zda mají zpěvník Deníku v pořádku a po úvodním slovu místostarosty Bohumila Komínka nastoupil na pódium jako první dětský soubor Hakuna Matata. Po nich vystoupil pěvecký sbor dětí z 5. základní školy v Jindřichově Hradci, kapela Ukrutanka a sbor Nova Domus z jindřichohradecké 1. základní školy.

Před 18. hodinou se již netrpělivě čekalo, než zazní první tóny koled, které si ve stejnou dobu zazpívá s Deníkem celé Česko.

Na pěti místech Jindřichohradecka se dnes sešli všichni, kdo si chtěli vychutnat atmosféru společného zpívání koled. Akce Česko zpívá koledy má ale své příznivce i v zahraničí.

Petr Ambrož žije ve Francii a projekt Deníku ho velmi zaujal. „Já sice zpívat neumím, ale zajímám se o vše, co se u vás děje," říká rodák ze Slavonic. Pokud by se mu podařilo naladit online Hitrádio Faktor, které je jedním z partnerů Česko zpívá koledy, zúčastní se alespoň na dálku. Hitrádio Faktor totiž dnes v 18 hodin odvysílá známé koledy právě proto, aby si je mohli zazpívat i ti, kteří se z jakéhokoli důvodu nedostanou na společné setkání. „Akce se mi moc líbí a tak držím palce, aby to vše dobře dopadlo." 

A co vy?

Půjdete si zazpívat koledy?

komentářNaprosto unikátní okamžik nastane právě dnes. Ve třech stovkách měst, vesnic a míst přesně v šest večer začne zpívat mnohatisícový sbor první z pětice koled. Symbolicky se tak propojí celá naše zem. Na mnoha místech jihu Čech navíc připravily redakce našeho Deníku extra program na dobu před šestou. V době, kdy se budou připravovat dětské sbory a rozezpívávat se náměstí, můžete leckde popít punč, zasoutěžit si, případně si jen tak popovídat se známými. Udělejte si pěkný podvečer a přijďte za námi. Moc se na vás všechny těšíme! A nezapomeňte si vzít z dnešního vydání zpěvník. Ať večer opravdu zpívá celé (Jiho)Česko.

Alena Pancerová,
šéfredaktorka 
jihočeských Deníků

Jindřichův Hradec

Podruhé se letos budou koledy zpívat ve městě nad Vajgarem, kde program začne již v 17 hodin na náměstí Míru a postará se o něj soubor Hakuna Matata, po kterém dostane prostor na pódiu pěvecký sbor dětí z 5. základní školy v Jindřichově Hradci. Ten poté vystřídá oblíbená kapela Ukrutanka a sbor Nova Domus z jindřichohradecké 1. základní školy, který v 18. hodin společně se všemi diváky zazpívá pět koled. Pro diváky, kteří si nezapomenou přinést zpěvník z dnešního vydání Jindřichohradeckého deníku, si partner akce, společnost E.ON, připravil drobné dárky, které si budou moci vytočit na kole štěstí.

Třeboň

Poprvé se letos k akci Česko zpívá koledy připojí také
v Třeboni, kde se zpívat začne v 18 hodin na Masarykově náměstí. „Lidé si mohou zpěvníky vyzvednout přímo v Turistickém informačním centru na náměstí," informoval referent odboru kultury a cestovního ruchu v Třeboni Luděk Švejcar.

Hradiště

Po loňském nadšení se rozhodli k akci připojit i v místní části Nové Bystřice v Hradišti. Poté, co se vloni zúčastnila akce Deníku Česko zpívá koledy v Jindřichově Hradci, rozhodla se Jana Aljančičová uspořádat ji i přímo u nich v Hradišti u Nové Bystřice.
„Letos nám město Nová Bystřice ozdobilo jeden ze stromů na návsi u kapličky, za což jsme velice rádi. Zároveň  je to, myslím, ten nejlepší důvod, abychom se sešli celá vesnice a společně si zazpívali při tak úžasné akci, jako je Česko zpívá koledy," těší se. „Moc bych si přála, aby se z této akce stala na Hradišti předvánoční tradice," dodává organizátorka.

Horní Pěna

Obyvatelé Horní Pěny se sešli u rozsvíceného betléma před kostelem již vloni. Letos byli mezi prvními přihlášenými.

Kunžak

K projektu Česko zpívá koledy se letos připojil také Kunžak. Zpívat se bude na náměstí.Autor: Redakce

10.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takto to vypadá  v některých lesních lokalitách Vojenských lesů a statků.
5

Lesníci varují před vstupem do lesů

Ilustrační foto. Pátrací akce.

Pohřešovaný pospával v lese mezi lahvemi

Je rozdíl, jestli syn vstává do školy nebo na ryby

Jindřichův Hradec – I letos se bude v českobudějovickém IGY Centru konat 6. září Kabelkový veletrh a výtěžek bude opět rozdělen mezi talentované děti z Jihočeského kraje.

Polomy na Šumavě zastaví turisty

Šumava - O zákaz vstupu do lesů chce požádat Národní park Šumava dotčené obce s rozšířenou působností. V pondělí to Deníku potvrdil Jan Dvořák, tiskový mluvčí Národního parku Šumava.

OBRAZEM: Děbolínský festival završili Tři veteráni

Jindřichův Hradec - Finále tradičního festivalu divadel bylo v režii ochotníků z Pluhova Žďáru.

V pondělí chladněji, ale od středy se oteplí

Jižní Čechy – Do střední Evropy bude zasahovat výběžek vyššího tlaku vzduchu od západu a na naše území bude proudit chladný vzduch od severozápadu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení