VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nechceme autokemp prodat komukoli za každou cenu

Třeboň - Pokračujeme v seriálu, ve kterém se budou představitelé měst a obcí vyjadřovat k aktuálnímu dění v jejich regionu. Dnes na dotazy odpovídá třeboňský starosta Jiří Houdek.

19.9.2012
SDÍLEJ:

ilustrační fotoFoto: Deník

Dlouhodobě probíraným tématem v Třeboni je prodej autokempu Třeboňský ráj. Jak se situace vyvíjí?

Autokemp se prodává tak dlouho, zejména protože tak říkajíc nechceme majetek, kterého si vážíme, prodat za každou cenu. Samozřejmě by bylo příjemné, získat do rozpočtu města ty finanční prostředky, nicméně se snažíme prodat majetek města za cenu, kterou podle nás má, což je přibližně 25 milionů korun. Proto tedy čekáme na kupce, který přinese očekávané finanční prostředky, a současně poskytne určité garance, že toto území bude rozvíjet způsobem, který bude prospěšný také pro Třeboň.

Budete tedy ve snaze autokemp prodat pokračovat, eventuální obavy současného nájemce, že by budoucí majitel nepokračoval v provozování stávající činnosti město nesdílí?

Samozřejmě nemůžeme budoucímu majiteli nějak nařizovat způsob využití, takže záruka toho, že v místě zůstane zachován provoz autokempu v dnešní podobě, není. Nicméně pokud by k prodeji došlo, jsme předběžně domluveni, že k faktickému předání dojde až po sezóně 2013, aby nedošlo k nějakým kontroverzním situacím mezi současným provozovatelem a tím budoucím nabyvatelem. Nicméně koupě tohoto kempu je jaksi koupí fungujícího zařízení, které není ztrátové, což je pro kupující pozitivní.

V jaké fázi je nyní projednávaný požadavek na změnu územního plánu, kterou město Třeboň navrhuje obci Domanín, na jehož katastrálním území se kemp nachází, a která by měla umožnit širší využití kempu?

Poslední stanovisko z našeho města odešlo do obce Domanín v minulém týdnu. Nicméně obec Domanín požadovala za tuto změnu územního plánu jistou kompenzaci v podobě vybudování cyklostezky a v současné době ještě na toto téma probíhají další jednání. Snad to není ještě úplně uzavřená záležitost. My jsme si jako město stanovili určitý limit na vybudování přístupové stezky právě k tomuto autokempu, a to do výše 250 tisíc korun, tak doufám, že obec Domanín to tak ještě pozváží a toto námi navrhované řešení nakonec přijme, protože Třeboň již nemůže jít na vyšší částku a nepřipadalo by nám to úplně adekvátní vzhledem k té přijaté územní změně.

Je v současné době nějaký nový zájemce?

Zatím ne, nemáme nějakého aktuálního zájemce, takže budeme v prodeji pokračovat.

Petra Jouzová

Autor: Redakce

19.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Děti dostaly pletené ponožky

Jiří Kněžíček ze Slavonic se ve filmu Po strništi bos objevil hned čtyřikrát ve dvou rolích.
4

Jiří Kněžíček: Svěrák mi říkal „pane lékárníku“

Každý z nás se může stát nabarveným ptáčetem, říká režisér Václav

Šumava - „Vážení cestující, pravidelný příjezd vlaku směr Černá v Pošumaví ve 12 hodin 40 minut. V zájmu své bezpečnosti se nepřibližujte ke kolejím,“ zní, do důsledku vzato, poněkud absurdní hlášení nádražního rozhlasu v Polné na Šumavě

Volali policii, ale nakonec nic řešit nechtěli

Třeboň - Dva případy, kdy po příjezdu strážníků oznamovatelé odmítli pokračovat v řešení případu, eviduje městská policie v Třeboni.

Lidem v Radouňce vadí odklad prací

Jindřichův Hradec – Již v úterý byly kvůli zahájení výstavby dešťové kanalizace zrušené zastávky MHD Radouňka Kopeček a Radouňka. Lidé tak musejí chodit od hlavní silnice i přes kilometr pěšky.

Bez řidičáku se vozem vydal do ulic

Dačice - Řidič bez bodů měl navíc řidičák odebraný i ze zdravotních důvodů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení